Pandemie plná otazníků. Hrozí nám další lockdown nebo dokonce zcela nová epidemie?

Čísla se zvyšují po celém světě. Diskriminace neočkovaných zesiluje, přitom v nemocnicích přibývá naočkovaných!
04. listopadu 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Pandemie koronaviru opět zesiluje a čísla jsou alarmující ve všech zemích - například na Slovensku dosahují počty nakažených nejvyšších čísel od začátku celé pandemie. Zatímco vyšetřování WHO v Číně uvízlo na mrtvém bodě a tato velmoc, odkud nemoc vzešla, nespolupracuje zrovna ukázkově, nemocných raketově přibývá a my se už pomalu ztrácíme nejen v číslech, ale i ve faktech, kterými jsme za poslední skoro dva roky naprosto přesyceni.

Dívka s odhaleným ramenem s náplastí po očkování

Začněme ale na domácím písečku. Počet nemocných v České republice se den ode dne zvyšuje. Jen co jsme „bezpečně“ odvolili, začala pandemie s podzimními dny sílit. Přibývá počet lidí v nemocnicích, přibývá počet nemocných a my stojíme možná na prahu dalšího lockdownu.

Netopýr s hodinami ukazujícími za 5 minut 12
Netopýr s hodinami ukazujícími za 5 minut 12 • Zdroj: Profimedia

Lidé tápou, čísla se zvyšují

Zatímco strach z nemoci pomalu ustupuje, fakta, která byla graficky nejlépe znázorněna na dočasném „pomníčku“ s 30 tisíci křížky na Staroměstském náměstí, v našich hlavách zůstávají. Společnost je stále rozdělena na ty, kteří podlehli a z jakéhokoli důvodu se nechali očkovat, a na ty, kteří se zarytě brání. Jejich diskriminace je ale stále markantnější, zejména nyní od 1. listopadu, kdy opět vešla v platnost nová opatření. A ta by se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha mohla ještě v příštích dnech zpřísnit. Nebudou již platit antigenní testy, ale pouze PCR testy, které již nejsou hrazeny pojišťovnami. Praktičtí lékaři zaznamenávají podle serveru novinky.cz v posledních dnech zvýšení zájmu o očkování, a to dokonce i třetí, posilující dávkou. Lidé začínají mít zase strach.

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2, Praha 7

V České republice za úterý přibylo zhruba 10.000 nově nakažených, což je téměř jednou tolik v týdenním srovnání (o 4000 více než minulé úterý). Na jednotkách intenzivní péče leží přes 300 lidí, uvedl v úterý večer ČRo 1 – Radiožurnál, s odkazem na ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška.

Pravděpodobně stojíme na prahu dalšího lockdownu.

„Osobně si myslím, že nám další lockdown opět hrozí,“ 

uvedla pro LP-Life primářka kladenské nemocnice MUDr. Jana Keilová.

Senior se chystá na očkování
Senior se chystá na očkování • Zdroj: Profimedia

Situace ve světě je alarmující, nejhůř je na tom Rusko

Celá Evropa je opět v očekávání, jaká opatření nám vlády jednotlivých zemí připraví. Podle serveru novinky.cz například v Německu za pondělí testy odhalily 10 813 osob nakažených coronavirem, v tentýž den 81 lidí zemřelo. Podle ministra zdravotnictví Jense Sphana čelí Německo nové vlně coronaviru kvůli nízké proočkovanosti. Čísla zde ale příliš nerostou a v mezitýdenním porovnání se drží, jelikož podle Institutu Roberta Kocha (RKI) bylo v Německu o týden dříve uváděno 10 700 případů infekce. Tato stabilní čísla jsou ale zavádějící, protože sedmidenní incidence oproti minulému týdnu vzrostla, a to ze 113 na nynějších 153,7 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Počty nakažených prudce rostou po celé Evropě. Největší tragédii řeší již přes dva týdny Rusko, kde je již několik dní v řadě počet nových případů vyšší než 40 000 za den a počty zemřelých dosahují kolem 1200 za den. I proto platí v Rusku, stejně jako u nás, od tohoto týdne nová pandemická opatření, opět jsou zavřeny obchody a většina pracovišť. Cestování a turismus však překvapivě zatím fungují, ale i zde předpokládáme, že budou omezeny.

„Počet ruských návštěvníků je momentálně pro spoustu zemí klíčový, protože tito tvoří gró turismu v mnoha zemích, kde je ještě teplo. Očekáváme však, že i zde dojde dříve či později k omezením. Nehledě na to, že semafor zemí se neustále mění. Situace v Rusku je momentálně alarmující,“

řekl pro LP-Life odborník na cestovní ruch a prodejce zájezdů Jan Maliňák.

S obdobnou situací jako Rusko se potýkají i Estonsko či Ukrajina. Estonsko navíc přijalo podobná opatření jako Česká republika: v restauracích je nutná nejen kontrola certifikátů, ale i dokladů totožnosti, omezeny jsou opět i veřejné akce. 

Také v Polsku činí mezitýdenní nárůst 65 procent, zneklidňující je situace na Slovensku a v Maďarsku, ve Francii stoupl během týdne počet nových případů o 26 procent. V porovnání s předchozími vlnami ale Francie zatím nedosahuje tak strašných čísel. O nárůstu nemocných hovoří i Rakousko a Nizozemí.

Slovensko - situace je srovnatelná s děním před rokem 

Také Slovensko bojuje s neutěšenou situací a denní přírůstky jsou na své špičce od samého začátku pandemie. Pohybují se kolem 5300 nově nakažených, v úterý zemřelo 36 lidí. Celkový počet zemřelých přesáhl od začátku pandemie 13 tisíc osob, přičemž téměř 2,4 milionu lidí je plně naočkovaných dvěma dávkami.

Mužské ruce držící masku s nápisem "Nová normalita"
Mužské ruce držící masku s nápisem "Nová normalita" • Zdroj: Profimedia

"Úmrtí v souvislosti s pandemií onemocnění CoViD-19 stoupla v říjnu 2021 o přibližně 30 úmrtí (hlášení úmrtí z nemocnic dostáváme v průměru se zpožděním 1 až 6 dnů). V říjnu 2020 jsme evidovali 371 úmrtí na CoViD-19, přičemž stejně jako v říjnu 2021 je průměrný věk zemřelých 74 let. Za první dva měsíce třetí vlny pandemie evidujeme 81,5 % neočkovaných pacientů a 18,5 % očkovaných pacientů. Většina z nich byla očkována před více než 6ti měsíci. Nejbližší 2 týdny očekáváme nárůst počtu úmrtí, což bude korespondovat s nárůstem počtu infikovaných a hospitalizovaných za poslední dva týdny."

shrnul situaci exkluzivně pro LP-Life šéf patologů Michal Palkovič, ředitel Sekce soudního lékařství a patologické anatomie na Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí v Bratislavě.

Kdo jsi očkovaný, hoď kamenem

Propast mezi očkovanými a neočkovanými se neustále prohlubuje. Většina zemí umožňuje aplikaci třetí, posilující dávky, každý má své doporučení, ale odpůrci očkování jsou stále pevní ve svém přesvědčení. Je velmi těžké najít pravdu, protože ať se zeptáte příslušníka toho či onoho tábora, jejich argumenty znějí věrohodně. Nenaočkovaným hraje navíc do noty i fakt, že již dva dny z posledního týdne převažuje v nemocnicích počet očkovaných nad neočkovanými. Na vině jsou údajně nedostatečné protilátky, očkování brzy po prodělání covidu nebo to, že u těchto lidí již uplynulo od aplikace druhé dávky více než 7 měsíců.

Vlády jednotlivých zemí, ve snaze donutit své obyvatele k co největší proočkovanosti, však mají své stanovisko jasné: Za zvyšující se epidemiologická čísla mohou právě nedisciplinovaní nenaočkovaní. Například Angela Merkelová uvedla pro médium FAZ, že je velmi smutná, že tři miliony Němců nad 60 let stále nedostaly vakcínu. Nenaočkovaná je stále třetina Němců a 65 procent z nich uvádí, že se nenechají očkovat za žádnou cenu, uvedly novinky.cz.

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ, Okolí Prahy

Stejně jako se zvedá prst vlády, ukazující na nenaočkované, zarputilost nenaočkovaných lidí je stále pevnější. Jsou dokonce tací, kteří označují naočkované spoluobčany za slabochy a alibisty.

“Nepotřebuji chodit do hospody ani vlastně nikam. Stačí mi příroda a o zábavu se postaráme sami, ale abych v pracovní době nemohla ani na oběd? Jde přece o princip. A lidi jsou tak naivní, že si to nechají líbit. Sama jsem už tři roky necestovala, a to to tak miluju. Proč? Nestojí mi to za to. Smutné je, jaké procento se nechalo naočkovat kvůli tomu, aby mohli "svobodně" žít... cestovat, hospody, kultura… a zdraví??? No comment. A tihle lidi mi budou říkat, že jsem sobec? Ti, kteří se nechali opíchat kvůli těmhle malicherným věcem? Já jsem se právě kvůli zdraví očkovat nenechala a nenechám,”

svěřila se LP-Life slečna Lucie, která se cítí stále vice diskriminovaná.

Žena v ochranném oděvu držící vakcínu
Žena v ochranném oděvu držící vakcínu • Zdroj: Profimedia

Joe Biden si objednal studii o původu epidemie

Světová zdravotnická organizace WHO vyšetřuje původ infekce již drahnou dobu, ale zatím neexistuje žádný jednoznačný závěr. Zdá se, že původ infekce již nikdy nezjistíme. Otázky, které jsou pokládány již téměř dva roky, zda je coronavirus uměle vytvořeným virem, který unikl z laboratoře, nebo se prostě „objevil“ na tržišti a původcem jsou netopýři, asi budou nezodpovězeny.

Americký prezident Joe Biden si objednal vypracování rozšířené verze zprávy o původu viru, ale ta se zatím omezila jen na další dílčí informace o vyšetřování. Avril Hainesová, ředitelka amerických národních zpravodajských služeb (DNI), se však začíná klonit k závěru, že vypátrat původ viru bude trvat velice dlouho, a dokonce zpochybňuje i to, zda je to vůbec možné.

„Virologický institut ve Wu-chanu v minulosti vytvořil chiméry nebo kombinace coronavirů podobných SARS, avšak to neznamená, že institut SARS-CoV-2 geneticky upravil,“

zdůrazňuje nový dokument, který citovaly novinky.cz.

Ač na světlo světa již dříve vyplula tvrzení, že v Číně byly skoupeny PCR testy již půl roku před začátkem pandemie, či že pracovníci čínské laboratoře se již dříve Covidem-19 nakazili, tato zůstávají nepodložena a neobjasněna, stejně jako původ samotné pandemie. WHO, dlouhodobě tlačena Washingtonem, přitom již vyslala do Číny jeden speciální tým expertů pátrajících po původu pandemie, a podle The Wall Street Journalu (WSJ) plánuje vyslat i další výpravu. Zatím se však týmy expertů shodly alespoň na něčem, a to že nový coronavirus nebyl vyvinut jako biologická zbraň

Netopýr
Netopýr • Zdroj: Profimedia

A co na to Čína?

Čína je postavena celosvětově do pozice obětního beránka, k dalšímu vyšetřování se staví skepticky až odmítavě. A naopak ukazuje drápky a požaduje, aby se vyšetřování obrátilo na další země, včetně Spojených států. Podle zástupců této velmoci je dostačující, že nebylo potvrzeno, že by virus unikl z wuchanských laboratoří. Stejně tak čínská vláda odmítá, že by virus mohl pocházet z trhů, kde bylo netopýří maso, pravděpodobně zkažené, prodáváno.

S prvním desetičlenným týmem expertů, kteří jeli situaci do Číny prošetřit, vláda plně spolupracovala, nyní se již na spolupráci tváří velmi odtažitě, a nový vyšetřovací tým o dvojnásobné síle zvažuje dokonce do země vůbec nevpustit. V celosvětovém měřítku však hodlá spolupracovat i nadále, říká. Jenže před dvěma týdny odmítla vpustit vědce do jeskyní, odkud se epidemie podle jedné z teorií vzala. Čínská vláda dodnes neuvedla, zda netopýry z této oblasti nechala otestovat na přítomnost viru.

Žena se nechává očkovat
Žena se nechává očkovat • Zdroj: Pixabay

Luskoun, krysa, kočka, nebo norek?

Dosud není jasné ani to, z jakých zvířat se nákaza vlastně vzala. Ve hře jsou netopýři, hlodouni (rod Rhizomys) označovaní jako bambusové krysy, ale dokonce i kočky a norci. Cesta zvířat na tržiště tedy mohla být velmi spletitá, jelikož bambusové krysy se dovážejí do Číny i z ciziny a pašují se tam i chránění luskouni. 

Jeskyně v čínské provincii Jün-nan, kde žijí vrápenci podobní netopýrům, byla identifikována v roce 2017. Netopýři z Wu-chanu však měli být nyní znovu zkoumáni novým týmem expertů WHO, kterým byl však přístup do netopýřích jeskyní a chovných oblastí pro zvířata v oblasti En-š', odepřen. Přitom právě odtud byli netopýři dováženi farmáři na inkriminované trhy. Oblast En-š' skrývá stovky jeskyní, přičemž ta největší a nejznámější, Tenglong („Létající drak”), čítá 37 kilometrů chodeb a je považována za jeden z nejdelších krasových jeskynních systémů na světě.

Lékařka zkoumající cosi pod mikroskopem
Lékařka zkoumající cosi pod mikroskopem • Zdroj: Profimedia

Drůbež: Zárodek nové pandemie, děsí odborníci

Navíc se ukazuje možná další hrozba, a tou jsou kuřata. Jejich průmyslová produkce totiž může postupně podnítit další možnou pandemii, jež by vznikla z nějakého z osmi známých typů ptačí chřipky, která může být pro člověka smrtelná. Světová zdravotnická organizace má navíc podezření, ale ne důkaz, že covid-19 je spojen s intenzivním chovem zvířat na málo regulovaných farmách a trzích s divokou zvěří v jihovýchodní Asii. 

Tuto hrozbu zmínil britský deník The Guardian, jež upozorňuje i na to, že nová epidemie by mohla být ještě děsivější než coronavirus. První masové úhyny již byly zaznamenány v Rusku, kde se rovněž objevil první přenos ptačí chřipky známé jako H5N8 na člověka: Nákaza odhalena u pěti žen a dvou mužů.

A co víc? V minulých dnech se objevila další varianta ptačí chřipky H5N6, hádejte kde? V Číně!

„Šíření viru H5N6 je nyní vážnou hrozbou pro drůbežářský průmysl a lidské zdraví,“ 

citoval prohlášení čínských expertů Kao Fua a Š' Wej-fenga deník Guardian. 

Jak se bude vyvíjet pandemie v nejbližších dnech a týdnech, uvidíme. Otázkou ale zůstává, zda budou někdy objasněny alespoň některé z otázek, jež hýbou světem už téměř dva roky. Kdo stojí za celým mlžením? Je za celou pandemií vyšší hra? Množství konspiračních teorií je až neuvěřitelné, a bylo by na čase je konečně vyvrátit. Je to ale vůbec možné?

Zdroje: Novinky.cz, FAZ, Daily Mail, Guardian, The Wall Street Journal, Český rozhlas, lidovky.cz, vlastní dotazování

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks