Top hledané
Výsledky (0)
Váš pes nebude sedět v koutě! Destinace, kde vašeho mazlíčka uvítají stejně srdečně jako vás.

Pokoj pro dva: Vy a Váš pes. Kam na dovolenou se čtyřnohým přítelem

Valentina Lebová
01. července 2021
+ Přidat na Seznam.cz
9 minut
I se psím mazlíčkem se dá bárzdit svět. Dívka se psem u bazénu, oba ve slunečních brýlích.

Ten, kdo psa má, nám dá jistě za pravdu, že odevzdanějšího a laskavějšího přítele budeme hledat těžko. Takže proč by měl zůstat doma, zatímco my si užíváme dovolenou? Navíc není důvod. Kdo chce, vždy najde způsob, jak cestovat, a to i se svým psím kámošem! Nevěříte? Pak vám pomohou naše tipy, jak se se psem ubytovat a kam se vydat, protože jsou "dog friendly".

Zdroje: booking.com, airbnb.com, hoteltonight.com, web cestovních kanceláří Eso Travel, Invia, deLuxea, aktualne.cz

Pokud i vy patříte mezi ty, kteří svého psa či kočku berou skutečně jako člena rodiny, a jestliže se i vy s vaším oddaným kamarádem pravidelně vydáváte do světa, asi jste se jen nemohli sebrat a jet. Bylo třeba si zjistit, kde vás přivítají přívětivě a kde holt mají pravidla, přes která nejede vlak a je tam tak možná lepší vůbec nejezdit.

Rozhodnutí je plně na vás. Jedno je ale jisté, strach, že budete muset zůstat doma, mít rozhodně nemusíte!

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

A kam tedy jet?

Kde vás budou chtít a kde na vás budou koukat skrz prsty? Tady je seznam, který pomůže

Spojené arabské emiráty

Vzít s sebou na dovolenou do Dubaje svého čtyřnohého přítele je problematické hned z několika důvodů. Prvním z nich je samotná dlouhá cesta letadlem, která může být pro psa velice stresující. Druhým je pak zdejší tropické klima, které taktéž nedělá psům příliš dobře. Třetím a zřejmě největším zádrhelem je pak přístup konzervativnějších obyvatel, část z nich totiž stále považuje psy za „nečisté“. V SAE proto najdete jen minimum pláží a parků, kde není zakázán vstup se psy.

Otevřít v galerii (7)
Rozesmátá dlouhovlasá dívka s psím mazlíčkem v náručí
Rozesmátá dlouhovlasá dívka s psím mazlíčkem v náručíZdroj: Freepik

Pokud jde o ubytování, to zas takový problém není. Webový portál booking.cz nabídl více než 400 možností ubytování, která jsou “dog friendly” a která, jak už to tak s touto lokací bývá, jsou luxusní. Vybrat si můžete z pětihvězdičkových hotelů, apartmánů nebo studií, kde kromě toho, že s vámi bude bydlet váš mazlík, budete mít k dispozici i tělocvičnu, bazén a navíc s výhledem rovnou na pláž.

Vybrat si tak můžete např. Elite Residence, Dubai Marina, vzdálený 1km od pláže, kde se cena za týden vyšplhá na příjemných 20tis. korun za apartmám Deluxe se 2 ložnicemi.

JAR

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

Jakmile se rozhodnete cestovat do nějaké africké země, je potřeba vědět, co je třeba dodržet. Na domácí zvířata cestující do Afriky se po příjezdu nevztahuje žádný karanténní čas. Je ale potřeba, aby vaše zvíře bylo očkované proti vzteklině a aby mělo čip. Očkování proti vzteklině pak musí být straší 30 dní a ne více jak jeden rok před vaším příjezdem.

Oblíbenou lokací je pak právě Jihoafrická republika, kde najdete také množství hotelů, kde vás i vašeho mazlíčka ubytují, ačkoliv to není tak úplně zvykem. Cena za 6 nocí pro dva dospělé a jejich zvířecího miláčka je kolem 10tis. korun českých.

Otevřít v galerii (7)
Nakrátko ostříhaná dívka se mazlí se svým bíglem
Nakrátko ostříhaná dívka se mazlí se svým bíglemZdroj: Freepik

Exotika se psem? Nevím, nevím...

Pravdou však zůstává, že informovanost, co a jak na dovolenou se psem, je stále víceméně mizivá. Např. travel specialist, Jindřiška Jelínková, z cestovní agentury DeLuxea, která nabízí spíše exotičtější destinace, k tomu řekla:

“Se psy cestovat nemůžete a víc o tom nevím.”

Přívětivější byl pak Milan Bezkočka z Eso Travel, který řekl:

“S klienty, kteří by rádi s sebou k moři vzali i svého psa, jsme se příliš často nesetkali. Obecně ale platí, že na všechny volné pláže psi mohou a pokud jde o hotelové pláže, je přístupnost se psy odvislá od obsazenosti hotelu.”

Jak se zdá, je dovolená se zvířaty stále ještě tak trochu “mission impossible” a ti, co nám mají poradit “jak na to?” nejsou příliš v obraze.

“Celé plánování je poměrně složité, a proto většina z těch, jež stejný zájem projevili, od toho nakonec upustila,”

dodal Milan Bezkočka z Eso Travel.

Země, kde vás budou milovat!

Velice oblíbenými místy, kde vás se psem, který splňuje podmínky dané země, rozhodně neodmítnou, je již zmíněné Slovensko, ale také Německo a Rakousko. Pet friendly je navíc i Chorvatsko a sever Itálie, kde podle pejskařů platí pravidlo, že čím jižněji jste, tím víc je váš čtyřnohý kamarád méně oblíbený. Psí pláže jsou navíc i v Holandsku. V Británii jsou pravidla přísnější a hlavně málokdo z tamějších obyvatel bere psi běžně na veřejná místa, zatímco u Čechů je to zvykem. V Maďarsku pak nebývá problém se psy, jako spíše s tím, že je zde málo míst, kde se se zvířetem ubytovat.

Otevřít v galerii (7)
Dívka v modrých šatech u moře se psem
Dívka v modrých šatech u moře se psemZdroj: Freepik

Chorvatsko

Chorvatsko je jednou se zemí, které patří mezi ty přívětivé, kde psího mazlíčka uvítají bez problémů. K dispozici je velké množství ubytovacích možností. Jednou z nich je např. hotel Argentum, který je navíc pouhých 450m od pláže Kozica. A buďte si jistí, že váš pes s vámi bude moci i na snídani. 

V Chorvatsku pak se psem můžete na každou pláž, která není označena modrou vlajkou nebo nemá vstup se psy písemně zakázán.

"Spoustu psích pláží najdete v oblastech Istria, Kvarner nebo Severní a Střední Dalmácie. Psí pláže jsou zpravidla vybaveny odpadkovými koši na psí exkrementy, lavičkami, zdroji tekoucí vody či sprchami pro psy,"

popsala pro LP-Life Andrea Řezníčková, tisková mluvčí cestovní agentury Invia.

Velkým počtem psích pláží se pyšní také přístavní město Rovinj, které je samo o sobě pejskařským rájem: psi mohou do většiny místních restaurací i do historického centra. Jednou z nejoblíbenějších psích pláží v této lokalitě je Zlatni rat s oblázky, pozvolným vstupem do moře, dostatkem stinných míst i speciálním psím barem. Oblíbenou psí pláž Blue Moon nabízí Poreč. Najdete zde dlážděné cestičky i prostorný travnatý areál, kde se mohou psi do sytosti vyběhat.

Otevřít v galerii (7)
Pár v autě se psem na předním sedadle
Pár v autě se psem na předním sedadleZdroj: Freepik

Na každé pláži sice platí vlastní pravidla, ale všude je důležité dbát na čistotu, uklízet po psech, a mít je na vodítku, protože ne všechny pláže jsou oplocené a chráněné, navíc se tam nachází mnoho jiných domácích mazlíčků.

Itálie

Za průkopníka psích pláží a za jednu z nejvíce dog-friendly zemí Evropy je považovaná také Itálie. Zřejmě nejoblíbenější Plutovu pláž najdete v Bibione. Pro psy a jejich pány jsou tu připravena lehátka se slunečníky, psí sprchy, sáčky na exkrementy i vodítka na půjčení. Psa zde můžete i přihlásit na výcvikovou lekci nebo se společně zapojit do animačního programu.

O něco klidnější je středisko Porto Santa Margherita, kde si můžete vybrat ubytování v široké nabídce apartmánů nebo vilek se zahrádkou, kam lze vzít klidně i několik velkých psů. Speciální psí pláže tu sice nenajdete, zato ale budete mít k dispozici několik divokých písčitých pláží, na které je vstup zdarma.

Amerika a jejích TOP 5

Bát se ale nemusíte ani pokud chcete cestovat za velkou louži. Zde je TOP 5 pláží, kde váš psí miláček bude doslova skákat štěstím!

Otevřít v galerii (7)
Rodina cestující se psem
Rodina cestující se psemZdroj: Freepik

Huntington Dog Beach

Jedna z nejlépe hodnocených psích pláží vůbec! Ti, kdo již Huntington Dog Beach navštívili, si pochvalují zejména její krásné a především čisté okolí, okouzlující atmosféru, ale i přátelské návštěvníky. K dispozici jsou zde sáčky na psí exkrementy i volné a prakticky ničím neohraničené prostranství pro bezbřehé dovádění vašich psích miláčků.

V bezprostřední blízkosti pláže najdete také parkoviště, které ovšem bývá v pokročilejších denních hodinách poměrně zaplněné. Parkování tudíž vyžaduje trochu více času, umu a vaší trpělivosti. Na pláži se pravidelně pořádají nejrůznější zábavné akce, ale i pravidelné závody v surfování koho jiného, než našich milovaných psích mazlíčků!

Kde pláž najdete: 100 Goldenwest St, Huntington Beach, CA 92648, Spojené státy

First Landing State Park Beach

Proč získala pláž pojmenování First Landing State Park? To kvůli historické události z roku 1607. Právě v tento rok totiž došlo na pláži k masivnímu vylodění anglických kolonistů. Aby se na tuto událost nezapomnělo, pláž i přilehlý park dostali odpovídající jméno.

Otevřít v galerii (7)
Baevný cool pár mladých lidí na surfařské dovolené se psem
Baevný cool pár mladých lidí na surfařské dovolené se psemZdroj: Freepik

Pláž pro pejsky i další čtyřnohé mazlíčky je pokryta světlým pískem, který sem tam narušuje místní flóra. Pláž je otevřená celoročně a její délka dosahuje více než 1,5 míle. Vůz můžete zaparkovat na blízkém parkovišti, které ovšem také bývá během hlavní sezóny poměrně přeplněné.

Kde pláž najdete: 100 Goldenwest St, Huntington Beach, CA 92648, Spojené státy

Jupiter Dog Beach

Jedna z nejkrásnějších floridských pláží, kde můžete popustit uzdu vaší fantazii i vodítko vašim chlupatým mazlíčkům. Přesně taková je Jupiter Dog Beach – písčitá kráska, kterou halí příjemný stín palem. Dovádějící mazlíci na pláži i ve vlnách dokáží vykouzlit úsměv na rtech i tomu největšímu pesimistovi.

Jediný problém zde můžete spatřit v nezodpovědných majitelích pejsků, kteří po svých čtyřnohých chlupáčích i přes sáčky, které jsou zde volně k dispozici, neuklízí a tak vás při procházce v brzkých ranních či pozdních večerních hodinách může na pláži znechutit „voňavé“ překvapení.

Kde pláž najdete: 2188 Marcinski Rd, Jupiter, FL 33477, Spojené státy

Double Bluff Beach

Další z pláží, kde je možno pustit všeho mazlíčka „na volno“ a dopřát mu pořádné protažení nožek i celého těla. Písčitý úsek, který měří na délku více, než 2 míle si oblíbili zejména majitelé se štěňaty, která se zde vyřádí do sytosti. K dispozici jsou sáčky na úklid psích exkrementů, ale i speciální myčka pro případy nehody.

Pláž Double Bluff Beach je pokryta jemným pískem, který občas protne kus naplaveného dřeva, s nímž se vaši čtyřnozí přátelé zaručeně vyřádí. Okolní krajina láká k dlouhým procházkám i bezstarostnému rozjímání ve společnosti nejvěrnějšího přítele člověka.

Kde pláž najdete: S Double Bluff Rd, Freeland, WA 98249, Spojené státy

Arroyo Burro Beach Park

Arroyo Burro Beach můžete znát také pod označením „Hendryho pláž“. Tato jediná pláž v Santa Barbaře, kde je dovoleno venčit pejsky bez vodítka dosahuje značné rozlohy pro koupání, dovádění, ale i surfování nebo pozorování velryb. Součástí pláže jsou také stinné travnaté plochy, které přímo vybízejí k romantickému pikniku.

A u romantiky ještě chvíli zůstaneme. Pokud vám to denní harmonogram či načasování vašeho čtyřnohého miláčka dovoluje, setrvejte na pláži až do západu slunce. Ten je zde totiž zcela odzbrojující! U pláže je parkoviště i myčka, kde za 10 dolarů spláchnete ze sebe či vašeho psíka sůl, pot i další pozůstatky plážového dovádění.

Kde pláž najdete: 2981 Cliff Dr, Santa Barbara, CA 9310, Spojené státy

Otevřít v galerii (7)
Moderně šik dívka objímající svého labradora
Moderně šik dívka objímající svého labradoraZdroj: Freepik

Vhodné ubytování

Aby se vaše cesta povedla, je potřeba zajistit sobě i svému mazlíčkovi to nejlepší ubytování. Možností je poměrně hodně a již zmíněný booking.com není jediným portálem, který to umožní. Dalším skvělým typem, kde hledat, je například trivago.cz, kde najdete nejrůznější typy a možnosti pro svou cestu. Hotels.com je také web, kde nabízí hotely pro vás a vaše psí miláčky, pokud jste rozhodlí vzít je na cestu s sebou. Výhodou hotels.com je také to, že zde lze sehnat ubytování mnohdy levněji než např. na booking.com.

Pokud rádi cestujete na vlastní pěst a cesty s cestovkami nejsou to, co vás zajímá, zkuste rozhodně AirBnB.com, kde soukromé osoby nabízí své vlastní ubytování s velkou plejádou možností, jak bydlet a s kým. Navíc bez omezení pravidel, která se týkají např. hotelů. 

A když se stane, že budete cestovat na poslední chvíli, zkuste portál hoteltonight.com, kde seženete ubytování obratem a mnohdy za skutečně skvělou cenu a u každé z nabízených možností máte jasně daná pravidla, co ano či ne ve vámi zvoleném místě, takže budete jasně vědět, zda s vámi váš pes jet může či nikoliv.

Pes jako vaše vizitka

Jaký pán, takový pes… Mějte toto staré známé moudro na paměti nejen v případě, kdy navštívíte některou z výše zmíněných pláží, ale také kdykoli, kdy se vydáte se svým věrným přítelem ven. Ona taková svému osudu zanechaná voňavá překvápka totiž nejsou vizitkou vašeho psa, ale tou vaší…

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze