Top hledané
Výsledky (0)
Prozkoumejte svět španělského umělce a designéra Jaimeho Hayona, který byl hlavní zahraniční hvězdou letošního Designbloku. Je obdivuhodné, co všechno vytvořil. Jeho kreativní nápady neberou konce.

Svět designéra Jaimeho Hayona. "Věřím, že design by měl vyvolat emoce."

Mgr. Jana Höger
16. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Jaime v kostce

Designér Jaime Hayon se narodil v Madridu v roce 1974. Vystudoval průmyslový design v Madridu a v Paříži. V roce 1997 nastoupil na loď firmy Benetton. Postupně se vypracoval a začal navrhovat kolekce hraček, keramiky a nábytku, později následuje i interiérový design. Založil své designové studio Hayon. Umělcova znalost řemeslných dovedností a jeho vlastní kreativita mu umožnily posunout hranice jeho tvorby.

"Je důležité si uvědomit, že můj návrh je určen lidem - aby byl používán lidmi. Věřím, že design by měl vyvolat emoce." Jaime Hayon

Úsilí sklízející luxusní úspěch

Seznámíme vás s jeho úchvatnými počiny, které se nesou na vlně luxusu obsahující velkou dávku estetiky. Prohlédnout si je můžete v naší galerii pod článkem. Mezi jeho skvosty se řadí Butik Flagship Nirav Modi v Nové Dillí, Octium - klenotnictví v Kuvajtu, Salon Faberge v Ženevě ve Švýcarsku a Informační centrum pro Groningerovo muzeum v Nizozemsku. Také luxusní Hayonova nejnovější restaurace, Le Sergeant Recruteur v Paříži, je dobrým příkladem vytříbeného vkusu a uměleckého přístupu.

Jeho práce se objevila v nejprestižnějších uměleckých a designových publikacích po celém světě. Mohli jste se s ním také osobně setkat na Designbloku 2018, kde byl hlavní hvězdou celé akce.

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Designérské TOP Jamieho Hayona

Navrhl sérii ikonického luxusního nábytku pro dánskou společnost Fritz Hansen, speciálně pro ni Jaime vytvořil legendární sofu FAVN, dále Magis, Established and Sons, Bisazza, B.D. Barcelona, Bernhardt Design, Ceccotti či Moooi. Pro B.D Barcelona vytvořil ikonickou keramickou sbírku Happy Susto nesoucí nezaměnitelný charakter a humor Jaime Hayona. Dekorativní předměty z této sbírky jsou v několika velikostech, barvách a povrchových úpravách.

Hayon je mimo jiné také autorem různých luxusních svítidel pro Metalarte. Pojí ho spolupráce se společnostmi, jako jsou Swarovski a Baccarat. Vytvořil doplňky pro firmy Piper Heidsieck, Gaia a Gino a The Rug Company.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Jamei Hayon
HAYONSTUDIO Creative Base C/ CONVENTO DE SANTA CLARA, 10, PUERTA 9ª 46002 Valencia España Spain
+ 34 963280278