Hlavní stránka Nové články

Jedni v očkování vidí spásu a cestu k normálnímu životu. Druzí se domnívají, že je chce očipovat  Bill Gates. Jistou sondu do myšlení některých z nás přinášejí sociální sítě, plné konspiračních teorií, zaručených informací, nebo jen hádek, které rozdělují lidi, páry, kamarády i kolegy.

Lékař Lukáš Pollert, člen antiočkovacího týmu, obhajující svobodu neočkovaných

Někteří si koronavirus zjevně zaslouží

“Očkovaní lidé přestávají mít jiskrné oči, mají je jako zamlžené, někdy mi přijdou potemnělé. Když se jich ptám, proč do toho šli, tak jmenují výhody a ještě zmiňují, že nám nic jiného nezbude. Jsou to smutné osoby, bez důvěry ve svou tělo. Je dobré v prostoru pouštět aromalampu s levandulí a zapalovat svíčku.”

Po přečtení tohoto příspěvku nabývám dojmu, že někteří lidí si koronavirus skutečně zaslouží.

Sociální sítě zdrojem problému?

Další twitující zažil homeopatku, která si do očkovacího centra přišla pro skleničky z vyočkované vakcíny. Je na bujné fantazii každého z nás, jak s nimi nakládá.

Další názor zní, že všichni, kdo se nyní nechají očkovat, zemřou a teprve na základě takto získaných údajů bude vyvinuta bezpečná vakcína.Tyto zprávy někoho přinutí k pousmání. Jiný nad nimi nevěřícně kroutí hlavou. Jsou ale i tací, kteří jim věří.

A zde je problém. Na sociálních sítích může své názory projevovat kdokoliv. Včetně bludů a polopravd. A je jen na nás a na našem selském rozumu, aby oddělil zrno od plev. Tedy pravdy od nepravd. A jak někdy sociální sítě zareagují? Klidně zruší váš profil!   

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Očkování jablkem sváru

To však nic nemění na faktu, že dezinformací je plný internet. Očkování způsobuje vážné rozepře v rodinách, mezi přáteli i na pracovištích. Rozepře se přitom objevují i v odborných kruzích. Server irozhlas.cz přinesl zprávu o lékárníkovi z Wisconsinu, který byl přesvědčen o tom, že vakcíny jsou dílem ďábla. Za to, že znehodnotil 500 dávek, dostal tři roky natvrdo. A nemocnici, v níž pracoval, musí zaplatit více než 83 tisíc amerických dolarů.

Očkování jako diskreditace medicíny

Rezervovaný přístup k očkování u nás má například senátor, lékař a ředitel onkologického ústavu v Brně, Jan Žaloudík. V rozhovoru pro magazín flowee.cz například uvedl: 

“Vakcíny jsou fajn, když je mikrob záchytnými epitopy stabilní a když jde o něco vážného. Zmínil bych jistě prospěšné vakcinační tažení proti dětské obrně, variole, tuberkulóze, tetanu, ostatně i nemocem jako spalničky, zarděnky, záškrt, černý kašel. Očkování proti kdečemu kdečím, o čem se právě hovoří v televizi či na tribuně a slibuje řešení do voleb, je spíš diskreditací skutečné pomáhající medicíny. Vyvinout účinnou vakcínu není otázkou měsíců, její osvědčení praxí vyjde na léta.”

Jan Žaloudík upozorňoval především na krátkou dobu, za níž byla vakcína vyvinuta.

Virolog Gruhopferr: “Vakcína je bezpečná.”

Virolog Libor Gruhopffer mu ale v Deníku Blesk oponoval, že vývoj vakcíny začal již před třiceti lety.

„Podmínečně schválené vakcíny proti covidu-19 získaly povolení pro použití k očkování lidí na základě výsledků preklinických a klinických testů provedených ve třech fázích podle náročných pravidel. Do třetí povinné fáze klinického testování byly zařazeny desítky tisíc dobrovolníků a vyhodnocování vývoje imunity u očkovaných jedinců stále pokračuje. Hlavně proto, aby nebylo nejmenší pochybnosti o bezpečnosti a správném fungování vakcín.“

Očkovat proti každé chorobě nemá smysl

„Vůči nedávnému onemocnění SARS se také vyvíjela vakcína, a když se to podařilo, nebyl už zase onen SARS takový problém,”

uvedl dále Jan Žaloudík pro server Flowee.cz.

„Že existuje chuť do výroby čehokoli, která je indikovaná momentální extrémní poptávkou, je jasné. Před mikroby nadále ale primárně chrání imunita. Vakcíny lze doporučit jen tam, kde dokážou přirozenou imunitu cíleně naladit a doladit,”

konstatuje lékař.

Lukáš Pollert: “Lidé se nebojí covidu, ale restrikcí pro neočkované.”

Členem antiočkovacího týmu je i lékař Lukáš Pollert obhajující zase svobodu neočkovaných.

„Lidé se nebojí covidu, ale restrikcí pro tak zvaně neočkované, bez covidpasu. Když o tom loni někdo mluvil, tak byl konspirátor. Jak se vše mění,“ napsal Pollert dle zjištění serveru iDnes.cz na Twitteru. V rozhovoru pro server hlídacípes.org Pollert dále uvedl, že se očkovat nenechá. “Když to bude nařízené, tak nebude jiného zbytí. Ale pokud je špatná imunita, tak když nezemřete na covid, najde si vás něco jiného. To znamená, že budu sice naočkovaný proti covidu, ale zemřu třeba na chřipku,

upozorňuje.

Ilona Csáková: “Bojíte se nemoci?”

Odpůrce očkování samozřejmě najdeme i mezi “celebritami”. Nejhlasitější a nejviditelnější je zřejmě llona Csáková.

„Sáhněte si do svého nitra a odpovězte si, proč se chcete nechat očkovat. Protože se bojíte nemoci? Myslíte si, že nás vakcína ochrání?”

vznesla zpěvačka společně s hudebníkem Romanem Horkým otázku v prohlášení uveřejněném na webu Protiproud Petra Hájka, a to v reakci na zrovna ne příznivou reakci na jejich názory nedávno prezentované na občanského protestu ‚Pochod svobody‘ v Ostravě na náměstí T. G. Masaryka. V tomto prohlášení mimo jiné zaznělo:

„Očkování nikoho stoprocentně neochrání. Může pouze zmírnit průběh nemoci… Anebo proto, že chcete mít už konečně klid a získat zpět život stejný, jaký byl před covid-19? To už se asi nikdy nepodaří. Naše životy nebudou stejné jako dřív. Další připravené nebo zmutované viry a vakcíny v dlouhém zástupu čekají na své příjemce a oběti. Tak to bohužel je a naše vláda nás svými opatřeními zneužívá, ožebračuje a vydírá neustálou monotónní hrou na strunu strachu.”

Libor Gruphoffer: “Konec pandemie je na dohled.”

Druhou skupinou ve společnosti jsou odborné kruhy, které očkování stoprocentně doporučují. Z řad lékařů jich dle zjištění České lékařské komory je naprostá většina. Již zmíněný virolog a ředitel Biologického centra AV, profesor Libor Gruphoffer pro server forum24.cz uvedl, že právě díky očkování je na dohled konec pandemie. A nakažené zase vyléčí speciální antivirotika. Bohužel nemůžeme moc počítat s promořením a přirozenou imunitou.

„Imunita po prodělaném onemocnění bývá u části pacientů docela slabá a až překvapivě krátkodobá,“

uvedl v rozhovoru pro deník Forum 24. A upozornil i na nutnost načkovat i mladší věkové kategorie od dvanácti let výše.

„Bez toho se neobejdeme. Jde o hlavní nástroj vedle přirozené infekce a probíhajícího onemocnění mezi lidmi. Jen tak dojde k vytlačení pandemie do regionálních epidemických epizod, kde už bude moci být virus lépe pod kontrolou,”

zaznělo v rozhovoru pro deník Forum 24.

A do jaké skupiny patříte vy? Očkování věříte, nebo nikoliv?

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (7)

Ampulka s vakcínou proti onemocnění SARS-COV 2
Takto vypadá koronavirus
Vakcína se aplikuje do ramene
Aplikace očkovací látky
Ilona Csáková na demonstraci proti protivládním opatřením na Václavském náměstí
Očkování - rameno očkovaného a ruka s injekcí
Vakcinace hýbe světem - lahvičky vakcín proti Covid-19
View photo gallery

O autorovi

Jsem novinářka, svého času i spisovatelka a fotografka. Máma a nadšená cestovatelka, která už 16 let pendluje mezi dvěma domovy. Které od sebe navíc dělí půl planety. Před 16 lety jsem se zamilovala do Nového Zélandu a Novozélanďana. A poté, co jsem mu na svět přivedla dceru, sedím na dvou židlích. Část roku trávím v Čechách a část v této nesmírně zajímavé ostrovní zemi. Ta sice leží hodně daleko, ale i přesto mě to k ní táhne jako magnet. Když jsem v Čechách, tak spolu s psaním a fotografováním s oblibou vařím, peču, zahradničím (o víkendech), cvičím (každé ráno), starám se o domů a chalupu (průběžně) a chodím na procházky s mým malým pejskem (třikrát denně). Na Zélandu se pak s oblibou vydávám na tracky, ráda plavu pod vodopády a obzvláště miluju dlouhé ranní procházky po pláži. K tomu dobrý jídlo a víno. A držím se hesla, že svět je krásnej a stojí za to na něm být.
Jana Tržilová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks