Top hledané
Výsledky (0)
Cestování letadlem bývá spíše únavná záležitost, avšak letecké aerolinky na Blízkém východě zažívají boom díky první třídě s nabídkou nejen opravdového odpočinku, ale i gastronomických zážitků, luxusních apartmá, či dokonce rezidence s vlastním pokojem, wi-fi připojením, sprchou a osobním sluhou. Níže zjistíte, která letecká společnost Vám nabídne to nejlepší.

Luxus v oblacích: tři exkluzivní letecké společnosti z Blízkého východu

Ivana Růžičková
06. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Zlatá éra cestování v 70. letech, kdy letadla byla vybavená bary, klavíry a dokonce popelníky pro kuřáky (o krásných letuškách v sexy uniformách nemluvě) nám ukázala, jak noblesní může být letectví. V dnešní době si pod pojmem cestování představíme spíše dlouhé hodiny čekání, stísněné místo na nohy a nevábně vypadající jídlo, které si raději odpustíme. Letectví se však přesto opět stává luxusním a neopakovatelným zážitkem, při němž se můžete nechat po dobu celého letu rozmazlovat od posádky nejen výborným jídlem prvotřídních chutí, servírovaným na čínském porcelánu, avšak i překvapivě velkými prostory na palubě, jako je lobby pro společné chvíle nebo naopak apartmán se stoprocentním soukromím. Z vlastní zkušenosti Vám mohu doporučit první třídu tří leteckých společností, které Vás nemohou zklamat.

Emirates Airlines: let na baru

Z Blízkého Východu je jistě nejznámější letecká společnost Emirates se sídlem v Dubaji a nabídkou více než 140ti dalších destinací. Během dálkového letu první třídou si můžete užít pohodlí plně nastavitelných sedadel provázeného neomezeným množstvím luxusního šampaňského a gurmánským pětichodovým menu podávaném na čínském porcelánu. Na koktejl zamiřte do salonku s velkým barem na palubě. Osvěžující drink však naleznete i v mini baru přímo u svého sedadla. Když se ponoříte do sledování jednoho z 2000 kanálů na své privátní širokoúhlé televizi nebo se rozhodnete uložit ke spánku, naleznete zde veškeré vybavení pro klidný spánek a hygienu v podobě taštičky luxusní značky Bvlgari.

Qatar Airways: vlastní šéfkuchař samozřejmostí

Společnost Qatar jednoznačně stojí v patách dubajskému konkurentovi. Elegantní provedení dekoru kabiny vyvolávají pocit prostornosti. Můžete si vychutnat nesčetné možnosti pro svůj exkluzivní zážitek z cesty. Letušky zde splní vaše požadavky na světové úrovni a poskytnou osobní přátelský přístup. Jídlo Vám naservíruje šéfkuchař se svými prvotřídními pokrmy, povlečení na rozkládací sedadlo jsou navržené světovými designéry a obsah taštiček pro Vaše pohodlí zajistí značka Giorgio Armani.

Etihad Airways: nejvíce soukromí, společenské lobby a osobní sluha

Národní letecká společnost Etihad se sídlem v Abu Dhabi Vám v první třídě jako jediný dopravce nabídne nejen prostorné lobby s barem, soukromé apartmány, ale i rezidenci s vlastní sprchou a osobním sluhou, který Vám rozestele postel, nastaví příjemné osvětlení, donese Vámi zvolené menu o pěti chodech a doporučí hodící se víno či šampaňské. Etihad jako jediný dopravce ručí za bezkonkurenční pohodlí a soukromí. Často totiž převáží celebrity, které zůstávají utajeny i zbytku posádky a jejich luxusní cesta nekončí ani po zaparkování letadla. Po příjezdu jsou hosté vyzvednuti privátní limuzínou s vlastním řidičem jako první.

Zajímavost:

Pouze u aerolinií z Blízkého východu je dovoleno převážet sokoly, místní mazlíčky, jejichž hodnota dosáhne až milionu korun. Proto mají jako jediná zvířata možnost cestovat na palubě, avšak pouze v první třídě a to za předpokladu, že mají koupenou vlastní letenku. Cestou tak můžete zažít neopakovatelný zážitek i v podobě neobvyklého cestujícího.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze