Nejhorší a nejlepší místa k dýchání: Žít v Praze je stejné jako vykouřit čtyři cigarety denně

Zdravé dýchání je životně důležité. Je tak zautomatizované, že si ho ani neuvědomujeme. Denně se nadechneme a vydechneme více než 20 000 krát.
26. října 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Věděli jste, že člověk potřebuje denně k dýchání dva stromy? Jen co jsme se narodili, pleskli nás po zadku, abychom se nadechli. Legrace, že? Prvnímu nádechu se také říká nejsilnější nádech našeho života. Má téměř čtyřnásobnou sílu než každý další nádech. Na to, jak závažný problém pro lidi představuje dýchání v nezdravém prostředí, již několik let upozorňují odborníci.

Dívka ve sportovním běží po pobřeží

Nejhorší místa k dýchání

Zóna smrti

Film Everest v režii Baltasara Kormákura rekapituluje osud jedné z nejtragičtějších expedic, při níž vyslal majestátní masiv svým vyzyvatelům mrazivé varování. Mount Everest každoročně přiláká stovky horolezců. Nejvyšší část hory se nazývá zónou smrti. Pobyt zde by neměl přesáhnout 24 hodin, protože pokud se tu uložíte ke spánku, už se nemusíte probudit. Pod vrcholem se v sezóně tvoří takové zácpy, že horolezci v této zóně umírají na vyčerpání, zatímco čekají, kdy na ně přijde řada. Čekají na výstup nebo sestup na jednom laně někdy i několik hodin a kromě vyčerpání jim hrozí i omrzliny, výšková nemoc nebo nedostatek kyslíku.

Scéna z filmu Mount Evererst.
Scéna z filmu Mount Evererst. • Zdroj: Profimedia
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ, Okolí Prahy

„Dlouhý pobyt v 'zóně smrti' zvyšuje riziko a může vést i k úmrtí,

zdůraznil bývalý prezident Nepálské horolezecké asociace Ang Tsering Sherpa. Nebezpečí spočívá v tom, že ve výšce nad 8 000 metrů nad mořem se lidský organismus už nedokáže aklimatizovat, a tak začíná tělo požírat samo sebe, zejména svalovou tkáň, jen aby získalo potřebnou energii.

Horolezci.
Horolezci. • Zdroj: Profimedia

V rámci přípravy si všichni herci filmu Everest na 10 minut vyzkoušeli pobyt v simulátoru nadmořské výšky 9 000 metrů. Jake Gyllenhaal s Joshem Brolinem se trumfovali, kdo vydrží déle. Nakonec měli oba velký problém vydržet i oněch deset minut.

Leopold Sulovský.
Leopold Sulovský. • Zdroj: Profimedia

17. května 1991 se horolezec Leopold Sulovský stal prvním Čechem, který vystoupil na Mount Everest.

Pouštní bouře

Pouštní bouře.
Pouštní bouře. • Zdroj: Profimedia

Tento přírodní úkaz se obvykle objeví po několika dnech stoupajících teplot, přičemž v průběhu několika hodin zahalí celá města hustým příkrovem písku a prachu. V průběhu písečných bouří jsou desítky lidí hospitalizovány kvůli problémům s dýcháním. Písek, který se během plážových a pouštních bouří dostává do plic, sestává především z oxidu křemičitého, jenž se používá například k výrobě skla. Krystalky řežou plíce, v nichž po zahojení těchto mikroskopických poranění dojde ke vzniku zjizvené tkáně.

Syndrom války v Zálivu

Vojáci na obrněných vozech: U vojáků se začala projevovat nemoc označena jako syndrom války v Zálivu.
Vojáci na obrněných vozech: U vojáků se začala projevovat nemoc označena jako syndrom války v Zálivu. • Zdroj: Profimedia

Veteráni, kteří od roku 1990 sloužili v oblasti Perského zálivu během války v Iráku, se nadýchali obrovského množství pískového prachu. U vojáků se také záhy začala projevovat neznámá nemoc, která byla označena jako syndrom války v Zálivu. Odborníci se dlouhá léta nemohli shodnout na tom, co tyto problémy u vojáků způsobilo. Komise expertů v roce 2008 zveřejnila, že masové onemocnění vojáků způsobily tabletky, které vojáci preventivně užívali na ochranu před nervovými plyny, nebo pesticidy, jichž se vojáci během války nadýchali. Časopis Experimental and Molecuar Pathology uvedl, že původcem byly kontaminované vakcíny proti antraxu, kterými byli vojáci povinně očkováni, obsahující velmi toxické aditivum squalen MF59. Vojenské velení toto tvrzení odmítalo. Později se vysocí armádní představitelé přiznali, že se tato látka ve vakcínách objevila, avšak náhodnou kontaminací, ne úmyslně. Tomuto argumentu nikdo z poškozených válečných veteránů neuvěřil. Všichni si svorně myslí, že posloužili farmaceutickým společnostem jako pokusná zvířata.

Požáry

Město Greenville na severu Kalifornie zasáhl ničivý požár.
Město Greenville na severu Kalifornie zasáhl ničivý požár. • Zdroj: Profimedia

Dnešní požáry v bytových domech umí být hrozivé a velmi rychlé zejména kvůli množství vysoce hořlavých materiálů v našich domácnostech. Abyste zabránili průniku kouře do místnosti, utěsněte mezery kolem dveří mokrým ručníkem, zejména kolem prahu. V místnosti se držte při zemi, protože kouř stoupá vzhůru - získáte tím kyslík, který vám bude chybět. Pokuste se zachovat klid, šetřete dechem a kyslíkem. Pamatujte, že stres ztěžuje dýchání.

 Na téma požárů vzniklo mnoho filmů, mimo jiné snímek Okrsek 49. Část herců v rolích hasičů v rámci přípravy skutečně prošla hasičským výcvikem.

Hasič v akci
Hasič v akci • Zdroj: Freepik

Důl

Horníci v práci.
Horníci v práci. • Zdroj: Profimedia

Práce v podzemí ničí zdraví. Temný důl je jako pomalý zabiják.

„Kamarádům jsem řekl, ať počkají a šel jsem se podívat, zda je volná cesta. Otočil jsem se, ušel jsem tři kroky a tlaková vlna mě smetla na zem. Nevím, kolik metrů jsem letěl. Ležel jsem na zemi, neviděl jsem ani na milimetr. Strhlo mi to lampu a svléklo oděv. Neměl jsem co dýchat...,“

vzpomíná jeden z horníků na výbuch, který nepřežilo dvacet jeho kolegů.

Horníci jsou také ohroženi chorobou známou jako zaprášení plic.

„Neustále vdechovaný prach plíce poškozuje a vede k typickému onemocnění – hornickým plicím,“

řekl Ľubomír Legáth, přednosta Kliniky pracovního lékařství a klinické toxikologie Fakultní nemocnice v Košicích.

Roli horníka si vyzkoušel i herec Antonio Banderas v silném filmu „33“, který je převyprávěním skutečné události ze života 33 chilských horníků, jež v roce 2010 přežili 69 dní v důlní šachtě, kde zůstali uvězněni po závalu.

Uzavřené prostory

Žena ve výtahu, která se bojí uzavřených prostor.
Žena ve výtahu, která se bojí uzavřených prostor. • Zdroj: Profimedia

Bojíš se výtahů nebo stísněných prostor, v nichž pociťuješ iracionální strach? Pak je možné, že jsi klaustrofobik.

„Začal jsem velmi rychle a zhluboka dýchat, v důsledku čehož se mi zvětšil objem plic a ve škvíře jsem se zasekl asi na půl hodiny,“

říká LP-Life klaustrofobik Petr.

Lidé s klaustrofobií také často pociťují související strach z udušení.

Znečištěná města

Číňanky mají na tvářích ochranné masky ve smogem zamořeném Pekingu.
Číňanky mají na tvářích ochranné masky ve smogem zamořeném Pekingu. • Zdroj: Profimedia

Znečištění vzduchu v některých metropolích Evropy je tak silné, že několikadenní pobyt v nich zatíží organismus stejně jako vykouření jedné až čtyř cigaret. Čtyřdenní pobyt v Paříži, Vídni, Římě a Amsterodamu má na organismus člověka stejný účinek jako vykouření dvou cigaret. Stejně dlouhý pobyt v Londýně se rovná účinku po vykouření 2,75 cigarety. O něco hůře je na tom Milán (tři cigarety) a zcela nejhůře dopadly Praha a Istanbul, které se čtyřmi cigaretami vedou žebříček nejvíce znečištěných míst. Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny deklarovala, že znečištěné ovzduší je podobný karcinogen jako azbest, tabák a ultrafialové záření.

Sportovní dívka při cvičení v horách
Sportovní dívka při cvičení v horách • Zdroj: Profimedia

 

Nejlepší místa k dýchání

Solná jeskyně

Solná jeskyně v Prešově.
Solná jeskyně v Prešově. • Zdroj: Oficiální web jeskyně

Problémy s dýchacími cestami či alergií vyřeší speleoterapie.

„Speleo-aerosoly obsahují stopové prvky vápníku, který má protizánětlivý účinek na sliznici dýchacích cest. Kromě toho se tam nacházejí i jiné stopové prvky - hořčík, železo, stopové prvky sodíku nebo i draslíku, které jsou zastoupeny v menším množství,“

uvedla LP-Life primářka Lázní Štós Božena Ciberajová.

Podstatné však je, že v jeskynním prostředí se nenachází žádné alergeny, bakterie ani plísně. Tím pádem nedochází k dráždění dýchacích cest.

Pohádka Sůl nad zlato se natáčela v slovenských jeskyních.
Pohádka Sůl nad zlato se natáčela v slovenských jeskyních. • Zdroj: Filmová databáze

Krásu jeskyní využili i filmaři při natáčení pohádky Sůl nad zlato, ve které si zahráli Karol Machata a Libuše Šafránková. Interiéry se točily mimo jiné v Demänovské ledové jeskyni a jeskyni Domica na Slovensku. Ty poskytly filmařům jedinečné kulisy ve formě ledových krápníků, které v pohádce reprezentovaly podzemní zásoby soli.

Singapur

Singapur.
Singapur. • Zdroj: Pixabay

Singapur je jedním z nejčistších míst. Platí zde přísné zákony, které občanům zakazují, aby plivali na chodníky nebo vyhazovali odpadky na zem. Přísně kontrolovaná je i dopravní situace na silnicích, aby se co nejvíce minimalizoval počet nehod. Občané se nebojí jezdit městskou hromadnou dopravou, kterou denně využívá více než dva miliony cestujících.

Moře

Žena na pláži. Lidé, kteří žijí na mořském pobřeží, jsou zdravější než ti, kteří žijí dále ve vnitrozemí.
Žena na pláži. Lidé, kteří žijí na mořském pobřeží, jsou zdravější než ti, kteří žijí dále ve vnitrozemí. • Zdroj: Unsplash

Egejské nebo Baltské moře jsou ideální destinací právě pro lidi s dýchacími problémy. Obsah iontů jódu a vápníku je u moře výrazně vyšší než ve vnitrozemí, vzduch obsahuje méně bakterií a pylů, což výrazně regeneruje sliznici dýchacích cest. Proto takový pobyt výrazně zlepšuje zdravotní stav alergiků.

Les

Helena Vondráčková chodí radar do lesa na houby.
Helena Vondráčková chodí radar do lesa na houby. • Zdroj: Profimedia

I hvězdy mají obyčejné záliby. Helena Vondráčková například ráda chodí do lesa na houby. Les má pro člověka mimořádný význam. Každý strom totiž za rok pohltí až 4 kilogramy oxidu uhličitého a denně vyprodukuje 180 litrů kyslíku. Člověk v klidu spotřebuje kolem 360 l kyslíku denně. K tomu, abychom mohli denně dýchat, tedy potřebujeme průměrně 2 stromy. A v případě, že vyvíjíme nějakou činnost, potřebujeme těch stromů ještě více.

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590, Praha 6

Z pohledu psychosomatiky jsou plíce orgánem odvahy, sebedůvěry a sebeúcty. Dovolme si v našem životním tempu občas vydechnout a zpomalit, jinak si můžeme náš život zkrátit i o několik let.

 

Zdroje: Goethe institut, Science, TV Noviny, Aktuality, Le Parisien, vlastní dotazování
 

  
 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks