Top hledané
Výsledky (0)

Nová robotická hlava Furhat může mít podobu kohokoliv!

Eva Ledecká
24. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Furhat Robotics

Společnost Furhat Robotics ze Stockholmu přišla na trh s novým šokujícím lidským robotem, který je schopen přirozené komunikace a realistických výrazů obličeje. Jediné mínus možná je, že má jenom hlavu. Ale co, ke společné konverzaci hlava postačí!

Furhat Robotics
Furhat Robotics
Furhat Robotics

Mluvící hlava může mít podobu KOHOKOLIV!

Vypadá jako inteligentní reproduktor s realisticky vypadající hlavou s krkem. A víte, co je úplně ze všeho nejlepší? Obličej si můžete zvolit dle svého vlastního výběru! Bude mu promítnut na hlavu, která je navržena tak, aby na vás reagovala stejně, jako reagují běžní živí lidé.

Připomíná vám to něco? Třeba mluvící hlavu Napoleona ve filmu Dívka na koštěti? Ve filmu se to zdálo jako nesmysl, jenže dnes takové mluvící hlavy existují. Šokující? Trochu ano.

Tento robot se dokáže přizpůsobit jakémukoliv prostředí. Je možné pro něj zvolit libovolnou tvář, klidně někoho, koho znáte. Může se stát také vizuálním odrazem vás samotných, a to včetně hlasu! Připadá vám to lehce zvrácené? Je to realita a rozhodně nepatří jen do laboratoří a vývojových center.

Luxusní byt s předzahrádkou na prodej, Praha
Luxusní byt s předzahrádkou na prodej, Praha, Praha 8

K čemu byly tyto robotické hlavy vyvinuty?

Pravdou je, že jako partneři na běžné povídání pro lidi, kteří nemají kamarády, primárně určeny rozhodně nejsou. Předpokládá se, že se s nimi brzy setkáme v obchodním nebo pracovním prostředí. Společnost, která tyto roboty vyvinula, tvrdí, že jsou schopni pracovat se zákazníky. Takže je  třeba v budoucnu budeme vídat na poště za přepážkou. Jak daleká ta budoucnost je, však zatím není jasné.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze