Top hledané
Výsledky (0)
Co se tady dá z módního hlediska hodnotit? Vůbec nic!

ODIVI na MBPFW: Nechutné! Šokující podívaná plná nahoty a modelů à la zombie!

Martina Šmalclová
02. září 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení
Speciální rubrika

Nahota hýbe pražským fashion weekem

Tohle jsme na MPBFW ještě neviděli! Módní přehlídka, během které byly představeny všehovšudy 3 sukně, 2 korzety a nespočet nahých těl nás šokovala. Co si z ní vlastně máme odnést? Myšlenku, že se móda přeceňuje? Že se s oblečením plýtvá? Možná. Přeci jenom bychom ale od značky, která hledá balanc v extrémních kontrastech, čekaly trochu jiný a méně děsivý koncept.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Anděla Vostrá
druhý názor
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Ještě jste o ODIVI neslyšeli? Tak teď už určitě!

Zakladatelka ODIVI a módní návrhářka Iva Burkertová charakterizuje svou značku jako hru struktur a materiálů. Tentokrát se ale rozhodla vydat zcela jiným směrem. Maximální kontroverze! Inu, negativní reklama je taky reklama a po tomhle ročníku MBPFW je víc než jisté, že název ODIVI bude společností nějakou tu dobu rezonovat.  

Vstupte do Zombielandu

Ač je přehlídka nahých těl v mnoha případech jistě vítána, přehlídka ODIVI rozhodně není ten případ. Modely ozdobil děsivý make-up a čočky, a tak módní show spíše připomínala invazi zombíku, kteří se před útokem zapomněli obléct!

Luxusní penthous na Praze 1 - 226m
Luxusní penthous na Praze 1 - 226m, Praha 1
Otevřít v galerii (4)
Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Oblečení, kam ses podělo?

Ač se snažíme na SS20 dívat uměleckým okem a jistou nadsázkou, nemůžeme se ubránit zklamání. Jak se nám stýská po kolekcích plné základních kousků šatníků, neutrálních a tlumených tónů, které můžete nosit několik sezón po sobě! Jak se nám jednoduše stýská po jakémkoliv oblečení!  

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Příště (ne)naviděnou

Věříme, že značka ODIVI upozornila na problematiku módního průmyslu a odpad z textilu víc než dostatečně a my se příště dočkáme stylových, nositelných a lehce kombinovatelných kousků, které jsou pro značku tak charakteristické. Zombíkům zdar!

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Zdroj: net-a-porter.com
Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Anděla Vostrá

Co k tomu říct. Po tomhle si myslím, že v Odivi buď nenávidí ženy i muže a nebo trpí nočními můrami, které jsou ventilovány ven právě touto kolekcí. Tedy pardon - je to vůbec kolekce? Není to spíš horor?

Joker se vrací

Oficiální informace o značce jsou takové, že má upřímný náhled na módu a život sám. Měla by sloužit jako inspirace pro ty, kteří mají zájem o nové a nemají strach dělat neobvyklé. Pardon, ale slovo “neobvyklé” v jejich slovníku musí znamenat přinejmenším “šílené”.

Pokud se v Odivi snažili šokovat za každou cenu, pak tradáááá: Tleskáme a povedlo se. Jen je mi z toho trochu smutno. Jediné, co si z toho divák totiž odnese ve vzpomínce, jsou nahé modelky a modelové s šíleným Jokerovským výrazem.

Otevřít v galerii (1)
Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Plýtvání materiály nebo prostě jen snaha šokovat?

To je asi poprvé, co mi došla při hodnocení módy slova. Ale pár výrazů ve svém vyděšeném mozku někde najdu. Vulgární, nechutné, děsivé a dehonestující. Jediné, co by v mých očích mohlo být alespoň malou omluvou, je to, že chtěli u Odivi upozornit na plýtvání materiály, odpad z textilu a na špatný vztah lidí k přírodě. I tak je to pro mne ale za hranicí vkusu a vlastně za hranicí všeho!

Anděla Vostrá
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze