Top hledané
Výsledky (0)
Vůně divadla, neopakovatelná atmosféra, pohodlné sedačky, jen vy a nezapomenutelný zážitek z opery. Opera Praha vás vítá v těch nejkrásnějších historických budovách, kde se budete cítit skvěle.

OPERA PRAHA

Tereza Janatová
01. července 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
OPERA PRAHA

Vždy skvělá hudba i perfektně připravení herci. Umělecká forma, která umí spojit dramatické divadelní představení a hudbu. Příběh je zpívaný jednotlivci i velkými sbory. Opera se dostává do popředí a stále víc se můžeme těšit její oblibě. Neváhejte, zamluvte si svůj lístek ještě dnes. Opera Praha čeká jen na vás.

Státní opera Praha je součástí Národního divadla v Praze, kde působí soubory Opery a Baletu Národního divadla.

BUDOVA STÁTNÍ OPERY V PRAZE

Operu Praha si můžete vychutnat v kouzelné novorenesanční budově, která se pyšní bohatě zdobeným interiérem. Má prostorné hlediště a také díky neorokokové výzdobě patří mezi nejkrásnější divadelní budovy v Evropě. Přední evropskou operní scénu najdete na Praze 1 – Nové Město. V interiéru najdete bysty od sochaře Otto Mentzela, 13 plastik od Theodora Friedla, busty umělců obětí fašismu, malby od Eduarda Veitha a už jen vstupem do této nádherné budovy budete mít úžasný kulturní zážitek.

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

TROCHA HISTORIE

Státní opera, dříve státní opera Praha, Smetanovo divadlo a původně Nové Německé divadlo. V 19. století byla budova Státní opery otevřena jako pražská německá scéna. Hrálo se ve Stavovském divadle a střídavě hráli pražští němci a český soubor. Díky touze po vlastním divadle se po jednání a soukromých sbírkách podařilo vybodovat novou divadelní budovu pro Německý divadelní spolek. Nové německé divadlo vzkvétalo a jeho první ředitel jej dostal na vysokou uměleckou úroveň mezinárodního významu.

Po druhé světové válce byla budova k dispozici Divadlu 5. května, ale už v roce 1948 se připojila k Národnímu divadlu. Státní opera Praha však 20 let fungovala jako samostatná instituce, v roce 2012 byla začleněna do svazku Národního divadla.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze