Top hledané
Výsledky (0)
Již 9. března nás čeká premiéra nového luxusního filmu Masaryk, jehož režisérem je Julius Ševčík. Jaký byl doopravdy skvělý řečník a diplomat Jan Masaryk, kterého ve filmu luxusně ztvárnil Karel Roden, a co od nového filmu můžeme očekávat?

Luxus na filmovém plátně: Masaryk

Eva Ledecká
18. února 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Exkluzivní premiéra nového česko-slovenského filmu proběhla v říjnu loňského roku, veřejnosti se představí v kinech 9. března. Film bude útočit na cenu Českého lva se 14 nominacemi. Velkými soupeřemi mu budou filmy Anthropoid  od Seana Ellise a Učitelka, kterou režíroval Jan Hřebejk.

Jan Masaryk

Syn prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, Jan Masaryk, byl jedním z nejvýznamnějších diplomatů Československa v první polovině 20. století. Hovoří se o něm jako o politikovi s duší extravagantního umělce, který miloval život a ženy. V letech 1925 až 1938 byl vyslancem v Londýně a v letech 1944 až 1945 ministrem národní obrany a ministrem financí.

Co poodhalí nový film

Děj filmu nás zavede do doby před druhou světovou válkou, kdy svůj život trávil Jan Masaryk především ve Velké Británii. Jeho snahou bylo získat světové mocnosti na stranu Československa.

Film odhaluje jeho osobní život, který byl kromě cestování spojen s alkoholem, drogami a sebetrýzněním. Na nějakou dobu se Masaryk téměř vytratil ze světa a také jeho smrt je jednou velkou neznámou. Zemřel v noci z 9. na 10. března 1948 ve svém domě v Černínském paláci a dodnes není vyjasněno, zda jeho smrt byla náhoda, vražda nebo sebevražda.

Luxusní byt Janáčkovo nábřeží 107m
Luxusní byt Janáčkovo nábřeží 107m, Praha 5

Kromě Karla Rodena, který luxusně ztvárnil Jana Masaryka, ukáže ve filmu své herecké umění Oldřich Kaiser v roli Edvarda Beneše nebo Jiří Vyorálek v roli Konráda Henleina.Ve filmu také uvidíme slavnou modelku Evu Herzigovou.

Film vznikl v produkci společnosti IN Film a Rudolfa Biermanna u účastnila se ho řada zahraničních herců. Koproducenty filmu jsou Česká televize, RTVS: Rozhlas a televízia Slovenska a ZDF/Arte. Distributorem filmu v ČR je společnost Bioscop.

Užijte si luxusní zábavu na filmových plátnech doprovázenou skvělými hereckými výkony.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Bioscop
Kunětická 2534/2 120 00 Praha Česká republika