NA VLASTNÍ PĚST: Sama na všech kontinentech

Covid nás všechny zamknul doma na déle, než je zdrávo. Dámy, je čas vyrazit do světa!
08. června 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Být “single” od určitého věku začne společnost, jemně řečeno, zajímat. Cestovat k tomu po světě – SAMA - vykroutí v očích zvědavců další otazníky, obzvláště zásobíte-li sociální média fotkami v bikinách na tyrkysových plážích. A cestovat sama jako single žena, to je už úplně krkolomná kombinace, i když se s ní naštěstí setkáváme stále více. Je strach na místě? Upřímně? Ne. Stačí jen "mít koule" na to vyrazit.

Jste-li dobrodružné povahy jako já, nejste vázána vztahem nebo máte tolerantního partnera, obuté toulavé boty a můžete si dovolit dát kratší či delší pauzu v práci, pak je single cestování jistě jednou z možností životního stylu. Ale pozor – vysoce návykovou!

Cestovat se dá různě, ale kouzlo toho "po svých" je stoprocentní. Camino de Santiago, Francouzské Pyreneje
Cestovat se dá různě, ale kouzlo toho "po svých" je stoprocentní. Camino de Santiago, Francouzské Pyreneje • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

Nejtěžší je rozhodnutí

Dnešní doba nabízí neomezené možnosti se na každou cestu méně či více připravit. Internet prozradí všechno, a do odlehlejších destinací bez signálu je vždycky možné vzít si starého dobrého papírového průvodce, nebo si koupit na kindlu průvodce ve formě e-knihy. Nejlepší totiž je vydat se tam, kde vás nikdo aspoň na chvíli nenajde.

Fotoaparát je neodmyslitelným parťákem. Panama
Fotoaparát je neodmyslitelným parťákem. Panama • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

Základním pravidlem je se rozhodnout a UDĚLAT to. Možnost cestovat po světě máme prakticky skoro všechny, ale jen některé z nás ignorují všechna „proti“ a „proč-ne“ v hlavě, a skutečně se sbalí a vyrazí. Také je dobré si hned na první cestu nevybrat opravdu naprosto bláznivou destinaci nebo expedici, ale začít pozvolna. 

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m, Praha 7

Proč jsem si to jen udělala?

Na začátku první samostatné cesty je pocit smíšený – děláte obrovský krok do neznáma, musíte se naučit spoléhat se jen sama na sebe, máte strach a nesčetněkrát vás napadne, proč jste si raději nedala pár pohlavků, než se vydala na tak bláznivé a někdy možná i nebezpečné dobrodružství. Den po dni ale budete otrkanější, svobodomyslnější, méně ustrašená a daleko sebejistější. Anebo muset být Střelec, jako já. A pak prostě jedete.

Skutr je jednou z nejpříjemnějších forem cestování. Indonésie.
Skutr je jednou z nejpříjemnějších forem cestování. Indonésie. • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

Většina nebezpečí, nebo lépe řečeno diskomfortu, je zaviněna vlastní chybou nebo lehkomyslností, než že by nám skutečně šlo o život. Navíc každá chyba je vynikající lekcí, kterou už nebudete chtít opakovat (nechat batoh bez dozoru nebo věřit někomu, že ho pohlídá, zabouchnout si klíče od pokoje a nemít přístupovou cestu, spoléhat na to, že lokální asijské letecké linky mají vždycky zpoždění a nechat si uletět jedno ze dvou letadel v týdnu…).

Dělat to, co milujeme nejvíc!
Dělat to, co milujeme nejvíc! • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

Úsměv je mezinárodní vstupenka kamkoli

Cestovat sama jako žena má spoustu výhod, a často stačí se jen hezky usmát. Ne všechny z nás mají žaludek a povahu na to zakoulet očima a bezradně pokrčit rameny, ale obejdeme se i bez toho. Důležité je se nebát, naučit se vytipovat si dobrý a důvěryhodný "objekt" a umět se správně zeptat. Dveře se vám pak otvírají, auta zastavují, průvodci sami nabízejí.

Z hlavy palma, v hlavě čisto. Francouzská Polynésie.
Z hlavy palma, v hlavě čisto. Francouzská Polynésie. • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

Ale pozor. Všechno má své meze, takže doporučuju nesmát se zase příliš, aby vás třeba v arabských turistických destinacích nenásledoval špalír mlsných lovců. Takže i v single cestovní platí všeho s mírou.

Obrázky, které vám utkví v hlavě, jsou věčnou vzpomínkou. Bali.
Obrázky, které vám utkví v hlavě, jsou věčnou vzpomínkou. Bali. • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

Splynout s davem

Každá destinace má svá rizika, ale ta nejsou při cestování jako single žena o moc větší než jít v noci ve velkoměstě sama domů. Dobré je na sebe příliš neupozorňovat – a to nejen zvukově, ale především vyzývavým oblečením nebo výrazným make-upem. Nebojte se, na vašem putování bude mnoho příležitostí se hezky obléct a namalovat, protože rozhodně ne každý den budete sama. Obzvlášť pokud se vydáte do atraktivních destinací, budete po samotě vážně toužit. Single cestovatelky jsou všude, je jich naštěstí stále víc a velice rády se (někdy) sdružují.

Splynout s davem a najít si přátele mezi domácími. Egypt, Sinaj.
Splynout s davem a najít si přátele mezi domácími. Egypt, Sinaj. • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

Vypadat „lokálně“

V zemích, kde je dobré nosit dlouhý rukáv a kaloty nebo sukně pod kolena, nebo si zahalovat vlasy, je dobré se nesnažit odlišit. Zapadnout mezi místní se nám stejně nepovede, protože nejen velký batoh, ale především oči prozradí, odkud jsme se vzaly. Je to stejné, jako byste se do opery oblékla do roztrhaných kapsáčů a moderního tílka, které má víc děr než látky. 

Neodlišovat se! Egypt.
Neodlišovat se! Egypt. • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

Cestovat sama neznamená nutně, že budete spát pod skalními převisy, mýt se ve vodopádech anebo se stravovat s každým živočišným druhem, na který po cestě narazíte. Je velmi obvyklé, že po několika dnech nebo týdnech opravdového hard-core dobrodružství si dopřejete luxusnější hotel, jeden den odpočinku u bazénu s dobrým jídlem a drinkem, nebo se zkrátka budete potřebovat jen vyspat. To je všechno normální.

Někdy je potřeba se rozmazlit. Bali.
Někdy je potřeba se rozmazlit. Bali. • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

A jak cestovat?

Určitě budete volit všechny možné druhy dopravních prostředků, a taky toho hodně nachodíte pěšky. Rozhodně se vyplatí si sbalit jen to nejnutnější, a nemusí to být hned ta nejluxusnější outdoorová výbava. Nejdůležitější jsou pohodlné boty, ať už na chození po horách, nebo po památkách, a teplé oblečení. Všechno musí být pohodlné, abyste se cítila dobře.

Svoboda a pocit volnosti je k nezaplacení. Indonésie.
Svoboda a pocit volnosti je k nezaplacení. Indonésie. • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

Zkrátka největším bodem zlomu je právě rozhodnutí. Poprvé totiž není nikdy naposled. Víte, jak se budete cítit, až se vrátíte? To je prostě k nepopsání. Už si ani nepamatuju, kam jsem se vydala sama poprvé. A trvá to dodnes. Jezdím sice pořád "sama", i když mám toho nejlepšího průvodce - svého syna. Kamarádky většinou jen slíbí, nebo samy navrhnou, ale pak se jim už nechce. Takže teď jezdím jako SINGLE máma. A musím říct, že i to je silně návykové.

Single cestování se může se stát návykové natolik, že další dobrodružství už bude mít jen jednosměrnou letenku. I o tom něco vím.

Západy slunce a svoboda - to je pak ten pravý úsměv
Západy slunce a svoboda - to je pak ten pravý úsměv • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

Obavy: nejčastější námitky „proč to nejde“

  • Přišla bych o práci 
  • Co můj vztah / co můj domácí mazlíček
  • Sama bych se bála
  • Co tomu řeknou lidi / rodiče / v práci
  • Nemám na to peníze
  • Neumím žádný jazyk

Fakta: nic není překážkou

Je možné a dokonce pravděpodobné, že o práci skutečně přijdete. Ale není to práce jediná. Rozhodně se vrátíte spokojenější, nabitá energií a schopná se alespoň minimálně domluvit nějakým dalším jazykem… I kdyby jeho těžiště bylo zatím především v mimice :) Nové dveře jste si už otevřela a další se vám samy otevřou.

Cestovat se dá různě, ale kouzlo toho "po svých" je stoprocentní. Camino de Santiago, Francouzské Pyreneje
Cestovat se dá různě, ale kouzlo toho "po svých" je stoprocentní. Camino de Santiago, Francouzské Pyreneje • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

Pakliže je váš partnerský vztah pevný a stojí za to, pak by ho to nemělo zničit, ale naopak. Chvilka odloučení často prospěje a spokojená, sebevědomá a samostatná partnerka je opravdový poklad.

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

Sama na cestách jste jen tehdy, pokud se tak rozhodnete, samozřejmě nevydáte-li se sama do pralesa nebo do pouště, ale to se nedoporučuje. S trochou opatrnosti se není čeho bát. Základem je nebýt vyzývavá a zbytečně na sebe v určitých zemích neupozorňovat. Naopak budete překvapena, kolik lidí vám nezištně pomůže a poradí. 

Lidi většinou budou jen závidět, protože sami nenašli tolik odvahy. Vy budete mít historky k vyprávění na celý život, a single cestování vás změní jednou provždy. Rodiče vás nakonec vždycky pochopí a podpoří.

Některé cesty jsou skutečně dost "nahraně". Nusa Penida.
Některé cesty jsou skutečně dost "nahraně". Nusa Penida. • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

Pokud nejste bohatá, pak je dobré zvážit, jestli se dokážete na cestě něčím život, nebo si alespoň přivydělat. Můžete učit jazyky, psát blog, pracovat online, překládat, a pokud to není ono, vždycky je možné pracovat rukama, pomáhat s úklidem nebo s dětmi.

Na cestách se must pracovat. Ať žije online svět.
Na cestách se must pracovat. Ať žije online svět. • Zdroj: Se svolením Kristiny Vackové

Neumět jazyk je sice problém, ale nemělo by vás to zastavit. Vždy se najde cesta, jak se dorozumět, obzvláště v dnešní technické době. A být ženou v tomhle případě je jen bonus.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (2)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
16 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1

4 + KK 149 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m
Praha 9

Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m

2 + KK 56 m², bal. 3 m²
6 699 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
12 235 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 95 m²
64 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 93 m²
29 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m
Praha 1

Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m

3 + KK 75 m²
9 595 250 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks