Top hledané
Výsledky (0)
aneb Měli by neočkovaní zabírat místa v nemocnicích?

NA FÉROVKU: Očkovaní vs. neočkovaní povedou válku

Karolína Lišková
09. listopadu 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Zdravotnice zalepuje pacientovi rameno po vpichu

Dlouho jsem zvažovala, zda se do tohoto tématu pouštět, protože je opravdu velmi kontroverzní. Velmi. Ale už mi to nedá. Už se mě totiž týká. Já nikomu nikdy neříkala, co má a co nemá dělat, pokud mu není šest let. Kdo je dospělý, zodpovídá sám za sebe. Neznalost zákona neomlouvá, uděláš prostě průšvih, budeš pykat, ať už pokutou nebo pobytem ve vězení. Ale současná covidová situace už přesahuje spravedlnost, a to těch nevinných. Nicméně vinní nepykají, ba naopak...

Očkování by mělo být povinné, tedy pro ty, co jim zdravotní stav dovoluje se nechat naočkovat. Proč? Proč jsem tak radikální? Hned to vysvětlím a u toho se opět rozčílím. Partner 60+ mojí dobré známé 60+ je těžký proticovidový „specialista“. Nechtěl se nechat naočkovat, a to za žádnou cenu. Měl všechny ty kecy, že je to neprověřený, kdo ví, co do toho dávají, že se nenechá omezovat blabla... A ejhle, chytil covid, jaké překvapení, že? To by nebylo až tak hrozný, ale po týdnu doma zoufale volá své naočkované partnerce, že už nemůže dál, že nedojde ani na záchod. Byť se jí nechtělo jet přes celou republiku a riskovat nakažení, protože přece jen i očkovaní se mohou nakazit, jela. Je to přece jen její partner. Každá bychom to asi udělala, nebo ne? Po jedné noci racionálně seznala, že na tohle už ani její péče nestačí a zavolala záchranku.

Skončil na dýchacím přístroji

Do nemocnice přijel pán, jak se říká, za pět dvanáct a šel rovnou na dýchací přístroj, takhle špatně s ním covid zatočil. Bojoval o život. A představte si, že ta covidová jednotka, kde do teď leží, byla přetvořena z kardiocentra. Co to znamená? Že kdyby se najednou objevilo víc infarktů, tak se zdravotníci pořádně zapotí, protože tyhle pacienty nebudou mít kam dát! A nyní se dostávám k tomu, co mě opravdu namíchlo.

Otevřít v galerii (3)
Ruka s kanylou.
Ruka s kanylou. Zdroj: Unsplash

Moje kamarádka má rakovinu. Potřebuje léčbu, ale ejhle... ruší se jí kontroly! Proč? Jednoduchá odpověď-protože covid. Univerzální odpověď na všechno. Takže přátelé... právě mě to doopravdy vytočilo do ruda. Historie se opakuje, a to velmi rychle. Při poslední vlně se přesně tohle řešilo - mnoho lidí se nedostalo kvůli přeplněným nemocnicím covidovými pacienty k péči, tudíž jejich diagnózy byly pozastaveny. Ani neexistuje statistika, která by řekla, kolik lidí zemřelo kvůli neřešení současných necovidových diagnóz! A je to tu znovu! Znovu! A proč? Protože se přece nebudeme očkovat, když to po nás někdo chce. Vždyť je to neprověřená vakcína, bůh ví, co v ní je, třeba nějakej čip, že jo? Nevadí, že si normálně necháváme píchat do těla tetanovky, žloutenky, neštovice... vakcíny vyrobené za krále Klacka, kdy medicína zdaleka nebyla tam, kde je dnes. Už nikoho nezajímá, kolik lidí má na tyhle vakcíny špatnou reakci.  

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Selektování pacientů

Už se také stalo, že byly špitály tak narvaný, že se selektovalo, kdo je na tom líp nebo hůř, komu tedy pomoct, kdo má větší šance na život. To je pro zdravotníky podle mě nejhorší situace, která může nastat. Sofiina volba. Přitom skládali přísahu, že zachrání každý lidský život. Ale někdy to holt nejde. Tady by to ale mohlo jít, kdyby každý, kdo mohl, vzal zavděk vakcínu, která na trhu je. Ty kecy, že po ní někdo umřel... ano může se stát, nějaké promile je tam ale vždycky. Vždycky! Po každé vakcíně, i na tu chřipku. Ale to se opakuju.

Proto já bych se tedy uchýlila opravdu k tomu nejradikálnějšímu řešení - nejsi očkovaný a nemáš důvod nebýt očkovaný, chytil jsi covid a teď potřebuješ pomoct lékařů? Tuhle! Prostě bych ho do nemocnice nepřijala. Je to krutý, je to hrozný, ale prostě je to tak. Je už prokázaný, že naočkovaní - i když to chytí znovu - mají mnohem lehčí průběh, který nevyžaduje povětšinou pobyt v nemocnici, pokud prostě nejste už starší ročník, který nestihl posilující třetí dávku očkování.

Otevřít v galerii (3)
Zdravotníci převáží tělo na nosítkách.
Zdravotníci převáží tělo na nosítkách. Zdroj: Unsplash

Tihle „antivaxeři“ tak nebudou zatěžovat zdravotnický systém, který pojede v klidu dál a nemocní lidé s jinými diagnózami se nebudou strachovat, že nedostanou dostatečnou péči.

Teď bych ještě ráda dodala, že bych taky neléčila celoživotní kuřáky, co najednou začnou umírat na rakovinu plic, ale to je jiné téma.

Respekt k zdravotníkům

Prostě závěrem si pojďme říct, že tihle neočkovaní nemají ani trošku respektu nejen ke svému okolí, kterému jsou nebezpeční, a moc hezky to popsala i paní doktorka Martina Vašáková, ale ani k těm, co jim ten život zachraňují. Být zdravotník je nyní noční můrou. Zase budou vystavení velkému riziku nakažení, zase budou makat do padnutí, zase se odloučí od svých rodin a zase za to, a to jen možná, dostanou takovou almužnu, že je to až trapný. Vůbec bych se jim nedivila, kdyby prostě přestali chodit do práce, protože už to prostě stačilo. Protože prostě už nemůžou.

Otevřít v galerii (3)
Ruce pacienta a zdravého partnera.
Ruce pacienta a zdravého partnera. Zdroj: Unsplash

Víte, co je nejhorší? Že slýchám od těhle antivaxerů, co ale málem umřeli na covid, že ani to je nepřesvědčilo, že by se v budoucnu měli nechat očkovat. A to je smutný. Když vám někdo blízký před očima umírá na nemoc, na kterou je očkování, nebo vy sám si sáhnete na dno, a přesto, přesto pořád zastáváte názor, že se prostě očkovat nebudete... smutnej příběh. Smutnej. A mě to štve, strašně.

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze