Luxus v oblacích: Z tohoto letadla nebudete chtít odejít!

Izraelský Dreamliner přistál v Praze
09. prosince 2019
 
Hlavní stránka Nové články

Kdo by nechtěl létat v pohodlí své postele? Každý. Přestože letecká společnost EL AL má nasazenou pravidelnou linku z Tel Avivu do Prahy, a to dokonce dvakrát denně, pátek 6. prosince byl let do Česka pro téměř tři stovky lidí opravdu výjimečný. Namísto klasického Boeingu přiletěl modernější a luxusnější s přízviskem Dreamliner. Tím chcete letět klidně jen do Brna. A nebudete chtít odejít.

Jenže tohle letadlo sem přiletělo skutečně jen na otočku. To abychom viděli, jakou krásu společnost vlastní. A že jich má ve stáji 14. Dokonce hodlají v příštím roce koupit další dva. Bohužel vypravit takový luxusní kolos není levné, takže se vyplatí ho posílat jen na dálkové lety. Z Tel Avivu je to k nám necelé čtyři hodiny, na to stačí méně moderní letadlo.

„Je to skutečně výjimka a už se nebude v nejbližších letech opakovat,“

řekl Tomáš Kaufman, ředitel letecké společnosti EL AL v Praze s tím, že toto letadlo patří do kategorie nejmodernější na světě.

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620, Praha 6

Byznys třída

Letenky od této společnosti nejsou nejlevnější a za byznys třídu si cestující musí připlatit desetitisíce. Ale komfort je zaručený. Takhle pohodlnou „postel“, kterou si jedním tlačítkem vytvoříte ze sedačky, nemáte ani doma. K tomu televize s databází nejnovějších filmů a full servise od krásné letušky. V tu chvíli se zdá jakýkoliv let prostě pohádkou.

Kdo poletí do Tel Avivu?
Kdo poletí do Tel Avivu? • Zdroj: Letiště Praha

„Letadlo je opravdu nejmodernější, je ze 70 % vyrobeno z kompozitu, proto je významně lehčí než normální standardní letadla. Z toho důvodu má např o 36 % nižší spotřebu paliva na sedačku, než mají jumba,“

prozradil Kaufman.

Ani v ekonomické třídě nemusí lidé plakat. Oproti nízkonákladovým společnostem mají i zde cestující skutečně o mnoho víc místa jak pro nohy, tak pro zavazadla.

Do letadla se celkově vejde 282 cestujících, z toho 32 v business class, 28 v premium class a 222 cestujících v economic class.

Ekonomická třída má také více prostoru, než je standardní.
Ekonomická třída má také více prostoru, než je standardní. • Zdroj: Letiště Praha

Bezpečí

Prioritou izraelské společnosti je ovšem bezpečnost. Vzhledem k tomu, že v minulosti byla Izrael terčem teroristických útoků, k letadlu ani do něj se jen tak někdo nedostane. Musí projít opravdu přísnou bezpečnostní kontrolou a ani tak nemá vyhráno. Cestující i zaměstnanci musí odpovídat určitému profilu. Tyto informace ale nechce společnost komentovat.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (4)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým
K Letišti 6/1019,
160 08 Praha
Česká republika
+420 220 111 888