Jak se baví zlatá mládež. Nejdivočejší párty najdeme mezi islámskou smetánkou

Když na party sněží. I prorok Mohamed by jistě zaplakal aneb party, o kterých korán nemá ani tušení
23. listopadu 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Žijeme v době, kdy přístup k návykovým látkám a jejich užívání je přístupnější než kdy jindy. Drogy se doslova staly součástí našich životů a jakýmsi nástrojem k tomu být in a užít si život plnými doušky! Aspoň to tak má vypadat.

Kendall Jenner

Zlatá mládež existuje!

Zlatá mládež
Zlatá mládež • Zdroj: Freepik

Existuje zlatá mládež nebo je to klišé? Co si pod tímto pojmem máme představit? Ujíždí na drogách? Otázek je mnoho a odpovědi jsou nejednoznačné. Na psychologa z Drop In Ivana Doudu se občas úspěšní a bohatí rodiče těchto dětí obracejí, protože některé z nich užívají kupříkladu kokain. Rozhodně ale nelze paušalizovat. Podle psychologa Pavla Rataje to děti z takové skupiny nemají jednoduché hlavně v době dospívání.

„Takzvaně zlatá mládež určitě existuje. Jelikož jsem přece jen trochu známý, obrací se na mě někdy velmi úspěšné, bohaté rodiny, které mají problémy se svými dětmi i na drahých privátních školách, je to mládež od patnácti let výš. Na drogy doplatí jen někteří z nich. Pak je to vrstva o něco starších úspěšných a bohatých, kteří jdou do kokainu nebo pervitinu. Drogy užívají relativně příležitostně nebo rekreačně, ale také na to nedoplatí všichni. Spektrum lidí, kteří užívají drogy a kteří je zneužívají, což vede až k závislosti, je velmi široké,“

uvedl vedoucí psycholog Střediska prevence a léčby drogových závislostí Drop In Ivan Douda.

Méně drog, více opiátů

Dospívající trpí depresemi, ale užívají méně tvrdých drog. Vyplývá to z širokého výzkumu, který v roce 2015 provedla americká Správa pro zneužívání návykových látek a udržování duševního zdraví (SAMHSA). Odborníci však nejsou zase až tak plní optimismu.

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Podle nejnovějších zpráv o zneužívání návykových látek dospívajícími a dospělými se každopádně blýská na lepší časy. Současná situace prý navíc nabízí spoustu příležitostí k dalšímu zlepšování. Ačkoliv epidemie v užívání opiátů podle průzkumu SAMHSA nevykazuje žádné známky zpomalení, teenageři užívají výrazně méně návykových látek než v minulosti.

Marihuana již není problém
Marihuana již není problém • Zdroj: Pixabay

I když je dnes marihuana považována téměř za legální a není tak již přímo spojována s návykovými látkami, míra jejího užívání od roku 2011 mírně poklesla. V roce 2015 se nižší oblíbenosti u dospívajících těšil i alkohol nebo cigarety. Konkrétně u nich míra užívání výrazně poklesla – z 8 % v roce 2011 na 4,2 % v roce 2015. Americká mládež mezi 12–17 lety používá podle průzkumu tyto drogy:

marihuana 7 %

alkohol 5,2 %

cigarety 4,2 %

psychoterapeutika 2 %

inhaláty 0,7 %

halucinogeny 0,5 %

kokain 0,2 %

heroin 0,05 %

Adolescenti mají nejnižší míru specializované léčby řešící nedovolené užívání drog. Zatímco míra zneužívání návykových látek mezi dospívajícími poměrně výrazně klesá, těm, kteří užívají nedovolené drogy, se nedostává léčby, která by jim s řešením závislosti mohla pomoci. To ukazují procentuální statistiky SAMHSA napříč věkovými skupinami.

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

Zneužívání opiátů

Tenká hranice od zábavy k závislosti
Tenká hranice od zábavy k závislosti • Zdroj: Freepik

Stále větší problém představuje i zneužívání léků proti bolesti na předpis. To se v roce 2014 týkalo téměř 5 % populace nad 12 let. Mezi nejvíce zneužívané kontroverzní léky patří zejména ty, které se používají k léčbě závislosti na opiátech. Methadon, buprenorfin a jim podobné napodobují účinky samotných opiátů a de facto tak nahrazují jednu závislost závislostí druhou. K vyšší míře úmrtí předávkováním také přispívají medikamenty jako například fentanyl, který je při nelegálním získávání ne vždy zcela čistý a jeho účinky na lidské tělo i psychiku jsou tak velmi znepokojivé.

Léky proti bolesti

Tvrdé drogy jako hrozba společnosti?
Tvrdé drogy jako hrozba společnosti? • Zdroj: Pixabay

Z výzkumu vyplývá, že předepisované léky na bolest často představují pomyslný most vedoucí k užívání opiátů. Hojné předepisování medikace při bolestech hlavy, zubů nebo po velkých chirurgických zákrocích podle toho přispívá k jejich zneužívání. Další stanici pak tvoří opiáty, a to když se uživatel léků nabaží a jejich účinky mu již nedostačují. Uvědomíme-li si navíc, že v rámci léčby závislosti na opiátech jsou pak daným jedincům podávány další léky, které napodobují jejich působení, ocitáme se v začarovaném kruhu. Odpověď na otázku, kudy z něho ven, se ale v průzkumu SAMHSA nenachází.

Děti slavných nejsou výjimkou

Louis Sarkozy se po rozchodu rodičů odstěhoval před 13 lety spolu s matkou Cécilií Attiasovou, bývalou druhou Sarkozyho manželkou, do New Yorku. Tam se postaral o pořádný rozruch, když na Facebooku umístil několik selfie.

Louis Sarkozy
Louis Sarkozy • Zdroj: Profimedia

Jedno z nich ho zachytilo poté, co se spolu s modelkou Kendall Jennerovou podíval skleničce hezky důkladně až na dno. Když mu američtí novináři připomínali, že americké zákony připouštějí alkohol až od 21 let, bezelstně odpověděl:

„To jsem netušil.“

Kendall Jenner
Kendall Jenner • Zdroj: Profimedia

Zlí jazykové se zapřísahávají, že Louis a jeho parta pravidelně vymetali při pařbách nejvyhledávanější newyorské bary, jako by se nechumelilo.

„Oblíbil si pózu frivolního, ale poněkud nedostupného playboye,“

potvrzuje jedna mladičká dívka z Louisova „týmu“. Jako kdyby bujaré mejdany nestačily, Sarkozy nejmladší se přiznal v časopise Paris Match k jiné slabosti:

„Miluji zbraně.“

A aby nepanovaly žádné pochyby, nechal se vyfotografovat se samopalem v maskáčích francouzské pěchoty.

Arabská zlatá mládež na peklo kašle

Sex, drogy, alkohol, mejdany… I Arabové umějí hřešit. A to navzdory striktním súrám koránu, svaté knihy islámu. Ten něco takového zakazuje a hrozí nejpřísnějšími božími tresty, včetně věčného zatracení v pekle.

S přáteli až na konec světa
S přáteli až na konec světa • Zdroj: Freepik

Přesto se v Džiddě, druhém největším městě Saúdské Arábie, pořádají divoké orgie.

A to všechno se podle serveru n24.de děje pouhých dvacet kilometrů na západ od Mekky, nejsvětějšího poutního místa muslimů z celého světa!

Dvojí právo

Islámské příkazy a zákazy jsou jedna věc. Druhou je ovšem fakt, že mladí Arabové a Arabky "z lepší společnosti" si prostě nenechají vzít svou dekadentní zábavu. Místní policie umí přimhouřit oči, zvlášť když bujarý mejdan pořádá někdo ze saúdské královské rodiny.

Drogy jako synonymum zábavy
Drogy jako synonymum zábavy • Zdroj: Freepik

Lidé znalí poměrů na Arabském poloostrově potvrzují, že zbožnost tamějších obyvatel má dvě stránky. Jistý nejmenovaný americký diplomat pobýval v Džiddě na služební cestě s cílem sledovat "sociální interakce mezi saúdskoarabskou mládeží". Výsledky svého pozorování zveřejnil na stránkách jednoho lifestylového magazínu.

Party
Party • Zdroj: Freepik

Náboženská policie dělá, že nic nevidí. Noční život za zavřenými dveřmi podle něj vysloveně kvete a smetánka v přístavním městě na břehu Rudého moře se ho rozhodně nehodlá vzdát.

"Alkohol, sex či narkotika, to vše je tady k mání - ovšem za zavřenými dveřmi!"

píše se ve zmíněné reportáži. Zní západní diskotéková hudba, páry trsají a objímají se na parketu, v módě je vyzývavé sexy oblečení, dokonce i nahota. A to vše v zemi, kde je například zcela vyloučeno, aby žena řídila automobil nebo cestovala bez doprovodu manžela, otce či jiného mužského příbuzného. Přísně zakázaný je i jakýkoli předmanželský sex.

Zákony jen pro některé

Náboženská policie zvaná muttawa ostražitě hlídá veřejná prostranství saúdskoarabských měst a obcí a nekompromisně zasahuje proti všemu, co nekoresponduje se striktním výkladem islámu. Ženě například hrozí vězení, pokud na ulici odpoví cizímu muži, který ji osloví. Ale do soukromých prostor místní smetánky muttawa nevidí a ani vidět nechce. A tak se tam odehrávají možná ještě divočejší scény, než jaké jsou běžné v západní euroatlantické civilizaci. Přesně podle starého úsloví o největší tmě přímo pod svícnem.

Když na party sněží

Kokain jako party kamarád
Kokain jako party kamarád • Zdroj: Freepik

Ovšem drogy nejsou jen výsadou mladých a bohatých potomků rodičů, co na to zkrátka mají. Drogy jako extáze, kokain či pervitin se staly lehce dostupnými a život s nimi tak jakousi samozřejmostí pro mnohé z nás. Mladí lidé si bez okolků tyto drogy berou, aby dle svých slov "vyždímali" z party, "co nejvíce to jde".

"Kokain užívám celkem běžně, přijde mi, že tak lépe zapadnu a mám pocit, že si party daleko více užiju,"

řekl nám Martin, který je častým návštěvníkem festivalů a klubů.

Zdroje: forbes.com, theaustralian.com, medilineplus.gov, dailymail.co.uk, france24.com, bbc.com, vlastní dotazování

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Valentina a miluju psaní, sport a pohodové lidi. Ráda cestuji a chodím na jógu, a když čas dovolí, tvořím texty a fotky mojí duši blízké. Jen tak pro radost:)
Valentina Lebová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks