Top hledané
Výsledky (0)
Nejuznávanější designér současného světa: přesně takové označení si tento umělec právoplatně zaslouží. Jeho podpis nese celkem 10 000 luxusních výtvorů!

Philippe Starck: kreativní designér, který nezná hranic!

Mgr. Jana Höger
10. ledna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Philipp Strack

Philippe Starck, jakožto ojedinělý tvůrce ve svém oboru

Philippe Starck je jedinečný umělcem. Jeho posláním a zároveň vizí je, že tvoření, ať už se jedná o jakoukoliv formu, musí zlepšit život tolika lidem, jak jen je to možné. Je věrný své myšlence: "Nikdo nesmí být geniální, ale každý se musí účastnit." 

"Pokud neexistuje žádná vize, humánní, společenská nebo milující, projekt nemá legitimitu existovat."

Svým etickým způsobem oslnil svět.

Architekt měnící Japonsko i Francii

Na počátku 80. let Philippe Starck v Japonsku uspěl s několika revolučními návrhy budov. Jeho genialita spočívá v jednoduchosti tvarů, které jsou ale zároveň velice moderní. Budova stojící v Tokiu byla dokončena v roce 1989 a nese název Nani Nani. Je výrazná a velice originální, navíc pokrytá živým materiálem, který se časem vyvíjí.

Ve výčtu jeho významných děl následuje Francie se svou řídící věží na letišti Bordeaux (1997) a rozšíření Ecole Nationale Supérieur des Arts Décoratifs v Paříži (1998).

Prodej rodinného domu, Praha 9 - 176m
Prodej rodinného domu, Praha 9 - 176m, Praha 9

Luxusní hotely na těch nejlepších adresách

Známý je především svými návrhy interiérů v resortech a hotelech. Spolu s Ianem Schragerem se podílel na inovační koncepci hotelu Royalton v New Yorku. V roce 2007 v Rio de Janeiru Philippe Starck vytvořil interiérovou architekturu a výzdobu hotelu Faena. Navrhoval prostory například v restauraci Katsuya nebo Spa Ciel. Také hotel SLS v South Beach se může pyšnit jeho jménem. Stejně jako hotel Delano, jenž vás vzrušuje svým dokonalým luxusem: pařížský šik se zde prolíná se současným mistrovsky navrženým prostorem. 

Je zároveň vizionář a inovátor, snaží se navrhovat ekologicky a jeho design je v mnoha případech označován za revoluční.

Spolupráce se světovými značkami

Je také autorem mnoha realizací, na kterých spolupracuje se známými firmami, nebo které vznikají pod jeho vlastní luxusní značkou XO. Jeho jméno je proslavené po celém světě. Na jaře roku 2016 spolu s Fabienne a Philippe Amzalakem zahájil pod baldachýnem Forum des Halles v Paříži provoz městské a literární kavárny ZA.

Jeho dalším nevídaným počinem bylo projektování The Ideas Box, přenosné multimediální knihovny, kterou vytvořil Philippe Starck pro knihovny bez hranic. V roce 2010 Philippe Starck vstoupil do nové oblasti – kosmetického průmyslu. Začal spolupracovat s Ninou Ricci, pro ni vytvořil novou láhev pro parfém L'Air du Temps.

Není divu, že právě tento výjimečný umělec byl požádán, aby navrhl medaile pro olympijské hry, které se budou konat v roce 2024 v Paříži.

V nedávné době byla odhalena luxusní lampa Bon Jour Versailles, která vznikla s luxusní značkou Baccarat.

Tento výčet zdaleka není všechen. Jeho práce je nevyčerpatelnou studnicí kreativity. Není snad oblast, do které by Philip Starck nepřispěl svým uměním. Přesvědčte se sami.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Luxusní designovka: lampa Bon Jour Versailles
Zobrazit článek
Philippe Starck a Miami: hotely Kimpton Epic a SLS
Zobrazit článek