Top hledané
Výsledky (0)
Jižní Morava skrývá mnoho pokladů: nádhernou přírodu, lahodné víno, příjemné lidi, krásná města a spoustu historických a architektonických památek. Jednou z oblastí, kam se vyplatí vyrazit na výlet, je Lednicko-valtický areál.

Krásy Čech na seznamu UNESCO: Lednicko-valtický areál

Eva Ledecká
03. března 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Lednice

Jedná se o poměrně rozlehlé území v okrese Břeclav, na které navazuje Pálava. Mezi nejnavštěvovanější místa patří obce Valtice a Lednice se svými luxusními zámky a zahradami.

Romantismus v plné své kráse představuje Lednice

Zámek Lednice je nádherný komplex 12 kilometrů východně od Mikulova. Podobu, ve které ho můžete obdivovat nyní, získal v polovině 19. století. Jedná se o sloh, který se snaží imitovat anglickou gotiku.

Původně se jednalo o renezanční zámek ze 16. století. Nádherná není jen stavba samotná a její jedinečný interiér, ale také rozlehlý luxusní park, který k zámku náleží. Byl vybudován na začátku 19. století, najdete zde rybníky, maurský Minaret, Janův hrad a Lovecký zámeček. Nejlépe si můžete luxusní areál prohlédnout z loďky, která v pravidelných intervalech pluje po místní řece.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Valtice nezůstávají pozadu

Barokní zámek Valtice stojí ve stejnojmenném městě a původně se jednalo o gotický hrad ze 13. století. I zámek Valtice se pyšní krásným parkem a návštěvu si zaslouží stejně tak, jako Lednice. S oběma luxusními stavbami je spojen rod Lichtenštejnů, kteří zde dlouhá léta žili a zasloužili se o tyto jedinečné architektonické skvosty.

Lednicko-valtický areál

Mezi další krásné památky v této koncepčně upravené krajině, které se také přezdívá Zahrada Evropy, patří spousta menších staveb, jako je třeba 23 metrů vysoký Obelisk nebo Apollonův chrám. Na výlet se můžete vydat k chrámu Tří Grácií, na Kolonádu na Reistně nebo k Rendez-vous.

Vezměte si v létě kolo a vyrazte objevovat krásy jižní Moravy. Na luxusní vyjížďku vám bohatě postačí prodloužený víkend.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Krásy Čech na seznamu UNESCO: Český Krumlov
Zobrazit článek
Krásy Čech na seznamu UNESCO: Historické centrum Olomouce
Zobrazit článek