Na férovku: Jak moc si Češi uvědomují válečnou hrozbu?

Kvůli situaci na Ukrajině se dnes sejde krizový štáb ministerstva zahraničí. Řešit bude také ochranu zaměstnanců a českých občanů na Ukrajině.
25. ledna 2022
 
Hlavní stránka Nové články

V podstatě za humny může vypuknout každým dnem válka, o níž se mluví jako o třetí světové. A je velmi zajímavé, že na první pohled to většinu Čechů to vůbec neznepokojuje. Zřejmě jsme všichni už natolik zmanipulovaní a otupení pandemií Covid-19 v posledních dvou letech, že skutečná hrozba, která by navždy otřásla historií, nás nechává chladnou. Ale není to krátkozraké?

Den obránců Ukrajiny a Den Ukrajinské povstalecké armády (UPA) v Kyjevě

Nejsem politolog, ale naprostý laik. Přesto o vyhrocených vztazích mezi Ruskem a Ukrajinou vím a v posledních týdnech se je snažím bedlivě sledovat. Navíc i světová média často zmiňují, že je za tímto vztahem něco daleko hlubšího, dokonce ještě z doby před érou Sovětského Svazu. Co ale dnes nutí Rusko k tomu, že chce stále s bývalými členskými zeměmi včele s Ukrajinou manipulovat a ovládat je? Jedná se o provokaci? Jakou roli v tom hraje Západ? A jak se to může dotknout Evropy? Samozřejmě, že za vším jsou peníze.

Každopádně Kyjev je jedním ze signifikantních, dříve ruských měst. Či spíše „sovětských“. Po rozpadu „impéria“ se však právě Kyjev stal městem, které se – podle Ruska - zaprodalo Západu. Ale právě Západ asi nikdy nedokáže pochopit pohnutky, které nyní vedou Putina k jeho hrozbám. 

Prezident Putin při videokonferenci s prezidentem Bidenem o Ukrajině.
Prezident Putin při videokonferenci s prezidentem Bidenem o Ukrajině. • Zdroj: EPA-EFE/IN POOL MANDATORY CREDIT / Profimedia

Ukrajinci to nemají jednoduché. My, Češi, na ně stejně většinou koukáme jako na Rusy, protože máme tendenci generalizovat a házet všechny do jednoho pytle. Jenže Ukrajinci ve velké většině nemají Rusy rádi stejně jako my, kvůli historické minulosti, které se jen velmi těžko zbavujeme. V našich myslích – a mám na mysli naši „když-si-fandím-tak-střední generaci“ - vlastně pořád Sovětský Svaz existuje. Jenže konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem je naprostým důkazem toho, že je to dávno překonaná myšlenka. Ukrajinci sami po osamostatnění velmi trpěli hledáním vlastní identity, což postihovalo i jejich umělce a kulturu obecně.

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Sám Putin označuje „Ukrajince a Rusy za jeden národ, se společnou matkou Rusí“. Alespoň tomu tak bylo před sedmi lety, při invazi na Ukrajinu v roce 2014.  Od té doby žijí Ukrajinci opět ve stínu ruské okupace Krymu a agrese v Donbasu. Je to pouze pár dní, kdy stejný Putin označil stejnou Ukrajinu za protiruskou. Ve skutečnosti je i sama Ukrajina rozdělena na dva tábory – na proruský a protiruský. Přitom na východní Ukrajině již válka zabila více než 14 000 Ukrajinců a další tisíce lidí byly zraněny, města zničena a jeden a půl milionu Ukrajinců uprchlo ze svých domovů, aby uniklo násilí. Pro Ukrajince na Krymu a v Donbasu jsou represe akutní, navíc Rusko blokuje Ukrajincům překročení kontaktní linie a odřezává je od zbytku země.

Jak se tedy zdá, s Ukrajinci toho máme hodně společného. I my jsme se vymanili před více než třiceti lety ze stejné „nadvlády“. 

Nesmírně hloupé jsou názory, že si vlastně Rusové Putina zaslouží. Zaslouží si ho nyní i Ukrajinci? Jak bychom se cítili my, s naší svébytnou národní identitou, kdyby nám v osmdesátkách tvrdili, že si zasloužíme Gorbačova? Opravdu bychom tak nadšeně zvonili na Václaváku klíčema?

Příbuzní takzvaných Kyborgů, ukrajinských vojáků, kteří padli při obraně doněckého letiště, se objímají u pamětní zdi padlých vojáků v rusko-ukrajinské válce v centru Kyjeva 21. ledna 2022.
Příbuzní takzvaných Kyborgů, ukrajinských vojáků, kteří padli při obraně doněckého letiště, se objímají u pamětní zdi padlých vojáků v rusko-ukrajinské válce v centru Kyjeva 21. ledna 2022. • Zdroj: Profimedia

Možná i proto bychom si hrozící nebezpečí měli uvědomovat daleko více. Konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem se už nyní odráží ve vnitřní politice mnoha evropských zemí. Ale ani postup a názory evropských zemí nejsou jednotné. Případný konflikt by si vyžádal tisíce mrtvých, imigrační krizi v Polsku, měl by dopad na cenu pohonných hmot, díky přes Ukrajinu vedoucímu ropovodu Družba. Kvůli ukrajinské zemědělské produkci by válka na Ukrajině měla velmi fatální dopad i na Afriku a Asii, které by postihl hladomor. Je totiž primárním vývozcem pšenice a předním vývozcem kukuřice, ječmene a žita. Zkrátka by přinesla ještě mnoho dalších následků, jež dalece přesahují hranice země, a dokonce i kontinentu.

Samozřejmě, že za vším jsou peníze, a Ukrajina je velmi důležitou zemí, navíc jednající několik let o vstupu do NATO, což působí na Rusko jako červený hadr na býka. Za konfliktem proto nesporně stojí primárně již zmíněné ekonomické důvody. Pokud by se Ukrajina tedy znovu stala součástí Ruska, znamenalo by to, že by opět stála na hranici Evropské unie. Již nyní se na polské hranici potýkají s velkými tlaky kvůli přísunu ruských imigrantů, kteří si chtějí najít cestu k lepšímu životu.

A nelze nezmínit právě proběhnuvší masáž ze strany hackerů. I když Rusko slíbilo pomoc a spolupráci při potírání počítačové kriminality, slib a skutečnost jsou dvě odlišné věci. Naopak se objevují spekulace, že za útoky hackerů stojí Rusko jako takové, nejen jednotliví lidé, tedy hackeři, Rusové, občané. Právě hackerské či hybridní útoky jsou totiž podle expertů jednou z forem vedení války, stejně jako dezinformace a jiné manipulativní techniky.

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m, Praha 10

Za Putinovy vlády se ještě více v Rusku prohloubila hranice mezi bohatými a chudými, diskriminace menšin a „odlišných komunit“ a dokonce i násilí na ženách. Zkorumpovanost policie je cítit na každém kroku a z médií zní neustále hlasy nenávisti vůči Americe. Rusko si potřebuje neustále utvrzovat svou silnou pozici, na níž je historicky zvyklé, v čemž by mu zřejmě invaze na Ukrajinu pomohla. My se můžeme, nebo měli bychom se ptát, zdali by se hlad Ruska po expanzi ještě neposílil. 

Loňské setkání prezidentů Bidena a Putina v Ženevě
Loňské setkání prezidentů Bidena a Putina v Ženevě • Zdroj: Profimedia

Jak jsme si přečetli v médiích, Západ, konkrétně Amerika, která zná problematiku jen ze svého vzdáleného pohledu, nebo ještě konkrétněji Joe Biden, si je jist, že Rusko Ukrajinu napadne, ale dopadne jako sedláci u Chlumce. 

Biden se domnívá, že i když Putin Ukrajinu napadne, nepůjde o válečný konflikt v pravém slova smyslu, ale spíše o „menší vpád“. Počet sta tisíce vojáků na hranicích ale na menší vpád nevypadá. A stejně tak to vidí i ostatní. Bidenovo nevyřčené schválení vstupu Ruska na Ukrajinu vyvolalo zejména v Kyjevě šok. Pokud by totiž ruská armáda hranice skutečně překročila, a je jedno, jestli by šlo o invazi nebo válku, reakce by potom zcela jistě hrozila i od Spojených států a jejich spojenců. A to už potom „malý“ konflikt rozhodně nebude.

Jak moc by totiž případná ruská invaze na Ukrajinu zasáhla Evropu, trpící energetickým nedostatkem, je tedy opět v rukou Bidena, který již varoval před přísnými ekonomickými omezeními, pokud ruská vojska překročí hranice Ukrajiny. A to je tedy alespoň pro mě velmi znepokojující. Velkým rizikem pro tok plynu do Evropy by byly sankce, které by buď odřízly Rusko od možnosti obchodovat v zahraniční měně, nebo další omezení pro ruské banky.

Tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksij Danilov odpovídá na otázky novinářů agentury AFP během rozhovoru ve své kanceláři v Kyjevě 24. prosince 2021.
Tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksij Danilov odpovídá na otázky novinářů agentury AFP během rozhovoru ve své kanceláři v Kyjevě 24. prosince 2021. • Zdroj: Profimedia

Evropa se již nyní potýká s nejhorší energetickou krizí od 70. let 20. století. Zásoby plynu se nebezpečně snižují a ceny energií se za posledních šest měsíců více než zdvojnásobily. Na vině jsou právě i obavy z války a omezení dodávek z Ruska. Ještě větší nejistotou je, co se stane s obrovským množstvím plynu - 40 miliard metrů krychlových plynu, které Rusko přepravuje přes Ukrajinu v rámci kontaktu, který končí v roce 2024. Toto množství totiž představuje asi třetinu ruského plynu vyváženého do Evropy a téměř polovinu roční spotřeby Německa. To jen pro ilustraci. Ať už se stane cokoli a jakýkoli ze scénářů, vždy hrozí riziko poškození klíčové infrastruktury, která ovlivní evropské dodávky energií a ceny na několik let dopředu.

Ukrajinský venkovan uklízí před domem.
Ukrajinský venkovan uklízí před domem. • Zdroj: Profimedia

Pokud by tedy válka skutečně vypukla, poznamenána bude nejen Ukrajina samotná, a nejen sousedící pobaltské republiky a nejen Evropa. Dotkne se to celého světa, včetně rozvojových zemí. Válka v Evropě by v nich totiž mohla ještě více prohloubit rozdíly ve společnosti, zvýšit korupci, ale hlavně vyvolat vlnu hladomoru. Sami Ukrajinci se pak bojí toho, aby znovu nezažili situaci z roku 1930, kdy sovětská restriktivní politika způsobila hladomor, na jehož následky zemřely 4 až 7 miliony Ukrajinců. S civilními oběťmi v případě jakékoli války navíc budeme muset počítat.

Zmatení jsou tedy všichni – jak Rusové, tak Ukrajinci. Nikdo nic neví, protože politici nejsou ve svých názorech k lidem otevření. Rusko své kroky ospravedlňuje tvrzením, že Ukrajina nějakým způsobem ohrožuje jeho bezpečnost. To je ale úplně postavené na hlavu. Čí vojáci jsou v jaké zemi? Situace na Ukrajině je krizí s globálními důsledky a vyžaduje globální pozornost a opatření. Jen my se zdáme v klidu. Je smutné, že Češi by si zřejmě skutečné nebezpečí války uvědomili až v momentě, kdy by museli do svých aut tankovat za 47 korun za litr benzínu.

Zdroje: bloomberg. bbc.com, novinky.cz, state.gov, carnegiemoscow.org

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks