Poděkujme našim plicím za 6 milionů nádechů za rok

Listopad je měsícem plic. Podpořme charitativní sbírku Nadace Naše plíce a Rytířů Kladno pro kladenskou nemocnici.
03. listopadu 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Ač všichni víme, že bez plic bychom nemohli dýchat a žít, málokdo si zjišťuje zajímavosti o tomto pro nás životně důležitém orgánu. Věděli jste třeba, že povrch našich plic je dostatečně velký, aby pokryl celý tenisový kurt? Naše plíce jsou totiž natolik úžasný orgán, že dokáží „dýchat“ 7500 litrů vzduchu za den. A protože listopad je měsícem plic, přijměte naši výzvu a věnujme jim těchto 30 dní.

Mladá lékařka s rentgenem plic

Video

Naše plíce jsou v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Dýchají 12 až 15krát za minutu, což znamená 17 000 nádechů denně nebo více než 6 milionů nádechů za rok. A nemají žádné dny dovolené! Plíce jsou jedním z největších orgánů v našem těle. Kromě toho, že povrch obou plic je zhruba stejně velký jako tenisový kurt, pak celková délka dýchacích cest, které jimi procházejí, je něco málo přes 2400 kilometrů, což je asi jako z Prahy do Madridu.

Průřez mužským a ženským tělem
Průřez mužským a ženským tělem • Zdroj: Pixabay

Život s jednou plící 

Všichni máme obvykle dvě plíce, ale ne všichni vědí, že levá plíce je o něco menší a má zářez, aby poskytla místo pro srdce. Každá plíce je pak rozdělena na laloky – levá plíce má dva a pravá plíce tři, které jsou podobné balónkům naplněným houbovitou tkání. Každý lalok přijímá vzduch ze své vlastní větve bronchiálního stromu, ale všechny mají stejnou funkci: přivádění kyslíku do krevního řečiště a odstraňování oxidu uhličitého. Proto je možné, ale samozřejmě ne ideální, žít jen s jednou plící.

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč, Praha 6

Naše plíce v číslech

Kapacita plic je množství vzduchu, které naše plíce zadrží při jednom nádechu. Liší se podle velikosti člověka, věku, pohlaví a zdraví dýchacích cest. Maximální množství vzduchu, které mohou plíce průměrného dospělého muže pojmout, je asi šest litrů. Každý den přitom vdechneme něco málo přes 7500 litrů vzduchu, což je dost na to, abychom vzduchem naplnili bazén normální velikosti. Je to množství potřebné k okysličení přibližně 7500 litrů krve pumpované denně naším srdcem.

Hlavním dýchacím svalem je bránice. Tato kupolovitá svalová stěna dělá většinu dechové práce tím, že rozšiřuje a stahuje hrudník, aby nasával vzduch dovnitř a ven z plic. Pokud jsou vaše plíce zdravé, je to asi 80 procent. Když plíce potřebují být výkonnější, například trpíme plicním onemocnění, které zhoršuje dýchání, nebo jste sportovec nebo hudebník, který chce zvýšit výkon, běžným místem, kde začít, jsou dechová cvičení, která jsou zaměřena na bránici.

Pacient s respiračními problémy na lůžku pod dohledem lékařů
Pacient s respiračními problémy na lůžku pod dohledem lékařů • Zdroj: Freepik

Listopad – měsíc plic

Listopad je měsícem plic a dýchání, a s tím spojené plicní kultivace a hygieny. Plicní onemocnění zužují životy mnohých, což jsme si zejména v posledních dvou letech s celosvětovou pandemií dobře uvědomili. Naše plíce pracují bez odpočinku. I když odpočíváme nebo spíme, pilně transportují kyslík do našeho krevního oběhu a vylučují oxid uhličitý. Jsou tak tedy součástí seriózního „byznysu“ provozovaného složitou strukturou orgánů a tkání, našeho dýchacího systému. 

Lékařka v roušce analyzující rentgen plic
Lékařka v roušce analyzující rentgen plic • Zdroj: Freepik

Orgán, který můžeme chránit sami

V lidských myslích vzrůstá i povědomí o rakovině plic, proto je právě podzim skvělý čas přestat brát tento životně důležitý orgány jako samozřejmost. Přestože nás plíce udržují při životě a zdraví, většinou na ně nemusíme vůbec myslet. Ale to děláme chybu.

Naše tělo má přirozený obranný systém navržený tak, aby chránil plíce a udržoval tak nečistoty a choroboplodné zárodky na uzdě, aby do nich nepronikly. I přesto ale můžeme pro naše plíce udělat mnoho sami. Zde je několik způsobů, jak udržet plíce zdravé a snížit riziko jejich onemocnění.

Dívka s činkami v parku
Dívka s činkami v parku • Zdroj: Freepik

Normální je nekouřit

Kouření cigaret je hlavní příčinou rakoviny plic a chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN), která zahrnuje chronickou bronchitidu a emfyzém. Cigaretový kouř totiž zužuje dýchací cesty a ztěžuje dýchání, způsobuje chronický zánět nebo otok plic, který může vést až k chronické bronchitidě. 

Při dlouhodobém vdechování kouře může dojít ke zničení plicní tkáně, což s sebou může přinést změny, které přerostou v rakovinu. Pokud jste se ještě tohoto zlozvyku nezbavili, pak je na čase začít třeba právě teď.

Muž se zlomenou cigaretou
Muž se zlomenou cigaretou • Zdroj: Freepik

„První věc, kterou je potřeba udělat pro naše plíce, je zdržet se kouření, ať už jde o běžné cigarety nebo elektronické cigarety, známé také jako vaping,“ 

řekl pro LP-Life lékař Antonín Weisner

„Víme, jaké dlouhodobé účinky mají cigarety na plíce a další orgány, včetně srdce a krevních cév. Neznáme sice dlouhodobé účinky vapingu, ale obáváme se, že by mohly být stejně špatné a že za desítky let skutečně uvidíme účinky dlouhodobého užívání elektronických cigaret."

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6, Praha 6

Pohybujte se ve zdravém prostředí

Našim plicím rovněž pomůže, když se vyvarujeme vystavení se vnitřním znečišťujícím látkám. 

Pasivní kouření, používání chemikálií v domácnosti a na pracovišti – to vše může způsobit nebo zhoršit plicní onemocnění. Udělejte ze svého domova a auta nekuřácká, otestujte svůj domov na radon, vyhněte se cvičení venku ve dnech se špatným vzduchem. A snažte se více vzdělávat.

Mladá dívka s respiračními problémy
Mladá dívka s respiračními problémy • Zdroj: Freepik

I kvalita venkovního vzduchu se den ode dne liší a v některé dny je zejména ve velkých městech nezdravé dýchat. Znalost toho, jak znečištění venkovního ovzduší ovlivňuje naše zdraví, a užitečné strategie pro minimalizaci dlouhodobého vystavení nám mohou pomoci udržet se v pohodě. Změna klimatu a přírodní katastrofy mohou také přímo ovlivnit zdraví plic.

Žena s cigaretou, detail obličeje
Žena s cigaretou, detail obličeje • Zdroj: Pixabay

Pozor na infekce, nejlepší je cvičení

Nachlazení nebo jiné respirační infekce mohou mít někdy velmi vážné následky, ale i proti nim je možné se chránit. Pomáhají i takové banality, jako časté mytí rukou, vyhýbání se místům s vysokou koncentrací lidí, zejména v období nachlazení a chřipek, dbejte na dobrou ústní hygienu a nechte si pravidelně zkontrolovat plíce lékařem. Pomocí je i vakcinace proti chřipce či nové hrozbě Covid-19.

Stejně jako u běžných nemocí, i pravidelné kontroly pomáhají předcházet případným problémům. Je totiž možné, že plicní onemocnění zůstane dlouho neodhaleno, dokud není vážné. Proto je lepší si být jistý. Během pravidelných kontrol bude váš lékař poslouchat vaše dýchání a zeptá se na vaše obavy a na rodinnou anamnézu.

A měli byste do svého dne zařadit i cvičení, a to bez ohledu na to, zda jste mladí nebo staří, štíhlí nebo velcí, zdatní nebo žijete s chronickým onemocněním nebo postižením. Fyzická aktivita totiž pomáhá udržet plíce zdravé. 

„K zajištění správného zdraví plic byste měli cvičit. Stejně jako dělá cvičení svaly silné a zdravé, posiluje i plíce a činí je efektivnějšími. Průměrný člověk by měl strávit středně intenzivním cvičením 150–300 minut týdně, nebo 40 minut denně nebo 75 až 150 minut týdně věnovat intenzivní fyzické aktivitě. Pokud dokážete cvičit více než 300 minut, samozřejmě se znásobují i benefity,“

řekl pro LP-Life fitness trenér David Vondra.

Mladá dívka se protahuje
Mladá dívka se protahuje • Zdroj: Freepik

Plíce a čínská medicína

Dokonce i podle čínské medicíny je elementem podzimu kov a z orgánů ke kovu přiřazujeme právě plíce v listopadu a tlusté střevo v prosinci. Listopad je měsícem, kdy se rok pomalu překlápí do zimy. Příroda se zklidňuje a my máme potřebu být více doma. A právě proto bychom se měli naučit hospodařit s naší energií, stejně tak, jak to můžeme sledovat v přírodě. Můžeme tam pomoci i oslabit deprese, strachy a špatnou náladu. 

Správné dýchání je nesmírně důležité, neboť je prevencí proti nachlazení, zlepšuje náladu a napomáhá dobrému spaní. Většinou se doporučuje dýchat pouze nosem, protože sliznice v nose zachycuje nečistoty a vzduch ohřívá. Plíce jsou velice náchylné na chlad z vnějšího okolí a často podléhají zánětům. Dlouhodobé oslabení plic má však za následek i chřadnutí celého organismu, protože plíce zásobují každou buňku v těle kyslíkem.

Dívka s dýchacími problémy
Dívka s dýchacími problémy • Zdroj: Freepik

Jak plíce jednoduše posílit?

Mezi typické projevy oslabení plic patří nemožnost se nadechnout, dušnost, kašel, výrazná únava, bušení srdce, vysychání pleti, i těžší onemocnění, jako astma a zápal plic. Pokud máte zahleněné plíce, máte zanesená a zahleněná střeva. Na úrovni duševní je to neschopnost nebo nechuť komunikace a smutná nálada.

Nejjednodušší, co můžeme pro naše plíce na podzim udělat, je zaměřit se na správný dech s delším výdechem. Jednoduché dechové nás nejen povzbudí, ale i pozitivně naladí na celý den. Nejlepší je se hned po probuzení zhluboka desetkrát nadechnout a dlouze vydechnout nosem. Z potravin je dobré zařadit zvláště ty, které mají pálivější charakter, respektive prohřívají organismus, jako jsou například ředkvičky, pórek, cibule, křen, česnek. Ideální je i zázvorový čaj. Je rovněž dobré upravit si spánkový režim: Měli bychom chodit spávat brzo a vstávat s východem slunce, abychom načerpali energii na zimní měsíce. 

A udělejme něco i pro druhé.

Lékařka se dívá na rentgenový snímek
Lékařka se dívá na rentgenový snímek • Zdroj: Freepik

Naše plíce a Rytíři Kladno

A právě proto, že listopad je měsícem plic, se Nadační fond Naše plíce rozhodl spolu s hokejovým klubem Rytíři Kladno a realitní kanceláří Y&T Luxury Property uspořádat charitativní sbírku a vybrat v ní peníze na plicní ultrazvuk.

Charitativní sbírku pro kladenskou nemocnici pořádá Nadace Naše plíce za podpory Rytířů Kladno
Charitativní sbírku pro kladenskou nemocnici pořádá Nadace Naše plíce za podpory Rytířů Kladno • Zdroj: Naše plíce

Primářka plicního oddělení Oblastní nemocnice Kladno, MUDr. Jana Keilová k celé charitativní akci LP-Life.cz řekla:

"Jsem primářkou plicního oddělení nemocnice Kladno. Pracuji zde už více jak 30 let. Ve spolupráci s Nadačním fondem Naše plíce vyzývám a prosím sponzory a dárce o přispění na ultrazvukový přístroj, který by nám velmi vylepšil diagnostiku onemocnění plic. Bližší informace jsou na webové stránce www.našeplíce.cz. Děkuji."

Prosíme vás o soudržnost a přispění na plicní ultrazvuk SONON 300L, který nemocnice pro své pacienty potřebuje. Sbírku můžete podpořit zde.

Bezdrátová ultrazvuková sonda Healcerion SONON 300L
Bezdrátová ultrazvuková sonda Healcerion SONON 300L • Zdroj: Promedica Praha

„Podporujeme české lékaře a nemocnice. Chceme, aby se vyšetření nejnovějšími technologiemi stalo standardem dostupným každému. Zvyšujeme povědomí o plicních onemocněních a nebezpečích, která je způsobují. Klíčovou součástí je osvěta, jak o plíce správně pečovat. S vaší podporou zajistíme, aby jednoho dne všichni dýchali vzduch zdravými plícemi. Věříme ve včasnou diagnostiku,“ 

řekla zakladatelka realitní kanceláře Elena Jakubovič.

Pomozme lidem se zase zhluboka nadechnout.

 

Zdroje: nhlbi.nih.gov, zijmesvujzivot.cz, lung.ca, lung.org, nadace Naše plíce, vlastní dotazování, www.darujme.cz/projekt/1205292

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks