Top hledané
Výsledky (0)
Předměty každodenní potřeby, věci, které používáme v domácnosti, musí být v prvé řadě funkční, a pokud jsou i esteticky přitažlivé, nabývají na hodnotě.

Není křišťál jako křišťál - MOSER

Mgr. Jana Höger
20. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Továrna Moser, Ludwig Moser

Toto vše se snoubí v produktech jedinečné firmy Moser, jež pracuje s křišťálem, a dává mu jedinečný a luxusní tvar. Proměňuje beztvarou křemičitou hmotu do ladných podob, ať jsou to skleničky, vázy či mísy. Jedinečné solitéry této sklárny s dlouholetou tradicí prostě musíte mít. 

Prestižní firma z 19. století

S tak dlouhotrvající firmou se jen tak nesetkáte. Její zakladatel, Ludwig Moser (1833 – 1916) začínal jako majitel rytecké dílny v Karlových Varech, ale díky své píli, důvtipu a uměleckému nadání, již v roce 1893 otvírá vlastní sklářskou huť, která funguje do dnešních dnů. V současnosti je firma akciovou společností s přibližně 320 zaměstnanci. Její jedinečnost tkví v ruční výrobě, bezkonkurenčních barvách a luxusním designu nejlepších umělců.

Výjimečnost této hutě v současnosti spočívá ve výrobě ekologicky čistého bezolovnatého křišťálu. Ten pak v rukou zkušených výtvarníků, sklářů, brusičů a rytců dostává jedinečný tvar, kterého si cení i na nejvýznamnějších světových výstavách.

Luxusní produkty – nápojová kolekce 2016

V této luxusní kolekci naleznete nápojové karafy a skleničky v nadčasových tvarech, odrážející návrhářův cit pro netradiční pojetí a odvahu experimentovat. Pokud k tomu připočtete neotřelou barevnost, máte v rukou jedinečný umělecký skvost.

Byt se zahradou Praha 5 - 347m
Byt se zahradou Praha 5 - 347m, Praha 5

Tajná receptura

Tajemství výroby nenapodobitelných moserovských barev spočívá v kombinaci těch nejkvalitnějších surovin, které se taví s příměsí vzácných zemin a oxidů kovů. Tyto barvy vychází z barev drahokamů a vyznačují se specifickými odstíny. Typickými představiteli moserovské barevné škály jsou ametyst (fialová), růžová, modrá, aurora (oranžová), reseda (žlutohnědá) a zelená či oblíbené šestibarevné sady složené z barev křišťál, akvamarin (světle modrá), rosalin (růžová), alexandrit (světle fialová), beryl (světle zelená), eldor (světle žlutá) a topas (medově hnědá).

Práce českých rukou - křišťálové vázy

Pokud tíhnete ke konzervativnějšímu uměleckému vyjádření, můžete si vybrat z řady luxusních předmětů, jež kopírují design předminulého století. Např. klasicky pojaté vázy a jejich návrhy pocházejí z přelomu 19. a 20. století. Snoubí se v nich tak secesní ornamentika s důkladnou ruční prací. Moderní pojetí zase nabízí volná křídla tvůrcově fantazii.

Každému je tak nabídnuto to, co uspokojí jeho touhu pro vlastnictví krásného, bytelného a luxusního křišťálu. Máte-li touhu někoho obdarovat vzácným darem, tímto rozhodně nešlápnete vedle.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Moser
Kpt. Jaroše 46/19, 360 06 Karlovy Vary Česká republika
+420 353 416 242