Top hledané
Výsledky (0)
Hlavním smyslem Feng shui je dosažení rovnováhy. Toto staré čínské učení dopomáhá k tomu, abychom se v luxusním prostředí, ve kterém trávíme svůj čas, cítili vyrovnaně. Jak můžeme pomoci správnému proudění energií v našem interiéru?

Luxusní interiéry podle zásad Feng shui

Eva Ledecká
15. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Koupelna podle Feng shui

Feng shui je více než 3 000 let staré čínské učení, které tvrdí, že orientace a poloha našeho domu i uspořádání interiéru má vliv na naše pocity a také ovlivňuje naše chování. Nahlédněme do interiéru a bezprostředního venkovního okolí našich luxusních domů či bytů, zda odpovídají zásadám Feng shui.

Luxusní příchod do našeho království

Feng shui tvrdí, že je velmi důležité, mít v prostoru před vchodem vše uklizeno a v naprosto dokonalém stavu. Cesta ke vchodu by se měla lehce vlnit (odpovídá více přirozenému tvaru), být osvětlená a dokonale zametená.

Vstupní prostor musí být čistý a je ideální do něj umístit stolek s květinou. Nejen zde, ale v celém interiéru se nedoporučují řezané ani sušené květiny. Vhodné jsou ty v květináči a z nich je ještě zapotřebí volit takové, které nemají špičaté listy.

Byt s výhledem na Pražský hrad 702m
Byt s výhledem na Pražský hrad 702m, Praha 3

Umístění nábytku pro dosažení harmonie

Podle Feng shui bychom si měli dávat pozor především na umístění zrcadla, které by mělo být oválné a bez složitých ornamentů. Zrcadlo by nemělo viset před hlavním vchodem ani naproti postele v ložnici.

Nábytek by měl být postaven do křivky, kruhu či osmihranu. Sedačka by měla vždy směrovat čelem ke dveřím. Velké množství nábytku a věcí také není příliš žádoucí. Dominantou obývacího pokoje by měl být krb, ideálně rohový. V kanceláři bychom podle tohoto čínského učení měli sedět zády ke zdi s výhledem na dveře. Co se kuchyně týče, sporák nemá být v těsné blízkosti dřezu a kuchař při vaření má hledět do prostoru.

Obecně je důležité vybírat do interiérů luxusní věci, které mají hodnotu, jsou kvalitní a dlouho vydrží.

Feng shui: barevné kombinace

Základní a nejoblíbenější barvy Feng shui jsou: červená, bílá, černá a zlatá. Kombinací těchto barev nikdy nic nezkazíte a navodíte do svého luxusního interiéru harmonii a pozitivní náladu.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze