Top hledané
Výsledky (0)
Saatchi Gallery má magický vliv na umělce a jejich luxusní díla. Ti, co zde jednou vystavovali, zaznamenají pravděpodobně velký úspěch. Ti, kteří to štěstí neměli, možná zůstanou navždy bez povšimnutí.

Galerie Saatchi: jednička na poli moderních galerií

Eva Ledecká
08. listopadu 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Noblesní budova Saatchi Gallery

Současné umění v Londýně představuje luxusní Saatchi Gallery, která byla založena v roce 1985 Charlesem Saatchim. Měl neskutečně zajímavé sbírky umění, které toužil ukázat lidem. Sbírky Charlese Saatchiho se měnily. Původně to byly sbírky minimalismu od amerických výtvarníků, později luxusní díla mladých umělců z Velké Británie a nakonec sbírky obrazů od zavedených evropských autorů.

Autor: David Salle
Autor: Bjarne Melgaard
Autor: Raffi Kalenderian

Autoři sbírek Saatchi Gallery

Mezi autory, kteří tvořili minimalistické sbírky galerie, patřil například Jeff Koons, Ashley Bickerton, David Salle, Carrol Dunham, Andy Warhol, Kenny Scharff nebo Donald Judd. Ti inspirovali mladé britské umělce (Young British Artists), kteří se vzápětí podíleli na sbírkách galerie v 90. letech.

Požár v roce 2004 zničil část sbírek v hodnotě 50 000 000 liber. A od dalšího roku se Saatchi Gallery orientuje na luxusní díla zavedených evropských autorů Marlene Dumasové, Martina Kippenbergera, Luca Tuymanse, Petera Doiga a jiných.

Byt na prodej Praha 5 - 45m
Byt na prodej Praha 5 - 45m, Praha 5

Saatchi Gallery má, co si zaslouží: překrásnou budovu a nádherné okolí

Saatchi Gallery se nachází v luxusní historické budově na Sloan Square v Londýně. Zabírá všechny místnosti tohoto objektu a umění vystavuje na ploše 70 000 čtverečních stop. Interiéry galerie jsou moderní a jednoduché a vynikají vysokými stropy, které slouží jako bílé plátno pro jakékoliv speciální události. Kapacita galerie je 1 500 návštěvníků.

Galerie mění své výstavy 3krát až 4krát ročně. Od 30.listopadu zde bude probíhat výstava Painter´s painters, kde se představí díla současných umělců jako je například Bjarne Melgaard, Raffi Kalenderian nebo David Salle.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Saatchi Gallery
Duke of York's HQ King's Road London SW3 4RY Great Britain