Top hledané
Výsledky (0)
Kreativní ředitelka Clare Waight Keller představila svou první podzimní kolekci pro Givenchy a postarala se o příjemné překvapení!

Givenchy podporuje boj proti pravým kožešinám - kolekci FW 18/19 tvoří luxusní imitace

Martina Šmalclová
12. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Givenchy FW 18/19

Kolekce nepochybně sklidí pochvalu od ochránců zvířat        

Luxusní kolekce Givenchy FW 18/19 byla uvedena v Justičním paláci v Paříži a otevřela ji vlna kožešinových modelů. Co mohlo způsobit v první chvíli velké pozdvižení, to se později ukázalo jako humánní a triumfální krok. Givenchy totiž zvolil pro svou podzimní kolekci luxusní imitace, které se jako pravé kožešiny pouze tváří. Tenhle počin se nepochybně setká s úspěchem jak u ochránců zvířat, tak možná i samotných klientů.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Givenchy a jeho nezaměnitelný ženský styl

Po vlně kožešinových modelů s vázanými opasky se na mole začaly objevovat jednodušší kousky nezaměnitelného ženského stylu. Vlněné kabáty a kostýmy, luxusní topy, volně střižené kalhoty, denní i večerní šaty s prvky minimalismu a jemných výtisků nebo naopak výrazných struktur a detailů.

Kromě faux fur sáhla Clare Waight Keller také po peří nebo svůdné krajce

V otázce materiálů sáhla Clare Waight Keller kromě vlny také po bavlně, kůži, šifonu, flitrech, krajce nebo také peří. Módní dům Givenchy se podobně jako Giorgio Armani snažil do kolekce zapojit prvek mašle, který je aktuálně v kurzu. Provedení Givenchy je ale dost nešťastné. Roztomile působí mini mašle vkusně umístěná na černobílých šatech s peřím, ale maxi mašle umístěná na černých šifonových šatech v oblasti hrudníku je naprosto odstrašujícím případem, který deformuje ženskou postavu!

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Luxusní kolekce s nádechem tajemna

Z celé show dýchala již od první minuty mystická atmosféra. Givenchy zvolil pro svou přehlídku tajemné šero a mysteriózní hudbu. Prostory paláce si navíc hrály se stíny, a tak siluety modelek chvílemi mizely a zase se objevovaly. Shrnuto, podtrženo, módní show, jak se patří!

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Módní dům Givenchy a jeho pokus zalíbit se celé planetě.

Jak jinak si taky vysvětlit megalomancky sluníčkářský počin s umělými kožešinami? Jako vstřícné gesto je to milé, ale dopad to nebude mít podle mě žádný. Když to vezmeme kolem a kolem, Givenchy je značka, kterou si mohou dovolit jen ti velmi bohatí. A ruku na srdce, už jste viděli nějakou dědičku třeba uhelných dolů jak si to vykračuje v umělém kožichu? To asi těžko. Jen blázen by platil statisíce za něco, co je ve finále umělé a k tomu všemu napodobenina. Z tohoto pohledu vnímám kolekci jako pokryteckou, neboť zde kráčí jen o chvilkové “vylepšení” image značky.

Co se týče zbytku, moc bych si toho nevybrala. Když bych ale už musela, sáhla bych rozhodně po tom černo-bílém tvídovém kabátku s černým páskem – elegantní dámský look do města. A rozhodně bych neopomenula ty metalické večerní šaty, které z člověka udělají při nejmenším hadí bohyni z Heraklionu.

Závěrem bych jen ráda zmínila, že doufám, že podobné nápady už u ostatních značek neuvidíme. Neboť kombinovat umělé kožešiny s koženými botami, pásky a kabelkami je přece jen pěkně padlé na hlavu!

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Givenchy
36, Avenue Montaigne 75008 Paris France
+33 1 44 43 99 90