Top hledané
Výsledky (0)
Některé věci nám doma zkrátka vysávají energii. Které to jsou a proč?

Pokud je odstraníte, budete se cítit lépe. Věci ve vašem bytě, které vám kradou energii

Kristina Valachyová
18. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Feng-shui

Domov má být bezpečným přístavem, kde se máme cítit příjemně a načerpávat nové síly. Někdy se tu přesto necítíme úplně ve své kůži a vlastně ani nevíme proč. Na vině předměty, které fungují jako upíři. Zbavte se jich co nejdříve! Proč jsou podle feng-šuej magnetem na neštěstí?

Věděli jste, že zdrojem negativní energie mohou být i předměty, které doma máte? Jakou sílu v sobě nesou?

Otevřít v galerii (6)
Domov má být bezpečným přístavem
Domov má být bezpečným přístavemZdroj: Kondela

Podle feng-šuej existují určité věci, které mají tendenci zadržovat v sobě negativní energii a ta se pak může přenést do prostoru a poté i na vás. Následkem toho se můžete cítit podráždění, unavení a nervózní.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy
Otevřít v galerii (6)
Podle feng-šuej existují určité věci, které mají tendenci zadržovat v sobě negativní energii
Podle feng-šuej existují určité věci, které mají tendenci zadržovat v sobě negativní energii Zdroj: Unsplash

O kterých věcech se říká, že přitahují neštěstí? Jak se může negativní energie v bytě projevovat?

-častěji se objevují hádky v rodině;

-pronásledují vás problémy nebo nemoci;

-elektrické spotřebiče se často rozbijí a musíte je vyhodit;

-doma pociťujete neustálou únavu, apatii nebo touhu;

-necítíte se dobře po nepříjemném hostovi;

-po domácí hostině nebo oslavě pociťujete vnitřní neklid.

Domácí zvířata mohou napovědět 

Otevřít v galerii (6)
Kočka
KočkaZdroj: Unsplash

Jak možná víte, domácí mazlíčci jsou si dobře vědomi jakýchkoli, dokonce i těch nejnepatrnějších změn energie. To je charakteristické zejména pro kočky, které jsou jakýmsi prostředníkem mezi energií a fyzickým světem.

V bytě s negativní aurou začne být zvíře nervózní, bude se snažit najít místo, kde je její vliv minimální, nebo se pokusí utéct vchodovými dveřmi.

Tato metoda je velmi dobrá a často pomůže přesně určit, jakou auru má prostor, v němž se nacházíte. Je však potřeba připomenout, že ne každé zvíře je pro takovou diagnostiku vhodné. V případě, kdy je samotné zvíře nervózní povahy a jakákoli změna prostředí mu způsobuje stres, nebude tento způsob určování energie fungovat. Pokud si však do bytu přinesete klidné zvíře, pak vám se 100% přesností prozradí, jakou má váš domov auru.

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město, Praha 1

Figurky nebo sošky s motivem ptactva přinášejí do Vašeho domu smůlu

Pokuste se jich co nejrychleji zbavit a podobných předmětů se v budoucnu vyvarujte. Sošky slonů se zdviženým chobotem přinášejí do domu štěstí a hojnost. Naopak sošky, kde mají chobot skloněný, přinášejí do domu smůlu a negativní myšlenky. Tématika ryb dokáže způsobit špatnou náladu i u lidí se silnou povahou. Pokud máte doma obraz nebo tapiserii s rybami, těchto předmětů se zbavte.

V žádném případě byste si neměli nechávat obnošené boty. Poškozenou obuv byste měli okamžitě vyhodit. Může vám přinést smůlu, nehledě na to, že můžete být vystaveni pomluvám a posměškům.

Kaktusy

Otevřít v galerii (6)
Kaktusy
KaktusyZdroj: Unsplash

Kaktusy a všechny pichlavé a trnité rostliny jsou podle feng-šuej do domácnosti nevhodné. Jsou magnetem na špatné vibrace, které proniknou i do vašich rodinných vztahů. Patří sem i sušené květiny. Suché květiny jsou totiž mrtvé a energii v domě blokují. To může vést dokonce až k pocitu, že stagnujete a pořád se točíte v kruhu.

Výjimku tvoří růže. Její květ dokáže negativní energii z trnů eliminovat. Rovněž fíkus je krásná pokojová rostlina, která kolem sebe hromadí pozitivní energii, pomáhá při soustředění a zklidnění při stresu.

Památky po vašem ex

Věci po bývalém partnerovi jistě nebudete třídit ihned po rozchodu. Ale až přijde čas, pusťte se do úklidu. Může jít i o snubní prsten. Pokud pro vás má velký význam například svatební fotografie, ponechte si ji, ale nenechávejte ji vystavenou.

Dětské hračky

Když vaše děti odrostly, možná jste schovali jejich hračky do velké krabice s výmluvou, že se jednou budou hodit pro jejich děti. Neděláte dobře. V takovém pokoji se zastaví čas i energie. Kdykoli tam vstoupíte, začnete vzpomínat.

Staré oblečení

Pokud nakupujete nadčasovou a kvalitní udržitelnou módu, pak vám tyto kousky vydrží. To ale neplatí pro obnošené oblečení. Vyhoďte ho!

Houpací křeslo

Otevřít v galerii (6)
Houpací křeslo
Houpací křesloZdroj: Unsplash

Houpací křesla lidé zbožňují. Jedna irská legenda však praví, že prázdné houpací křeslo je jakousi pozvánkou pro zlé duchy. Známe to i z filmů. Pokud se křeslo začne samovolně houpat, může to být známka toho, že máte co do činění s něčím nadpřirozeným. Tehdy se v místnosti necítíte dobře a máte divné pocity.

Vycpaná zvířata

Další špatná věc. Jelikož v nich už neproudí život, drží v sobě špatné vibrace, které se pak dostávají do prostoru. Stejný efekt však má i to, pokud je máte namalované na obrazech.

Nefunkční hodiny

Podle feng-šuej svědčí zastavené, nefunkční nebo rozbité hodiny o vnějším i vnitřním nepořádku, který se promítne i do života. Pokud takové hodiny doma máte, může se vám stát, že se v určitém životním bodě zaseknete a nebudete dosahovat pokroků. Za nejistotu, která vás pak bude pronásledovat, jsou zodpovědné právě takové hodiny.

Škodlivá zrcadla

Otevřít v galerii (6)
Škodlivá zrcadla
Škodlivá zrcadlaZdroj: Unsplash

Říká se, že pokud si koupíte nové zrcadlo a špatně jej umístíte, děláte chybu. Pokud ho instalujete do předsíně naproti vstupním dveřím, energie, která do domu vchází, z něj kvůli odrazu bude prchat ven. Nepatří ani do ložnice a už vůbec ne naproti posteli. Bude se vám špatně spát.

Nevhodné dary

Dárek darovaný osobou, která vám nepřeje nic dobrého, vám bude akorát škodit. Vždycky, když se na něj podíváte, vzpomenete si na onoho člověka, což na vás bude negativně působit. Daná osoba si vás k sobě darovanou věcí připoutala a vysává z vás přes ni vaši energii.

Špatně umístěný nábytek

Podle feng-šuej by například pohovka měla být vždy u zdi. Varnou desku a dřez zase nikdy nedávejte proti sobě, neboť tím stavíte do opozice dva důležité prvky – oheň a vodu. Ostré rohy nábytku směřujte volně do prostoru, kde nic není. V ložnici nemějte televizi ani květiny. Koš na odpadky nedávejte proti vchodovým dveřím.

Kapající kohoutek, prasklý talířek, rozbitý spotřebič, všechno, co není plně funkční, musí z domu pryč. Nejenže vám to narušuje tok energie, ale také zbytečně zabírá místo. Nehledě na to, že kvůli kapající vodě vám odtékají peníze rovnou do kanálu. Co můžete, opravte, a věci, které už dosloužily, co nejdříve zlikvidujte.

Máte doma třeba nůž, o který se často říznete, nebo skříňku, o kterou zakopáváte? Zbavte se jich. Tyto věci fungují jako talismany a lepí se na ně špatná energie. Čili fungují naopak, než klasické talismany pro štěstí. Namísto štěstí vám budou nosit smůlu.

A které předměty naopak přináší pozitivní energii? 

Předměty, které jsou zdobeny lidovými motivy, nám přinášejí štěstí a harmonii do domácnosti, nemluvě o tom, že jsou krásné. Slouží zároveň i jako strážci zdraví a pohody. Vyšívané ozdobné polštářky jsou talismanem rodinného štěstí a lásky. Pšenice dokonale neutralizuje proudy negativní energie ve vašem domě. Nejlépe působí tehdy, máte-li ji ve váze s uchy postavenou na místě, kde se schází celá rodina.

Pokud si chcete v domě udržet harmonii a klid, určitě si dokupte ozdobné nádobí nebo fíkus. Je jen na vás, co si zvolíte, ale všichni dobře víme, že ve vlastním domě bychom se měli cítit ze všech míst na světě nejlépe.

 

Zdroje: TV JOJ, Feminity, Bratislava deň, Svet Evity, Feng Shui

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze