Top hledané
Výsledky (0)
Smart hodinky dovedou najít ve firmě potenciálně nakažené covidem-19.

Na Slovensku vynalezli chytré hodinky: Zaměstnavatele informují o každém vašem kroku

Kristina Valachyová
05. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Chytré hodinky Resco

Nové chytré hodinky jsou určeny k pracovním účelům i k soukromému použití. Když zaměstnanec odejde z práce, automaticky se přepnou do osobního módu pro soukromé účely zaměstnance a zaměstnavatel k nim už nemá přístup. Takové řešení dosud žádný výrobce nenabízel. Slovenská firma Resco vyvinula software, chyběly však hodinky vhodné pro použití i v průmyslových provozech. Spojením vhodného nosiče a softwaru vznikly smart hodinky NIVY Watch.

S pomocí hodinek vás šéf ve firmě vždy najde

Zaměstnanec nemusí nic nastavovat, pouze si hodinky nasadí na zápěstí a data se začnou sbírat automaticky. Hodinky může používat v práci k výměně důležitých informací s kolegy nebo k přijetí oznámení a výstrah ze strojů. Dokážou určit polohu zaměstnance v areálu firmy a na základě toho identifikovat, kde se právě nachází. Na to, že byste si na hodinkách pustili v pracovní době například hru, ale zapomeňte. Hodinky jsou koncipovány jako pracovní nástroj a obsahují jen pracovní aplikace, aby nedocházelo k rozptylování během pracovního procesu.

Otevřít v galerii (3)
Chytré hodinky Resco.
Chytré hodinky Resco.Zdroj: Archiv Resco

Odhalí potenciální nákazu

Hodinky dovedou vysledovat, kde se zaměstnanec po firmě pohyboval, jak dlouho byl na určitých místech a jestli byl v blízkosti dalších zaměstnanců, kteří mají hodinky. Jeho lokalizace je zajišťována pomocí Bluetooth majáků, které jsou rozmístěny v areálu firmy a dokážou identifikovat jeho polohu (respektive polohu hodinek). Zda byl zaměstnanec v kontaktu s jiným zaměstnancem se dá zjistit podle signálů, které si všechny hodinky navzájem posílají. 

V případě výskytu infekce u zaměstnance lze pomocí dat z jeho hodinek zpětně zjistit, s kterými zaměstnanci se setkal v době své nákazy a zabránit tak jejímu dalšímu šíření. 

Otevřít v galerii (3)
Pracovník ve výrobě s hodinkami.
Pracovník ve výrobě s hodinkami.Zdroj: Archiv Resco

Změří tep i ušlé kroky

Hodinky jsou určené ke zvýšení efektivity práce, dají se ale využít i ke sportovním aktivitám zaměstnance v jeho volném čase. Monitorují pulz, ušlé kroky nebo vzdálenost. Hodinky se nepárují s mobilem jako běžné chytré hodinky. Data, která se z nich sbírají, se ukládají na cloud, který je přístupný z internetu přes osobní konto. Hodinky se dobíjejí pomocí nabíjecí stanice, do níž jich lze umístit hned několik najednou. 

„Je důležité investovat do zaměstnanců, protože od nich se odvíjí produktivita a úspěch firmy. Správné použití našich hodinek se firmám vrátí v podobě zrychlení procesů, zvýšení efektivity a tržeb,“

uvedla pro LP-Life Viktoria Ryšanová z firmy Resco.

Otevřít v galerii (3)
Nabíjecí stanice umožňují dobít stovky hodinek.
Nabíjecí stanice umožňují dobít stovky hodinek.Zdroj: Archiv Resco

První chytré hodinky s nálepkou Made in Slovakia

Design hodinek, jejich softwarové rozhraní, mechanické komponenty a část elektroniky byly navrženy a jsou vyráběny v Bratislavě na Slovensku. Nejsložitější část elektroniky se vyrábí v čínském Šen-čenu. Protože je Slovensko centrem Evropy, firma se rozhodla tento produkt vyrábět právě zde (Made in Slovakia).

Pokud si hodinky NIVY Watch plánujete koupit, zklameme vás. Hodinky nebudou na běžném trhu dostupné, výrobce je chce prodávat přímo do firem. Jejich cena se bude pohybovat kolem 600 EUR, tedy asi 15 600 korun. 

Momentálně probíhají pilotní projekty ve dvou menších firmách, následně se budou analyzovat získaná data a vyhodnocovat výsledky.

„Zaznamenali jsme od firem velký zájem o náš produkt, předpokládáme však čekací dobu půl roku až rok od prvního nasazení hodinek až do získání konečného výstupu z projektu,“

dodala pro LP-Life Ryšanová.

Do budoucna firma plánuje vyvinout podobné hodinky v menším provedení.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze