Top hledané
Výsledky (0)
Stánek Ferrari na Pařížském autosalonu 2018 si pro nás připravil velkolepou podívanou. Luxusnímu „fáru“ Monza SP1 podlehne snad každý.

Ferrari Monza SP1 jako největší kráska autosalonu Paříž 2018

Mgr. Jana Höger
09. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Monza SP1 jako neutuchající styl Ferrari z padesátých let

Jaký je důvod tohoto zvláštního označení? Ferrari Monza s názvem SP1 nebo SP2 označuje jednomístný nebo dvoumístný speedster. SP1 poukazuje na jedno místo, a to pouze pro řidiče. SP2 umožňuje vzít do luxusního vozu i další osobu. Ferrari Monza SP1 a SP2 je součástí nové řady Icona, v rámci níž automobilka bude oživovat myšlenky ze své minulosti. Jedná se o limitované speciální vozy, kterých bude vyrobeno vždy pouze 200 kusů.

Další důvody, proč je luxusní auto Ferrari Monza SP1 tak jedinečné

Monza SP1 není jen tak nějaké „retro“ auto, ale vyniká nejnovějšími technologiemi sportovních vozů. Toto Ferrari je založeno na předním středním motoru 812 Superfast. Má 6,5 litrový motor V12, výkon 596 kW a točivý moment 719 N.m, který spolupracuje se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Zrychlení z nula na 130 km trvá 7,9 sekundy. Maximální rychlost je vyšší než 300 km/h. 21 palcová kola s divokým hřebcem v podobě znaku Ferrari dodává autu sportovní, ale majestátný efekt: byla navržená tak, aby krásně ladila s minimalistickým exteriérem.

Pozoruhodný interiér SP1 – absence střechy i čelního skla

Model SP1 je velice jednoduchý, žádné dramatické aerodynamické výstřelky se nekonají. Je vybaven zajímavým speciálně zúženým prostorem určeným pro řidiče. Ferrari patentoval "virtuální větrný štít", který stojí před přístrojovou deskou a volantem. Ferrari se vyjádřilo, že design a výkon na volném prostranství dávají řidičům "neuvěřitelný pocit rychlosti“, který za normálních okolností zažívají pouze jezdci Formule 1. Interiér je potom úzce orientován na řidiče, k němuž je natočen i středový panel. Před sebou vidíte volant s masivním věncem a obří ciferník otáčkoměru doprovázený dvěma obrazovkami po stranách.

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m, Praha 10

Design popsal sám designový ředitel Flavio Manzoni: „Je to elegance minulosti spojená s nekompromisní architekturou a moderním přístupem. Ne žádný nostalgický přístup“.

Cena potvrzena

Toto luxusní auto vás vyjde na 1,6 milionu eur včetně DPH.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Ferrari
Via Emilia Est No. 1163, Modena, Italy