Top hledané
Výsledky (0)
Co čekat od nového českého filmu?

Film Přání k narozeninám, nová česká komedie, u které budete slzet smíchy. Jak to dopadne, když se sejde celá rodina?

Kateřina Hunková
19. ledna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Obsazení filmu Přání k narozeninám

Film Přání k narozeninám je opravdu výborná česká komedie. Troufám si říct, že se od začátku až do konce nepřestanete smát. Sarkasmus ve filmu opravdu nechybí. Naopak! Je ho tam hodně. A to si myslím, že my Češi máme rádi. Ve filmu se můžete těšit na skvělé herecké obsazení, spoustu legrace, krásy Čech. Také na zajímavý příběh o narozeninách, které se úplně zvrtnou a nakonec to bude jedna velká jízda na horské dráze. Zasmějete se, zapomenete na všechen stres a nakonec zjistíte, že to takhle dopadá téměř vždy, když se sejde celá rodina.  

 

Matěj Hádek a Simona Babčáková
Oslava se zvrhla

Plusem je herecké obsazení 

Film od režisérky Marty Ferencové má skvělé herecké obsazení, ve kterém nechybí královna komedií herečka Eva Holubová. Ta si zahraje manželku v manželském páru se svým hereckým kolegou Jaroslavem Duškem. Dále se můžete těšit na herečku Veroniku Khek Kubařovou, Igora Ozoroviče, Tomáše Kluse, Simonu Babčákovou, Matěje Hádka a další. Eva Holubová hraje manželku Jaroslava Duška už poněkolikáté.  

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

„Já mám ve filmech už svoje osvědčené manžele - Polívku, Lábuse, Klepla a samozřejmě Duška."

svěřila se Eva Holubová.

S Jaroslavem Duškem oba hráli například už ve filmu Pupendo v roce 2003 a před rokem ve snímku Přání Ježíškovi. U filmu se opravdu sešla skvělá parta. Natáčení si chválil i Matěj Hádek. 

„Jsou skvělí, samozřejmě. Pan Dušek je chodící slunce a Evičku mám opravdu moc rád. Maminku mi nehraje poprvé a vždycky, když jsem s ní, mám pocit veliké blízkosti. Má opravdu krásnou duši,“ 

dodal herec.

Otevřít v galerii (2)
Manželé
Manželé Zdroj: Bioscop

Hlavním tématem jsou narozeniny 

O čem ale film je? No přece o přání k narozeninám. Příběh pojednává o jedné velké a bláznivé oslavě narozenin. Líba (Eva Holubová) má každý rok jediné narozeninové přání. Přeje si, aby se sešla celá rodina a narozeniny oslavili všichni společně. Líba trvá na tom, aby jí její syn Petr (Igor Ozorovič) představil konečně přítelkyni. Jenže v tom je háček! Petr je totiž na kluky. Svého přítele Karla (Tomáš Klus) už skrývá 5 let a nechce to své rodině říct. Karel má však narozeniny ve stejný den jako maminka Petra. Petr se letos rozhodne poprvé oslavit narozeniny s Karlem. Mamince Líbě zavolá, že je nemocný, ale Líbu napadne Karla navštívit. Tahle nečekaná návštěva donutí Petra k jedné velké improvizaci, ze které vznikne jeden velký chaos. Petr tedy udělá ze svého přítele Karla kolegu z práce a z jeho sestry Veroniky svoji přítelkyni. Vše se ale otočí o 180 stupňů a z příjemného dne se stane jedna velká jízda! Vše ale dobře dopadne a konec je velmi dojemný. Nakonec I přes všechna úskalí k oslavě narozenin dojde. Trošku za zvláštní situace a podivném místě, ale nejdůležitější je, že se sejde celá rodina. A přesně to bylo Líby velké přání k narozeninám.  

 

Každý už někdy takovou oslavu zažil

Myslím si, že každý už má za sebou nějakou divokou oslavu, na kterou jen tak nezapomene. I herci se svěřili se svými zážitky z oslav narozenin. Například Tomáš Klus popsal oslavu svých třicátých narozenin, o které do poslední chvíle nevěděl.

¨"Připravila ji moje žena a můj manažer. Záminkou byl rozhovor v rádiu, což ale byla převlečená oslava. Čekala tam na mě spousta lidí, které jsem potkal během celého svého života. Byli z různých světů a já jsem měl pocit, že jsem ve snu. Vůbec to nedávalo smysl, vždyť se navzájem vůbec neznali, co tam dělali? A na konci celého špalíru stál Wabi Daněk a hrál mi. To jsem byl fakt šťastný,"

řekl herec. 

Otevřít v galerii (2)
Když se sejde celá rodina, je veselo
Když se sejde celá rodina, je veselo Zdroj: Bioscop

Snímek Přání k narozeninám uvede do kin 19. ledna distribuční společnost Bioscop. 

 

Zdroje: autorský článek, Bioscop 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze