Top hledané
Výsledky (0)

V divadelní hře Královna duchů nahlédnete do mysli slavné herečky - hraje A Studio Rubín

Eva Ledecká
23. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Královna duchů - Gabriela Míčová, Lucie Roznětínská

Herci na pódiu mají zvláštní sílu. Dokáží vést dav, umí motivovat i bravurně manipulovat se svým publikem. V luxusní divadelní hře Královna duchů, kterou má v repertoáru pražské A Studio Rubín, je toto umění představeno až na dřeň, a to v monologu slavné poválečné herečky.

Zajímá vás, jak smýšlí o svých „poddaných“ slavná divadelní herečka a jak dokáže využívat své vnitřní zbraně?

Gabriela Míčová a Lucie Roznětínská ztvárnily společně roli slavné herečky luxusního vídeňského Burgtheateru. Obě hrají společně jedno tělo, avšak dvě duše, kamarádky, které spolu promlouvají a přemítají o tom, jak jednoduché je převzít moc nad svým publikem. Dumají však také nad tím, jak docílit toho, aby herečka lidem nezevšedněla, ale přitom stále zůstala lidovou.

Gabriela Míčová, Lucie Roznětínská
Lucie Roznětínská
Gabriela Míčová

Děj vás vezme do prostředí Slovácka

Luxusně a originálně ztvárněná hra je fiktivním monologem, pro nějž vytvořila inspiraci poválečná herečka Paula Wessely. Na jednu stanu hvězda rakouské divadelní scény, na stranu druhou herečka účinkující v nacistických propagandistických filmech.

Jedná se o hru rakouské spisovatelky a nositelky Nobelovy ceny Elfriede Jelinek a její děj a text je zasazen do prostředí Slovácka, do okolí Uherského Hradiště, kde folklor stále žije a odkud také pochází židovská rodina Jelinek. Je to zároveň místo, odkud byla celá tato rodina poslána do koncentračního tábora.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Uslyšíte zde původní slovácký folklor, uvidíte originální luxusní kroj i ukázky z propagandistických filmů. Důležitá je však samotná řeč, která ukazuje hereččinu moc. Jednou a tou samou větou může pobavit a pomalu i rozplakat, řekne-li ji jinak. Jednoduše tahá za nitky a diváci tak jako u loutky, se podle nich „hýbou“.

Gabriela Míčová a Lucie Roznětínská v hlavních a jediných rolích

Gabrielu Míčovou jistě kromě divadla znáte z filmového plátna. Hrála například v trilogii Zahradnictví nebo ve snímku Já, Olga Hepnarová. Lucie Roznětínská je známá divadelní herečka (A Studio Rubín, činoherní studio Ústí nad Labem, strašnické Divadlo X10), kterou jste mohli spatřit také v luxusní one man show Na stojáka.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
A Studio Rubín
Malostranské nám. 9 118 00 Praha 1 Česká republika
+420 257 221 158