Top hledané
Výsledky (0)
V době hubeňoučkých modelek je obtížné se prosadit. Ještě horší to však mají modelky, které nesou označení plus size. Posouvají limity ženské krásy a dodávají pocit sebevědomí a krásy dalším ženám s oblými tvary.

Nejslavnější plus size modelky, které si založily kariéru na svých křivkách

Kristina Valachyová
12. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
9 minut
Plus size

Díky plus size modelkám se dnes ve společnosti postupně bourají stereotypy, co se týče tvarů těla. Vyzáblé modelky s dlouhýma nohama začínají být historií. Svět módy se pozvolna odklání od ideálu krásy definovaného mírami 90-60-90. Do popředí se dostávají dívky, které se ve srovnání s jinými už na první pohled liší, a to i počtem kilogramů.

A tohle jsou nejznámější modelky světa.

Ashley Graham

Otevřít v galerii (9)
Ashley Graham
Ashley GrahamZdroj: Profimedia

Kdo by ji neznal? Ashley Graham nepatří mezi stydlivky a nahota jí nikdy nedělala problémy. Topmodelkou se stala až téměř ve třiceti letech a při výšce 175 centimetrů váží 91 kilogramů. K modelingu se však dostala už ve dvanácti, kdy si jí během nakupování v supermarketu všimla modelingová agentura, a už v 15 letech se stala součástí Ford Models.

Milují ji světoznámé módní domy jako Prada, Chanel nebo Dior. V roce 2016 se stala první modelkou prádla nadměrných velikostí, která se objevila na obálce plavkového vydání časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue. Spolupracuje s Vogue, British Vogue, Cosmopolitanem a mnoha dalšími velkými jmény. V poslední době však vyměnila přehlídková mola za dětská hřiště, jelikož je trojnásobnou mámou. Plus size modelka se za své nedokonalosti vůbec nestydí a hrdě je ukazuje světu, což dokládá nedávno zveřejněná fotka strií na jejím Instagramu. Učí ženy po celém světě, že velikost oblečení, kterou nosí, je jen číslo. Své tělo můžete milovat takové, jaké je! Tato bezpochyby podnikavá a úspěšná žena se může pochlubit i vlastní panenkou Barbie, která nese její podobiznu. Ročně si vydělá kolem 5,5 milionu dolarů a její majetek je odhadován na více než 10 milionů dolarů.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Alva Claire

I ze stylistky se můžete stát žádanou modelkou. Alva zaujala organizátory přehlídky pro značku Fenty, kde pracovala v zákulisí právě jako stylistka. Nejen Rihanna, ale také Versace a Adidas dali této exotické krásce nejednu šanci při focení kampaní a na svých přehlídkách.

 

Jessica Leahy

Jessica Vander Leahy je australská modelka, obhájkyně pozitivního přístupu k tělu, spisovatelka, moderátorka, podcasterka v The Affirmation Project Podcast a zakladatelka platformy pro posílení postavení žen projectwomankind.com.

Jessica debutovala na týdnu módy v New Yorku. Narodila se na Papui Nové Guineji a ve věku devíti let se přestěhovala do Austrálie.

„Dětství jsem prožila mezi Austrálií a Papuou Novou Guineou. V raných letech jsem byla dítě vychovávané v džungli a teenagerské roky jsem trávila v buši a na plážích jižního Sydney, což naprosto vysvětluje, proč jsem v srdci tak přirozená dívka,“

uvedla o sobě v rozhovoru pro Stella.

Nikdy nesnila o tom, že se prosadí v modelingovém průmyslu. Věří v potřebu otevřené diskuse o typech těla a body positivitě. Propaguje podporu žen v tom, aby se cítily ve svém těle pohodlně. V jádru je však spisovatelkou, která s ostatními sdílí své příběhy, které jí pomáhají orientovat se v tom, co nazývá „neustále se vyvíjející vztah se sebou samou“.

