Top hledané
Výsledky (0)
Na jihozápadě Moravy leží kouzelné městečko Telč, které inspiruje malíře, básníky i filmové režiséry. Na Seznamu světového děditství UNESCO je zapsáno od roku 1992 a my vás zveme na jeho letmou prohlídku.

Krásy Čech na seznamu UNESCO: historické centrum Telče

Eva Ledecká
01. listopadu 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Náměstí v Telči

Historické jádro města bylo založeno moravským knížetem Ottou II., který v roce 1099 zvítězil nad českým knížetem Břetislavem. V 2. polovině 16. století zaznamenalo největší rozmach a počátkem 19. století hrálo v celém regionu významnou roli.  

Kouzelné městečko Telč
kašna na náměstí v Telči
Historické centrum Telče

Kouzelné historické centrum je od zbytku města odděleno branami a obehnáno romantickými rybníky: Staroměstským, Ulickým a Štěpnickým. Rozsáhlý renezanční zámecký komplex s působivými interiéry a cennými sbírkami obklopuje luxusní zahrada s parkem.

Historické náměstí plné luxusní architektury

Kromě zámku je to působivé náměstí, které představuje kulturní i turistické centrum města. Je tvořeno původními historickými domy v renesančním a barokním stylu, které jsou zdobeny freskami, sgrafity a vynikají u nich ozdobné štíty. Dominantu Telče tvoří Svatodušní věž, odkud se nabízí luxusní výhledy na město a do okolí. Mezi architektonické zajímavosti na náměstí patří Mariánský sloup, kostel sv. Jakuba s věží vysokou 60 metrů, a dvě kašny zdobené sochami.

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m, Praha 5

Příjemné podloubí, které bylo stavěno podle jednotného plánu, představuje luxusní prostory pro útulné kavárny, restaurace, malé obchody a nenápadné hotýlky. Procházka po městě a následné posezení nad lahodnou kávou se tak stává luxusním balzámem na duši.

Romantické výlety v okolí Telče

Z města Telč se můžete vydat nádhernou alejí ke kapli sv. Karla Boromejského. Romantické chvíle zaručuje také cesta vedoucí od Dolní brány ke Štěpnickému rybníku, který je možné celý obejít. Starým stromořadím po zelené značce můžete z města dojít také k rozsáhlé zřícenině hradu Štamberk a pokračovat dále podél rybníků Horní a Dolní Mrzatec.

Okolím vede i několik cyklostezek, díky kterým můžete objevit ještě více kouzelných míst tohoto nádherného kraje.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze