Top hledané
Výsledky (0)
„Nejintenzivnější vůni jsem zažila na indonéském ostrově Bali, krásně to voní například v Řecku, kterému dominují svěží vůně citrusů.“ Elodie Pollet

Elodie Pollet: "Moje cesta za vůněmi"

Eva Ledecká
25. června 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení
Elodie Pollet

Cestování s Elodie Pollet na vlnách vůní

S Elodie Pollet zažijete jiné cestování. Vezme vás na místa, která možná znáte, ale ukáže vám jejich jiný rozměr. Jak voní Moskva a jaký nejintenzivnější zážitek jí přinesla vyprahlá poušť na arabském poloostrově? Vydáte se s ní podél hedvábné stezky a dozvíte se, po čem voní Orient. Již brzy vám přineseme první díl nového cestovatelského seriálu, který tu ještě nebyl!

Nyní nám dovolte představit úžasnou dámu z Francie Elodie Pollet, která své zážitky z cest vkládá do luxusních flakonů parfémů EUTOPIE.

Pracovala pro Hermès v oddělení parfémů. Potkala muže svého života, díky němuž poznala kus světa. Od malička milovala parfémy, až se rozhodla, že je začne vyrábět. Vydejte se s námi na její kouzelnou životní cestu protkanou vůněmi. 

První vůně? Z babičiny kuchyně!

„Vůně miluji od malička. Jako první si pamatuji vůni z kuchyně mé babičky, když jsme společně pekly madlenky. Ta vůně se nedá zapomenout. V době dospívání jsem vyzkoušela mnoho a mnoho parfémů a často jsem je střídala. Asi to nebyla náhoda, že jsem začala pracovat v Hermès v oddělení parfémů. A moje láska k vůním musela zákonitě vést k tomu, že jsem se jejich výrobou začala živit.“

Začalo to na královské svatbě v Dubaji

„Se svým mužem jsem žila v Dubaji, městě, kde to vlastně všechno začalo. Byla jsem pozvaná na královskou svatbu, na které se ženil dubajský šejk. Podle tamních zvyklostí jsou muži separovaní od žen. Byly jsme v takové nádherné, opravdu kouzelné místnosti, kde bylo vystaveno mnoho lahviček různých parfémů. Každá žena si je mohla ovonět a tu, kterou chtěla, si vzít na sebe na svatbu. Byla jsem z těch vůní naprosto omámená! Tam to asi začalo, tam jsem se rozhodla, že budu vyrábět parfémy."

Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Staré Město
Luxusní byt na pronájem Praha 1 - Staré Město, Praha 1

Žádné začátky nejsou jednoduché

"Dva roky to trvalo, než se vyřídily veškeré dokumenty, registrace, musel se vymyslet koncept, název atd. Nicméně pokud po něčem toužíte, splní se vám to. A v roce 2011 spatřily světlo světa mé první dva parfémy: No. 1 a No 2., inspirované arabským světem. Spolupracuji s SFA, perfumérií ve francouzském městě Grasse, švýcarskou společností Givaudan s kanceláří v Paříži a nezávislým parfémářem Thomasem Fontainem."

Jak voní Praha?

„Parfémy EUTOPIE v sobě nesou vůně z nádherných koutů země, ve kterých jsem s manželem pobývala, a které jsem při svých cestách navštívila. Po Dubaji, Moskvě a Paříži je to nyní vaše hlavní město Praha, kde již přes rok žiji se svým mužem a naším tříletým synem Clémentem. Můj poslední parfém je věnován tomuto kouzelnému městu – je jím parfém No. 11, který byl nedávno představen v krásných prostorech francouzského velvyslanectví. Zajímá vás po čem voní?

Do Prahy jsem přijela v únoru a během dvou měsíců se mi město doslova změnilo před očima. Všude kvetly šeříky a jejich vůně mě ohromila. Bylo jasné, že parfém inspirovaný Prahou, bude vonět po šeříku.“

Cestovat se dá různě. Někdo chce zažít adrenalin, někdo ochutnat místní speciality. Elodie Pollet vnímá vůně. Díky ní poznáte různé země z jiného pohledu - z pohledu ženy a milovnice parfémů. Již brzy vám přineseme první díl exkluzivního cestovatelského seriálu, který se ponese na vlně vůní!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Cestování s Elodie Pollet do tajů a vůní Středního východu
Zobrazit článek
Nový parfém EUTOPIE je inspirovaný Prahou! Tváří je Aňa Geislerová.
Zobrazit článek
Jak voní Paříž, prozrazuje návrhářka parfémů EUTOPIE Elodie Pollet
Zobrazit článek
Cestování s Elodie Pollet: Vůně Korsiky sluší smyslným ženám
Zobrazit článek
Vánoční cestování: S parfémem EUTOPIE No. 6 do Ruska!
Zobrazit článek
EUTOPIE: Luxusní parfémy, které mají příběh
Zobrazit článek
EUTOPIE
25 rue de Ponthieu 75008 Paris France