Top hledané
Výsledky (0)
Každý kousek z této umělecké kolekce je naprostý unikát. Nechte se okouzlit jemností a precizností luxusních diamantových šperků!

Díla velkých mistrů v luxusních špercích Buccellati

Ivana Růžičková
24. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
The Spider’s Web - inspirace Larionovem

5 luxusních šperků, 5 významných malířů

Buccellati je jeden ze světově nejznámějších šperkařských butiků, opěvovaný zejména pro precizní řemeslnou práci, design, drahé materiály a výjimečnou uměleckou hodnotu. Andrea a Lucrezia Buccellati nyní vytvořili pět uměleckých šperků inspirovaných detailními díly velkých mistrů impresionismu a post-impresionismu.

Malíři jako Claude Monet, Pierre Bonnard, Homer Winslow, Mikhail Larionov, Odilon Redon jsou hlavními zdroji inspirace. Všech pět uměleckých šperků, tzv. "objets d’art" bylo představeno v galerii v New Yorku po boku originálních maleb od samotných velmistrů. Luxusní výstavu umožnila Wildenstein Gallery, která zprostředkovala propůjčení známých obrazů.

Winslow Homer

První šperk z kolekce je ručně vyrobený náramek technikou Tulle z bílého zlata s diamanty a je inspirován malířem Winslowem Homerem. Detaily napodobují smyslný pohyb vln a bouřlivé moře. Vyjadřuje nejen sílu a vášeň oceánu, ale i eleganci a kultivovanost matky přírody.

Mikhail Larionov

Další luxusní šperk z kolekce je tzv. pavoučí prsten. Unikátní voštinová technika značky Buccellati dokonale koresponduje s inspirací z obrazu malíře Mikhaila Larionova s názvem "Pavoučí síť". Prsten je mistrovsky zhotovený do pavoučí sítě ze žlutého zlata a hrany zdobí světlé vroubkování z bílého zlata. Uprostřed kraluje diamantový pavouk.

Pronájem restaurace Praha 1 - 218m
Pronájem restaurace Praha 1 - 218m, Praha 1

Claude Monet

Velmi půvabné a delikátně zhotovené luxusní náušnice z bílého zlata jsou inspirované Claudem Monetem a mořským povrchem při divoké bouři na pobřeží Belle-Île. Turmalíny a diamanty umocňují něžnost šperku a zároveň evokují sílu oceánu a krásu jednoduchých barevných kombinací. Složitý design dokonale vystihuje styl značky Buccellati.

Odilon Redon

Odilon Redon a jeho mýtický obraz zobrazuje výlet Phaetona na slunečním voze. Luxusní náušnice značky Buccellati ve tvaru křídel doslova poletují na uších díky originálnímu zachycení. Zlatý povrch je pokryt bílým "peřím" v podobě diamantů.

Pierre Bonnard

Květiny jsou pro značku Buccellati nekonečným zdrojem inspirace a tento unikátní přívěsek dokazuje reprezentaci přírody v každém kousku. Sedm květin se zlatými lístky a brilianty na podkladu z bílého zlata reprezentují malbu Pierra Bonnarda s názem "Dvě vázy s květinami".

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Buccellati
Via Lodovico Mancini 1 Milano Italy
+39 (02) 65 54 406