Top hledané
Výsledky (0)
Co vás napadne, když se řekne luxusní víno? Francie, Itálie nebo Morava? Bílé, růžové nebo červené? Výběr z hroznů, pozdní sběr, suché, sladké… A takto bychom mohli pokračovat do nekonečna.

LUXUSNÍ VÍNO

Tereza Janatová
01. července 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
LUXUSNÍ VÍNO

Na trhu je opravdu neskutečná řádka luxusních vín, která stojí za to. Každý z vás má jistě své favority, po kterých rád sáhne, ale vše se může změnit. Která vína jsou ta nejlepší na světě?

Stejně jako gurmáni mají michelinského průvodce, i vinaři mají svou knihu 1000 Vins du Monde (1000 vín světa). Je to průvodce těmi nejlepšími víny světa, ve které je dokázáno, že i Česká republika v této oblasti patří do světové elity. Pro rok 2016 bylo do tohoto výběru zapsáno třicet moravských vín. Pokud vybíráte vína podle ocenění, i tento průvodce může být vašim vodítkem. Největší úspěch pro tento rok zaznamenala Francie, která má zde 255 vín, následuje Španělsko – 43 vín, Protugalsko pak má 29 vín a Itálie 16 vín.

A kdo patří mezi top nejlepších vinařství v Evropě?

Burgunsko – Francie

Kdo nezná Burgundsko alespoň z doslechu, není správný vinař. Burgundské prý chutnalo už i Keltům a Římanům. V této oblasti, kde je typické drsnější podnebí, se ročně vyprodukuje 1,3 milionů hektolitrů vína. Z Burgundska můžete ochutnat bílé víno Chardonnay nebo červené víno Pinot Noir.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Champange – Francie

Ve Francii ještě zůstaneme, i když trošku z jiného soudku. Pro výrobu Champange jsou povoleny pouze tři druhy odrůd, a to Chardonnay, Pinot Meunieur a Pinot Noir.
Francie má samozřejmě nespočet skvělých vinařství a to i v oblastech, jako je Bordeaux nebo Rhone Valley.

Douro Valley a Porto – Španělsko

Vína z Douro Valley se běžně objevují na nejvyšších příčkách vinařských soutěží a převážně se zde pěstují vína, ze kterých se vyrábí portské.
Porto všichni známe především díky portskému vínu, které se původně vyváželo pouze z tohoto města. I s těmito víny se často můžeme setkat na žebříčku těch nejlepších vín světa.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze