My Dvě aneb co všechno se dá stvořit ze dřeva

Samotná značka spojuje nejen dvě nadějné hvězdy na poli českého designu, ale v podtextu skrývá vlastní podstatu. Propojit dva světy: ten dětský, snový, hřejivý, s tím okolním, "dospěláckým", rozumným, přesným. Spojit tyto dva pojmy do souhry tvarů, barev a luxusu, to dokáží právě jen Ony Dvě, Monika Matějková a Veronika Watzková.
01. dubna 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Něco úplně nového ze dřeva

A co z toho vznikne? Jedinečný projekt, série mimořádně zdařilá. Prostě luxusní hračky nejen pro děti. Kousky z jejich tvůrčí továrny mají nadčasovou platnost, samy za sebe mohou fungovat i jako samostatný designový solitér. Obě umělkyně spojuje vášeň pro kvalitní řemeslnou práci. A je to 100% vidět. Pokud si hračku potěžkáte v ruce, vaše haptika zachytí hladkost dřevěného povrchu, vaše oči se pokochají jemnými barevnými odstíny a vůně přírodního materiálu tomuto smyslovému zážitku nasadí korunu.

Mimozem luxusní abstrakce pro děti

Tato kolekce staví na kreativním přístupu dětí ke hře. Skládá se z jednotlivých geometrických dílů prvotřídní kvality, které se mohou spojovat dohromady v libovolných variantách. Stejně jako samotný název "únik z reality", tak i stavby dětí mohou být nereálné, z jejich dětského fantazijního světa.

Dětské hračky, které budou krásně stárnout

Samotné autorky zvolily dubové dřevo za základní materiál, jenž opatřily nátěrem v jemných lazurách, aby daly vyniknout samotné kresbě dřeva. Taktéž barevnost je tlumenější, nedráždí děti svou agresivitou. A při zápalu hry, kdy luxusní hračky začínají žít svůj vlastní život, je jejich opotřebení žádoucí, dodává jim na významu, získávají jakousi "hráčskou patinu".

Luxusní byt s terasou Troja 145m
Luxusní byt s terasou Troja 145m, Praha 7

Smyslové hračky jsou trefou do černého i v 21. století

Kromě dřeva autorky vytvořily i šitou kolekci, představující takové mazlíčky pro menší děti, tzv. Mimorosty. I ony nesou jasný rukopis, tkanina je přírodní, s jemnou texturou. Tvary jsou spíš abstraktní a nechávají tak velké pole působnosti pro dětskou představivost.

Kdo si nechce jenom hrát, ale se i kochat, může si luxusní skvosty z dílny My Dvě pořídit domů.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (9)

View photo gallery

O autorovi

Mou citovou záležitostí je umění - hudba, design, literatura, tanec a v poslední době nalézám kouzlo v informačních technologiích. Mým snem už od dětství bylo stát se zpěvačkou. Baví mě být v kontaktu s lidmi, navštěvovat nová místa a cestovat. Také se ráda obohacuji o vědomosti z oblasti psychologie, pedagogiky a filozofie. Miluji pocit kreativního vyžití.
Mgr. Jana Höger
mydvedesign@gmail.com
+420 739 512 378