Top hledané
Výsledky (0)
Za uplynulých 100 let existence naší samostatné země se mnoho změnilo ve všech oblastech, které si jen představíte, v architektuře nevyjímaje! Nyní máte jedinečnou možnost tuto proměnu zmapovat.

Jak architektura během 100 let zahýbala nejen Prahou zjistíte v Mánesu

Eva Ledecká
21. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
100 years of Czechoslovakia architecture

Mnoho luxusních budov bylo postaveno, mnoho z nich je již srovnáno se zemí. Některých se dočkala rekonstrukce, jiné zmizely při asanaci, některé zkrátka byly v určité době nechtěné nebo nevhodné. Na místech mnoha z nich se postavily domy nové, úplně jiné, s jiným účelem, posláním. A nejen domy, ale také mosty, silnice, tunely. To vše tvoří vzhled města. Prostřednictvím architektury získávají města svůj ráz, svou podobu a podle toho, jak se to povede, se v nich obyvatelé cítí dobře nebo hůře.

Unique exhibition in Mánes, Prague
Architecture Week Praha
Sto let československé architektury

Architecture Week Praha odhaluje historii i zářnou budoucnost!

Zajímá vás, jak je na tom Praha a naše zem? 100 let československé architektury si můžete zmapovat díky jedinečnému festivalu, který právě probíhá až do 10. října v pražské Galerii Mánes. Navštivte luxusní festival architektury a urbanismu Architecture Week Praha.

Vydejte se na stoletou cestu českou architekturou a objevte její bohatou historii. Zároveň vám výstava přinese možnost zamyslet se nad podobou Prahy současné, rozrůstající se, stále měnící svou moderní podobu. Výstava zároveň mnohé napoví také o dalším vývoji, architektuře, která nás čeká, nové cestě, na kterou se teprve vydáme. Chcete-li si udělat obrázek o budoucí podobě měst jako je nejen Praha, ale také třeba Bratislava, máte jedinečnou příležitost.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Součástí je slavnostní večer a diskuzní fórum

1. října bude v luxusním Španělském sále Pražského hradu probíhat slavnostní večer, kde budou tyty milníky československé architektury vyzdviženy a uctěni ti, kteří se o ni zasloužili nejvíce. Večer pořádá Czech Architecture Week a Správa Pražského hradu. Den na to, tedy 2. října proběhne od 18:00 v prostorách CAMP diskusní fórum na téma Spolupráce státního a soukromého sektoru a jeho dopady na urbanismus měst.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze