Top hledané
Výsledky (0)
O Vánocích lidé po celém světě sahají po luxusním nápoji zvaný Coca-Cola. V Čechách se však také uchytila Kofola. Každoročně se nám snaží tyto dvě firmy dostat pod kůži, tedy na vánoční stůl. Která vítězí u vás?

Vánoce po Česku: Nelítostný souboj Kofola versus Coca-Cola

Mgr. Jana Höger
28. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení

Vánoce bez doušku Coca-Coly? To ani náhodou!

Coca-Cola se stala v Americe legendou, která neztrácí na chuti ani po tolika letech a je neodmyslitelně spjata s časem Vánoc. Drobná zajímavost: i američtí astronauti si prosadili, že si ji zkrátka musí dát i ve vesmírnou prostoru a věděli proč! Tu podmanivou chuť vytváří výtažky z koky a ořechu koly. Efektu bublinek je dosaženo oxidem uhličitým. A tajná ingredience? Že by to byla skořice, koriandr, karamel, vanilka?

Česká  Kofola
Coca Cola
Slavná reklama na Kofolu

Když zahlédnete červený nazdobený „náklaďák“, víte, že Vánoce jsou tady!

Coca-Cola se vyrábí od roku 1886 jako sladký nápoj hnědé barvy s obsahem kofeinu a bezkokainového výtažku koky. Věděli jste, že se původně prodával v lékárnách? Pak nastala masová produkce a nyní se k tomuto nápoji váže i nezaměnitelné kouzlo Vánoc. Již první tóny známé znělky luxusního typicky červeného kamionu s nápisem Coca-Cola nám asociují čas vánoční, sepětí rodiny a skrytá tajemství pod stromečkem.

Prodej exkluzivního domu, Praha-východ
Prodej exkluzivního domu, Praha-východ, Okolí Prahy

Český fenomén Kofola, na který jsme my Češí hrdí!

To bychom ale nebyli mi Češi, kdybychom si na to neposvítili! Pokud holdujete dobrému jídlu, gurmánskému vychutnávání a poklidnému zažívání, nesmí jednoznačně chybět naše Kofola! A proč je tak podmanivá? Její receptura byla delší dobu testována, než se hotový výrobek dostal v roce 1960 na pulty k prodeji. Za vším stojí Zdeněk Blažek, který byl pověřen výrobou kolového nealkoholického nápoje. Vznikla úctyhodná varianta tehdy nedostupného amerického nápoje Coca-Cola. A že se jim československá Kofola povedla!

„Když ji miluješ, není co řešit.“

Nejenže krásně voní, bublinky žertovně lechtají v nose, ale co ta chuť. Z farmaceutického hlediska je za sirup Kofola zodpovědný Jaroslav Knap. Na jazyku se rozezní symfonie chutí, příjemně sladká, chutná a voní po lékořici. Tím přirozeně podporuje trávení, a to v době hodování přijde vhod. Od roku 2002 vede společnost Kofola úspěšnou mediální kampaň, aby zviditelnila své produkty. Kdo by neznal vtipnou reklamu na vánoční prasátko: „Ne, ne, já už ho vidím.“

Čemu dáte přednost a kdo u vás letos o Vánocích vyhraje? Bude to americká Coca-Cola nebo naše luxusní Kofola?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Kofola
Kofola ČeskoSlovensko a.s. Nad Porubkou 2278/31a 708 00 Ostrava – Poruba Česká republika
595 601 030