Top hledané
Výsledky (0)
Toužíte po hvězdné obloze, až tam, kam Vám oko dohlédne? Co by se stalo, kdyby vaše hvězda přání najednou spadla a vy se ocitli v luxusním voze celosvětově uznávané značky Rolls Royce s neskutečně jasnou hvězdnou oblohou při pohledu vzhůru?

Je libo zářící hvězdný roj nad hlavou? Pořiďte si Rolls Royce!

Mgr. Jana Höger
09. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Tvůrci Rolls Royce uvedli na trh luxusní doplněk, takzvaný Starlight Headliner. Slibují z každé cesty autem udělat magickou zkušenost s hvězdnou scenérii nad Vámi. Starlight Headliner, ve své podstatě se jedná o imitaci hvězdné oblohy ve stropnici. Krása tkví v čalouněném stropu kabiny, jenž je tvořen až třemi tisíci optickými vlákny, přičemž ho tvoří 1 340 samostatných a ručně vedených optických kabelů. 

Snová představa se stává skutečností 

Zákazník si může říci, jakou konstelaci hvězd si přeje vyobrazit. Každá konstelace je jedinečná. Celá věc po zapnutí vyvolává iluzi nebe plného blikajících hvězd. Vlákna jsou přitom ukryta pod perforovaným koženým čalouněním a světlo prosvítá drobnými otvory, takže nikdo nic netuší – dokud nerozsvítí „hvězdy“. Intenzitu svitu můžete snadno regulovat. Jas každé "hvězdy" může být například upraven tak, aby vyhovoval vaší náladě. Nevídané osvětlení zároveň dost promyšlené, aby se mohlo číst, anebo ztlumit jas a vytvořit tak prostor pro relaxaci, klid a hvězdnou záři.

Byt s výhledem na Pražský hrad 420m
Byt s výhledem na Pražský hrad 420m, Praha 5

Hvězdná geneze

Od svého uvedení na trh v roce 2007, kdy Starlight Headliner debutoval ve Phantomu s 800 světly, došlo k rozšíření po celé délce střechy na 1340 světel. Šikovní tvůrci Starlight Headlineru dokážou vyrobit estetiku na míru. Doba výroby běžně trvá 9 hodin, ale model vytvořený na míru potřebuje vlastní šablonu, jejíž výroba může trvat i víc než 17 hodin. Dílo čtyř lidských rukou, dva pracovníci Rolls-Royce snoubí své schopnosti, aby dotvořili tento luxusní prvek. Je to dokonalé spojení tradiční zručnosti a moderní technologie.  

Přáli byste si mít svůj vlastní Malý či Velký vůz nebo třeba vaše jméno poskládané z hvězd? Fantazii se meze nekladou. Co bylo standardem před 10 lety, dnes už neplatí, technologické hranice se stále posouvají kupředu, kdo ví, v čem, a s jakými doplňky budeme jezdit za dalších 10 let. 

Co však vím určitě, že tento vůz společně s hvězdným vybavením s atributem luxusu Vám bude tiše závidět nejen celá ulice, ale spíše celé město. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze