Top hledané
Výsledky (0)
aneb Jak to asi letos bude vypadat

NA FÉROVKU: Na festival ve Varech letos s rouškami a litry desinfekce!

Anděla Vostrá
25. dubna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika

V červenci to bude už 55 let, co se koná ten největší filmový festival, na který se sjíždí nejen milovníci filmů, ale také celebrity. Kdo se neúčastní alespoň jednoho mejdanu v Puppu, jako by nebyl. Jenže jak to bude letos, když v celém světě řádí koronavirus? Mám určitou představu...

Organizátoři v čele s guru festivalu Uljanou Donátovou mlčí. Detaily filmového svátku roku zveřejní až zítra... Nicméně já už si teď živě představuju, jak by taková akce mohla vypadat...

Bude nebo nebude?

Na začátku pandemie bylo více než jasné, že se žádný festival konat nebude, ale vzhledem k rychlým, vládou uvolňovaným opatřením můžeme být ještě překvapeni. Dokonce jsem četla, že někteří organizátoři fesťáků v přípravách pokračují, a to bylo ještě v době, kdy jsme byli všichni zalezlí doma.

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ, Okolí Prahy

Teď můžeme ven dokonce v desetičlenných skupinkách, otevřou nám obchody s oblečením, byť si tam nemůžeme nic vyzkoušet, jít do fitka, kde se ale nesmíme sprchovat ani převlékat...

Otevřít v galerii (5)
V pondělí se dozvíme, jestli má tahle organizační banda letos práci nebo ne.
V pondělí se dozvíme, jestli má tahle organizační banda letos práci nebo ne. Zdroj: Facebook

Takže si představuju, jak přísná mohou být opatření ve Varech. Kromě toho, že všechny vstupenky budou online a v kinech budete moci sedět jen po pár lidech v úctyhodné vzdálenosti a v rouškách. Teď mi vlastně došlo, že odpadá popcorn a občerstvení!! To je pro mě úplně vražedné. Takže si vlastně budete připadat jako doma v obýváku jen s větší televizí a s nižší schopností řádně dýchat. Po každém promítání se bude muset všechno dezinfikovat nebo by mohli zavést povinnost chodit do sálu jen ve vlastním protikoronavirovém obleku, jako mají lékaři.

Párty na značkách pro vyvolené

Jameson stan se otevře nebo bude mít jen výdejní okénko a před ním budou jasně vybarvené značky, kde kdo může stát. Na kolonádě budou policisté na koních rozhánět skupiny čítající více než deset lidí, peskovat je za nenošení roušek nebo by po lidech mohli rovnou stříkat dezinfekci jako v Indii. Tak doufejme, že nebudou stříkat Savo jako v Indii...

Co se týká luxusních večírků v hotelu Pupp... bude to jen výhradně na jména. Velmi, velmi VIP a bude jich málo. Už se tam nedostanete jen díky tomu, že se znáte s vyhazovačem. Bude to náročnější. Vyvolení, co se budou moci setkat s Bartoškou u baru, budou řádně vydezinfikovaní, teplotu jim změří hned u vchodu při příchodu i odchodu nebo by tam rovnou mohla armáda postavit stan a každému dělat testy na protilátky.

Otevřít v galerii (5)
Hotel Pupp - každý tam chce být.
Hotel Pupp - každý tam chce být. Zdroj: Facebook

Ze zahraničí nikdo nepřijede

Jedna velká otázka jsou pro mě zahraniční hosté... Nikdo nepřijede, proč taky? Je to nebezpečné, letadla nelétají, hranice jsou tak nějak pořád zavřené... Ještě, že máme taková zvučná jména, jako je třeba Jiří Menzel. Ten bude ale u Ebena Na plovárně nebo na jakémkoliv pódiu za plexisklem. Přece jen je v ohrožené skupině.

Každopádně plejáda českých herců a hvězd, nebo alespoň těch takzvaně déčkových hvězdiček, bude obrovská. Všichni jsou bez práce, a o kom se nebude psát, bude bez práce dál. Všichni budou mít vytuněné roušky, co jim budou ladit s oblečením a myslím, že bych nebyla daleko od pravdy, kdyby se místo klasické "Módní policie" dělala "Roušková policie". Poneři by dodali nablýskané roušky všem, Andrea Verešová by vypadala opět dokonale a pózovala ochotně půl hodiny každému fotografovi. 

Otevřít v galerii (5)
Letos tyhle objímačky nehrozí
Letos tyhle objímačky nehrozíZdroj: Facebook

Novináři budou ale asi trochu vytočení. Málo večírků a když, tak v omezeném počtu a do Puppu se prostě nedostanou. Papparazzi fotografové to budou mít jednodušší, protože většina akcí se bude dít samozřejmě venku, takže budou mít všechny jako na dlani. Pokud nebude zrovna pršet... Budou mít ale vlastně co fotit? Vždyť ti největší pařmeni tento rok ani nebudou mít díky rouškám možnost se pořádně opít a udělat nějaký průšvih!

Stanové městečko podle pravidel

Stany ve stanovém městečku od sebe budou muset být v dvoumetrových vzdálenostech a zázemí pro baťůžkáře nebude žádné. Potkávali by se ve sprchách a ty záchody určitě nebude nikdo dezinfikovat po každém, kdo je použije... Hotel Thermal se bude chtít blýsknout, protože prošel rekonstrukcí. Veškeré dění se bude odehrávat před ním, pochopitelně na vyznačených značkách. 

Otevřít v galerii (5)
Hotel Thermal má nově zrekonstruované pokoje, tak snad se tam někdo v červenci ubytuje.
Hotel Thermal má nově zrekonstruované pokoje, tak snad se tam někdo v červenci ubytuje. Zdroj: Facebook

Lidé jsou sice šťastní, že už nemusí být v karanténě a mají povoleno chodit aspoň ven, ale pořád se jich dost bojí z nákazy, včetně mě, takže davové akce vyhledávat moc nebudou. Festival nebude výjimkou.

Kdyby se mé představy naplnily, byla by to rarita jako blázen. Karlovarský festival si ale určitě tohle nezaslouží a i když často nejdu pro ostřejší slova daleko, v tomto případě by nebylo na místě největšímu filmovému svátku v Česku přát takový scifi scénář. S Jirkou Bartoškou je sklenička vyloženě za odměnu a v případě roušek, desinfekcí politých sálů a absencí těch největších hereckých jmen, by to byl pouze skomírající paprsek velkého filmového kolosu. Tak uvidíme, co nám Uljana zítra přinese!

Otevřít v galerii (5)
Jiří Bartoška je prostě švihák lázeňský, s festivalem nebo bez něj.
Jiří Bartoška je prostě švihák lázeňský, s festivalem nebo bez něj. Zdroj: Facebook
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze