Top hledané
Výsledky (0)
Každý rok od poloviny listopadu do dubna vyráží odvážlivci z celého světa strávit v hotelu z ledu a sněhu nezapomenutelnou noc. Představujeme vám jedinečný švédský projekt: luxusní Icehotel, na kterém se každý rok podílí přes 40 kreativních umělců.

Icehotel ve Švédsku: vstupte do luxusního ledového království

Eva Ledecká
29. listopadu 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Art Suite - luxusní postele

Torne – řeka s délkou 520 km představuje nejdelší ze 4 švédských řek. Jedná se o jednu z nedotčených divokých řek v Evropě, která každý rok poskytuje materiál pro stavbu Icehotelu ve švédské vesnici Jukkasjärvi, kudy protéká.

Děje se tak od roku 1989 a každé léto, kdy se hotel rozteče, se voda vrátí do svého zdroje.

Led a sníh v rukou umělců z celého světa

Na začátku jara probíhá „sklizeň ledu“ z řeky Torne. Přirozená krása a unikátní příběh každé ledové kostky dává umělcům inspiraci, kterou nemohou nikdy získat z ledu uměle vytvořeného. Na stavbu je rok co rok pozváno okolo 40 výtvarníků, u nichž není požadavek to, aby uměli pracovat s ledem, ale jsou vybíráni na základě vlastních myšlenek a nápadů, založených na originalitě. Především musí cítit v těch několika týdnech těžké a kreativní práce a několika měsících plánování a přípravách velkou výzvu.

Icehotel se tak pod jejich rukama stává luxusním výtvarným dílem, v kterém se odráží krása sněhu, ledu a světla.

V letošním roce je poprvé otevřen Icehotel 365, který představuje celoroční možnost ubytování v luxusním ledovém království. Apartmány jsou vybaveny saunou a koupelnou. V takzvaném Art Suite můžete obdivovat originální ledová umělecká díla. K dispozici je luxusní ledový bar, kde se podává šampaňské, a po celou dobu je otevřena také ledová galerie. To vše s celoroční otevírací dobou. Zima v Icehotelu je udržována v letních měsících pomocí solárních panelů a na jeho střeše se zelená tráva.

Luxusní byt Praha 6 - 72m
Luxusní byt Praha 6 - 72m, Praha 6

Noc v ledu: Art Suite a Deluxe Suite 365

Strávit noc v Icehotelu je surrealistický zážitek a vzpomínka na celý život. Ráno vás probudí hrnek horkého brusinkového džusu vedle vaší postele a před snídaní na vás čeká sauna a teplá vana. Apartmány Art Suite jsou tu po celý rok a stejně jako na zimních apartmánech se na nich podílejí umělci.

Teplota uvnitř pokoje je -5 až -8 °C a venkovní teplota zde bývá od 20 °C v červenci do 40 °C v lednu. Novinkou pro tento rok jsou luxusní postele Carpe Diem, které zaručují vysoký komfort. Postel je pokryta sobí kůží, na které spíte v termálním spacáku.

Studená noc se doporučuje kombinovat minimálně s jednou teplou nocí, což je zde samozřejmě k dispozici v luxusních horských chatách. Toalety, sprchy a úschovna zavazadel se nachází v teplé části hotelu. Najdete zde také 2 vyhřívané luxusní restaurace.

Loftové byty v Praze 400m
Loftové byty v Praze 400m, Praha 6

Denní komentované prohlídky

Necítíte-li se na to, strávit v ledu noc, můžete se zúčastnit zajímavé denní prohlídky s průvodcem, který vám vyzradí všechna tajemství týkající se stavby hotelu. Mezi 10 ráno a 6 večer se můžete podívat na všechny pokoje kromě těch luxusních. Hosté, kteří jsou ubytovaní přes noc, se mohou do svého jedinečného apartmánu z ledu nastěhovat po 18:00 a většinou bývají kolem 7:30 ráno vzbuzeni.

Pár faktů o Icehotelu

Od počátku spolupracovalo s Icehotelem 546 umělců.

Na lustr, který zdobí hlavní halu, bylo potřeba 1 000 ručně ulomených ledových krystalů.

Hotel byl postaven z 35 000 kubických metrů mixu ledu, což se rovná 700 milionům sněhových koulí.

Icehotel představuje nejunikátnější a pravděpodobně největší soukromou uměleckou síň ve Švédsku.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Icehotel
Marknadsvägen 63, 981 91 Jukkasjärvi Sweden
+46 (0) 980 668 00