 

Precious Victoria Lee

Otevřít v galerii (9)
Precious Victoria Lee
Precious Victoria LeeZdroj: Profimedia

Precious Lee je americká modelka, která předváděla pro Christiana Siriana, Versaceho, Moschina, Fendiho a další. Nejvíce zakázek začala dostávat až po třicítce. Před pár lety si ostříhala vlasy nakrátko, ačkoli jí to všichni agenti vymlouvali, ale dokázala s tím prorazit. Lee si splnila celoživotní sen, když předváděla na jarní přehlídce Versace 2021, přičemž byla jednou ze tří plus size modelek, kterým se to v historii značky povedlo. Lee se zajímá i o scenáristiku a loni se představila i v menší herecké roli v televizním seriálu Run the World. Je si však vědoma toho, že role pro ženy jejích proporcí nerostou na stromech. Právě proto bere svou budoucnost do vlastních rukou. V hlavě prý má už tři různé scénáře marvelovských postav, které by ráda předělala. Je pravda, že Marvelovské filmové univerzum ještě žádnou XXL superhrdinku nepředstavilo.

 

Chloe Marshall

Otevřít v galerii (9)
Chloe Marshall
Chloe MarshallZdroj: Profimedia

Anglická supermodelka vyhrála v roce 2008 titul Miss Surrey a byla i první plus size modelkou, která se dostala do finále Miss Anglie. Procestovala kus světa, kde měla příležitost rozvíjet svou modelingovou kariéru. Její životní příběh ji opravňuje šířit poselství, že nemusíte být vždy štíhlá a vysoká, abyste byla považována za krásnou a úspěšnou. Chloe se přestěhovala do New Yorku, kde se věnovala modelingu a spolupracovala na mnoha kampaních pro Project Runway, Macy's a Torrid – značku, která se specializuje na oblečení nadměrných velikostí. Její odhadovaná váha se pohybuje kolem 80 kg. Kvůli jejím kyprým tvarům se do ní pustil časopis Hello, který napsal, že propaguje obezitu. Chloe se proti tomu ohradila:

„Jím dobré jídlo, pravidelně cvičím, běhám, plavu, pracuji se svou váhou. Jsem zdravá dívka, která nemá potřebu ničit si tělo a dělat ze sebe někoho, kým není,“

vzkázala sebevědomě světu.

 

Danika Brysha

Žena, která prodala svůj podnik za 2 miliony dolarů, začala se 40 dolary na bankovním účtu, bydlela v garáži svých rodičů a pracovala za minimální mzdu. Její finanční situace byla napjatá i přes podporu rodičů. Danika Brysha většinu svého života bojovala se sebeúctou a nezdravým vztahem k jídlu.

„Odmalička držím diety,“

řekla 29letá štíhlá modelka pro PEOPLE.

Danika Brysha je modelka, která svým problémům čelila přímo a pracovala s nimi. Založila vlastní značku s názvem „Model Meals“, která se zabývá dodáváním zdravých potravin. Podporuje myšlenku být zdravá, ale milovat to, kým jste. Její modelingová kariéra se rozjela, když to čekala nejméně, a brzy začala spolupracovat s Forever 21, Kohlova a dalšími. Potom už nebylo cesty zpět! Je zařazena mezi nejlépe placené modelky hned po Gigi Hadid nebo Mirandě Kerr. Čistý příjem Daniky Brysha se odhaduje na 1 - 5 milionů dolarů. Značnou část těchto peněz vydělala modelingem.

Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha, Praha 1

Lexi Placourakis

Má úsměv, který by dokázal rozpustit ledovec a vražednou postavu, kterou běžně předvádí na sociálních sítích. Lexi se snaží vyvrátit předsudky o tom, jak by měla žena vypadat. Po mnoha osobních bojích s váhou, jídlem a snahou o začlenění zdravého životního stylu se Lexi Placourakis stala supermodelkou a podnikatelkou, která ovlivnila mnoho životů. Její matka vyhrála v mládí titul Miss Hawaii a později pokračovala v kariéře modelky v Japonsku. Lexi nešla v jejích stopách, měla dost nekonvenční typ postavy i osobnost, která nic snadno nevzdá - a právě to ji katapultovalo na dráhu plus size modelky.

 

Tabria Majors

Otevřít v galerii (9)
Tabria Majors
Tabria MajorsZdroj: Profimedia

Dnes je považována za jednu z nejznámějších černých plus size modelek. Proslavila se focením prádla v pózách modelek Victoria's Secret a jasně ukázala, že i silnější dívky mohou ve spodním prádle vypadat lépe než hubené modelky.

Skromná dívka z Nashvillu ve státě Tennessee opustila stálou práci, aby se mohla věnovat plus size modelingu poté, co ji oslovila modelingová agentura. Přesídlila do Los Angeles, kde dělá modelku pro značku Fashion to Figure a mnoho dalších.

Na podzim 2020 připravila pro své sledující na Instagramu překvapení, když na této sociální síti sdílela:

„#BEYLLOWEEN je konečně tady! Chtěla jsem letos Halloween pojmout jinak a vzdát hold někomu, koho tolik obdivuji a respektuji – BEYONCÉ!“

Ve svém téměř 11minutovém videu složila Beyoncé poctu téměř identickými tanečními kreacemi známými z videoklipů slavné zpěvačky.

 

Hayley Hasselhoff

Otevřít v galerii (9)
Hayley Hasselhoff
Hayley HasselhoffZdroj: Profimedia

Hayley možná znáte jako dceru Knight Ridera a lamače srdcí z Pobřežní hlídky Davida Hasselhoffa, ale tato cílevědomá žena si vybudovala svou vlastní hereckou a modelingovou kariéru. Hayley začala s modelingem v roce 2007, kdy jí bylo pouhých 14 let. Od té doby spolupracuje se spoustou módních značek a je stálicí na plus size módní scéně.

 

Anita Marshall

Anita Marshall se narodila a vyrůstala v Bostonu. S modelingovou kariérou málem sekla ještě dřív, než vůbec začala, když jí jeden castingový agent řekl, že je „příliš tlustá“.

Po této zkušenosti pracovala u Sephory, kde na ní jeden spolupracovník neustále dotíral, proč to s modelingem ještě nezkusí. Nakonec to Marshall nevydržela a zeptala se:

„Poslyš, když to zkusím ještě jednou, necháš mě na pokoji?"

Poslala své fotky do modelingové agentury Dorothy Combs. Brzy nato se jí ozvala samotná Combs a sdělila jí, že s ní uzavře smlouvu. Díky dotěrnému spolupracovníkovi se tak Anita Marshall stala vyhledávanou XXL modelkou, která fotila pro několik časopisů a předváděla třeba pro značku Good American Khloé Kardashian. Anitu proslavily spolupráce se značkami jako Essence, Good American nebo Lane Bryant.

 

Fluvia Lacerda

Otevřít v galerii (9)
Fluvia Lacerda
Fluvia LacerdaZdroj: Profimedia

Fluvia Lacerda je známá brazilská plus size modelka, která se narodila v Rio de Janeiru a od svých 16 let žije ve Spojených státech. Přestěhovala se do USA s úmyslem studovat angličtinu a před začátkem své modelingové kariéry v roce 2003 pracovala jako chůva. Pak jí ale v autobuse na Manhattanu objevil redaktor módního časopisu. Je známá jako „plus size Gisele Bündchen“.

Byla první plus size modelkou, která se objevila na titulce brazilského Playboye. Také zdobila obálky časopisů jako Beautiful, Molda Moldes, Plus Model Magazine a módní editoriály pro Vogue Italia, Glamour, Manequim, Joyce Pascovitch, Latina Magazine a další. Je součástí castingu pro Ford Models.

Candice Huffine

Otevřít v galerii (9)
Candice Huffine
Candice HuffineZdroj: Profimedia

Candice Huffine je americká plus size modelka zastupovaná společností IMG Models. Bývalá středoškolská královna krásy podepsala svou první komerční modelingovou smlouvu v roce 2000 a od té doby se pohybuje ve světě vysoké módy. Zlom nastal v roce 2015, kdy jako první plus size modelka pózovala pro prestižní kalendář Pirelli. Candice Huffine figuruje v žebříčku plus size modelek nejdéle a v tomto odvětví působí již více než deset let. Kromě toho, že je supermodelka, inspiruje lidi k běhání maratónů a ženám ukazuje, že k tomu, abyste byla fit, nemusíte být hubená. Byla také úplně první plus size modelkou, která se objevila na titulce časopisu Elle, což bylo v té době nevídané. Přichází také se svou vlastní kolekcí spodního prádla, které má oslavovat krásu ženských těl.

 

Tess McMillan

Otevřít v galerii (9)
Tess McMillan
Tess McMillanZdroj: Profimedia

Americká modelka je na molu nepřehlédnutelná, za což nemohou jen její ženské křivky, ale i zrzavá barva vlasů. Reprezentuje krásu, která se od zažitých ideálů liší, a nejspíš by se modelkou nikdy nestala, kdyby nebylo Instagramu. Tam si ji vyhlédla fotografka Heather Hazzan a od té doby začala její kariéra ve velkém módním světě.

 

Věděli jste, že i Česko má své plus size modelky?

Otevřít v galerii (9)
Natálie Debnárová
Natálie DebnárováZdroj: Profimedia

Jednou takovou XXL kráskou, která dobývá Česko, je půvabná Natálie Debnárová. Natálii v roce 2019 oslovila kamarádka, módní návrhářka spodního prádla Tereza Vu, aby pro ni předváděla na módní show. Natálie tehdy vážila 83 kilo. Nakonec se nechala přesvědčit a téměř přes noc se stala plus size modelkou, která je tváří několika značek.

Další z českých plus size modelek je i Anna Caldrová, kterou zastupují prestižní světové agentury. Dostane vás úsměvem, bezprostředností a milou povahou, ze které vyzařuje pozitivní energie. Věří, že pokud je člověk spokojen sám se sebou, komentáře druhých jsou nepodstatné. Jinou známou českou modelkou s křivkami je například Veronika Kořínková.

Pozadu však nezůstává ani Slovensko, které se také může pochlubit hned několika půvabnými ženami a dívkami, které se svými křivkami rozhodly zbourat stereotypy. Patří mezi ně třeba okouzlující Kristína Kúdelová nebo něžná Bronislava Mišúrová.

 

Jak se stát plus size modelkou?

Být plus size modelkou neznamená, že se můžete od rána do večera cpát krémovými koláči a pochutnávat si na hamburgerech. I modelky s kily navíc si musí dávat pozor na to, co jedí.

V první řadě musí mít výšku od 174 do182 cm. Musí mít také pěknou a bezvadnou pleť, vlasy, úsměv, souměrnou postavu a konfekční velikost 42 a více. Kromě toho musí mít pevnou postavu a svěží a příjemný vzhled.

A co když taková plus size modelka pár kilo shodí?Neuškodí jí to z hlediska její kariéry a pracovních nabídek? Pár kilo ne, ale více by uškodit mohlo. Plus size modelka by měla mít konfekční velikost 42 a více. Pokud má méně, nespadá do kategorie plus size, vysvětlila pro zenskyweb.sk majitelka agentury Mix Model Management Zuzana Pokovičová.

Plus size modelky nejenže narušily vžité stereotypy, ale také nás povzbuzují k tomu, abychom se přijímaly takové, jaké jsme, tím, že podporují pozitivní přístup k tělu. Díky plus size modelkám, jako jsou Ashley Graham, Jessica Leahy, Precious Victoria Lee, Chloe Marshall a další, se dnes ženy cítí ve svých tělech pohodlněji, jsou sebevědomější než kdykoli předtím. Takže, pokud se někdy budete cítit špatně, načerpejte inspiraci z těchto úžasných plus size modelek. Je načase zazářit a upoutat pozornost, kterou si zasloužíte! Není to velikost oblečení, což určuje krásu. Nejdůležitější je přijmout se a mít se ráda i s kily navíc. Souhlasíte?

 

ZDROJ: Stylecraze, Harpers Bazaar Arabia, Inside, People, Huffpost, OTS Magazine, Kam za krásou, KOKO TV, Washingtonpost, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze