Top hledané
Výsledky (0)

Dnes se otevírají kobky na náplavce: Víme, jak budou vypadat! Obří skleněné čočky a toalety jako z vesmíru!

Mgr. Jana Höger
23. října 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Rašínovo nábřeží, kobka č.6, vizuál

Dnes se široké veřejnosti otevřou kobky nacházející se na pražské náplavce na Rašínově a Hořejším nábřeží. Rekonstruované kobky umožní, aby náplavka žila po celý rok. Jak vypadají, co se v nich budete dít, kdo za nimi stojí? To vám exkluzivně přináší LP-Life.cz.

Co činí kobky výjimečným? Obří skleněné čočky i toalety jako z vesmíru

Co rozhodně vzbuzuje velký dojem, jsou obří skla vyrobené americkou firmu Reynolds v Thajsku, dopravené k nám pomocí lodi. Čočky se otevírají na principu otočného okna. Váží 2,1 a 2, 5 tuny a v nejširším místě mají 5, 4 metrů. Výraznou podobu nemají jen vchodové dveře, ale i celý interiér kobek s toaletami a s kovovými bary na Hořejším i Rašínově nábřeží. Netradičními prvky rekonstruovaných kobek jsou též klempířské a kovářské práce, které podle návrhu Petra Jandy a studia brainwork zajišťoval sochař Lukáš Rais. Všechny kobky mají chytře vymyšlený skrytý systém vnitřního řízení, jsou vybaveny klimatizací, podlahovým topením, infrazářiči a nechybí ani zabezpečení proti povodním. Vnitřní prostor kobky je 60 m2 veliký. Specifický interiér každé kobky, která má obloukovou klenbu, vás jistě uchvátí. Zde dostali architekti a designéři možnost popustit uzdu své fantazie. Za zvláštní pozornost stojí moderně pojaté toalety, při vstupu máte pocit, že jste se ocitli ve „vesmírné“ futuristické lodi.

Otevřít v galerii (3)
Pohled na kobku, vizuál
Pohled na kobku, vizuálZdroj: petrjanda.com

Dvacet – to je celkové číslo revitalizovaných kobek ve znamení návratu ke kulturním kořenům

Po celkovém dokončení rekonstrukce se bude moci Praha pyšnit dvaceti atypickými kobkami. Jedenáct z nich bude patřit stávajícím nájemcům. Jedná se o společnosti Bajkazyl, Zyos nebo Pražskou paroplavební společnost a dvě kobky náleží (A)VOID Gallery. Na Hořejším nábřeží prostory využijí například Alja s.r.o. nebo Calm Down Production. Nově v sedmi kobkách zaujmou netradiční prostory Tiskárna na vzduchu, Kavárna Cibulák, DIY dílna, Šafy Production a Městská knihovna v Praze. Dvě kobky zatím stále čekají na svého šťastlivce a ve dvou posledních vzniknou veřejné toalety. Ptáte se, kolik vše stálo?? Rekonstrukce včetně kompletního zasíťování Hořejšího nábřeží inženýrskými sítěmi stála 147 miliónů korun.

Otevřít v galerii (3)
Moderní toalety
Moderní toaletyZdroj: petrjanda.com

Výhledy do budoucna?

Počítá se i s dalšími moderními objekty. Na pořadu dne tak budou plovoucí lázně, terminál a možná i plovoucí toalety. Takový luxus bude určitě stát za to!

Otevřít v galerii (3)
Plovoucí lázně,
Plovoucí lázně, Zdroj: petrjanda.com
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město, Praha 1

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze