Top hledané
Výsledky (0)
Island nejsou jen sopky a teplé gejzíry. Z tohoto jedinečného kouta světa pochází také nádherný islandský kůň. Nasedněte s námi na hřbet nejčistšího koňského plemene.

Islandský kůň: Krása nejčistšího plemene světa!

Eva Ledecká
22. listopadu 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Islandský kůň

Isladský kůň je luxusní plemeno malých koní, které přišlo na Island s Vikingy v 9. století. Žádný jiný kůň na Islandu od té doby nežil a ani ti, kteří byly z ostrova odvezeni, se sem již nesmí vrátit. Můžete se tu tak setkat s nejčistším plemenem na světě!

"Islandský kůň je ztělesněním islandské přírody: jedinečný, čistý a pravý."

Tyto krásní koně jsou rychlí, temperamentní a hravě zvládají drsný terén. Využívají se na farmách, jsou luxusní ozdobou mnohých výstav, představují rychlé běžce na závodech a používají se k rekreaci.

Okouzlující plemeno otevírá svět plný dobrodružství

Na Islandu jsou velmi populární jezdecké výlety právě s těmito koňmi. Jízda na nich představuje unikátní možnost, jak poznat krásnou přírodu, užívat si ohromující výhledy na luxusní panoramatickou krajinu a pasoucí se ovce. Možnosti jezdeckých výletů najdete po celém Islandu, mnohé začínají i kousek od Reykjaviku.

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Létající tempo islandského koně

Na rozdíl od jiných koňských plemen se islandský kůň vyznačuje celkem 5 druhy kroků: chůze, klus, tölt (čtyřstupňová hladká chůze), cval a létající tempo. Poslední zmiňované létající tempo je dvojitá postranní chůze, při které může kůň dosáhnout rychlosti až 50 km/hod!

Nejčistší luxusní koňské plemeno je zároveň nejbarvitější: může mít více než 40 různých barev a více než 100 variant. 

Dnes se na Islandu vyskytuje něco okolo 80 000 těchto luxusních koní, což je poměrně hodně vzhledem k tomu, že obyvatel má Island něco okolo 330 000. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze