Top hledané
Výsledky (0)
Praha odsouvá týden módy

Je to tady. Kvůli koronaviru se ruší veřejné akce!

Karolína Lišková
06. března 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Po celém světě se kvůli obavě z nákazy ruší veřejné akce.

V Praze je teprve dvanáct nakažených pacientů a už se ruší veřejné akce, ruší se lety, lidé mají strach. Kdy se i z metropole Česka stane město duchů, protože se všichni budou bát vycházet, je otázkou času. Jako jeden z prvních se k opatření neshlukovat větší množství lidí na jednom místě uchýlili organizátoři pražského týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Vzhledem k tomu, že jsou totiž pozastaveny lety z Itálie, není se co divit. Itálie je meccou módy. Proto se nadcházející edice z březnového termínu přesouvá na druhou polovinu května.

„Cítíme potřebu zachovat se v tuto chvíli zodpovědně a nechceme nikoho z našich hostů, spolupracovníků ani nikoho z celého produkčního týmu MBPFW uvést do situace zvýšeného zdravotního rizika. Současně počítáme s účastí mnoha zahraničních hostů ze světových metropolí včetně Milána. Naším cílem je zachovat původní program. Místo konání - klášter sv. Gabriela, je potvrzeno a zůstává beze změn,“

uvedl Lukáš Loskot, CEO MBPFW.

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4
Otevřít v galerii (3)
Na módní přehlídky se můžeme těšit až v květnu, snad.
Na módní přehlídky se můžeme těšit až v květnu, snad.Zdroj: archiv MBPFW

Biatlon bez diváků

Covid-19 děsí i pořadatele sportovních akcí. Bez diváků, před prázdnými tribunami, bez autentické atmosféry začal v Novém Městě Světový pohár v biatlonu. Vysočina Arenu uzavřela obava z šíření koronaviru. Stejné panice podléhají i pořadatelé letní olympiády v japonském Tokiu.  

Otevřít v galerii (3)
Biatlonisti závodí bez podpory diváků.
Biatlonisti závodí bez podpory diváků. Zdroj: archiv Biatlonu

Bond nesmí zemřít

V ohrožení je i nesmrtelný James Bond. O celých sedm měsíců se posouvá premiéra nového příběhu tohoto fešáka Není čas zemřít. Původně měl startovat v dubnu, nyní zamíří do britských kin až 12. listopadu a v dalších zemích až 25. listopadu.

O odkladu se spekuluje už od chvíle, kdy byla v Asii pozastavena propagační kampaň. Jenom v Číně nehraje 70 tisíc kin.

Otevřít v galerii (3)
Nesmrtelného krasavce uvidíme až za sedm měsíců.
Nesmrtelného krasavce uvidíme až za sedm měsíců. Zdroj: archiv filmu

Byznys

Koronavir prostě děsí celý svět, s čímž jsou spojené tržby snad ve všech odvětvích. Propad ekonomiky je značný v mnoha zemích. Jediný, kdo na nové respirační nemoci vydělává, jsou firmy vyrábějící roušky a respirátory a firmy, které dodávají dezinfekci. Z těch, co vymyslí vakcínu, se stanou milionáři.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze