Top hledané
Výsledky (0)
Praha 5 je výjimečná svým umístěním. Na dosah ruky máte veškerou občanskou vybavenost, kterou k životu potřebujete. Luxusní lokalita nabízí mnoho obchodů, kanceláří, restaurací a spoustu zařízení k bohatému kulturnímu vyžití.

Pražská čtvrť Anděl zdaleka není jen nákupní centrum!

Mgr. Jana Höger
18. září 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Anděl - výhledy

Anděl nejsou jen komerční prostory

Mezi hlavní přednosti spokojeného bydlení patří určitě zeleň, kterou zde zajišťuje park Santoška nebo také Paví vršek, kde se lze oddávat potřebné relaxaci nebo sportu. Ač se to může zdát v centru Prahy téměř nemožné, patřičný luxus v podobě procházek a příjemného posezení můžete najít a zažít v blízkosti řeky Vltavy. Kdo touží po společenském životě, najde si tu své. Zajímavým zpestřením jsou populární společenské a kulturní akce pravidelně se konající na vyhledávaném luxusním místě nazvaném Náplavka. 

Krásné výlety nabízí Prokopské a Dalejské údolí. Prokopské údolí se právem dá označit za nedotčený kus přírody, jenž má své neodolatelné kouzlo a představuje cenné přírodní a kulturní bohatství Prahy. Tajuplná atmosféra Hlubočepského jezírka zase inspirovala řadu filmařů. Příjemné prostředí podtrhuje protékající Dalejský potok.

 

Stále se rozvíjející luxusní čtvrť

Centrum Prahy 5 je spojeno především s průmyslovou historií města. Dělnické čtvrti, strojírenské továrny, elektrotechnické podniky a pivovary, které byly na vrcholu slávy v první polovině dvacátého století, do značné míry utvářely a stále utvářejí současný ráz lokality.

Na jejich místě však ve většině případů vyrostly nové dominanty. Během minulého desetiletí prošel samotný Smíchov rozsáhlou přestavbou a nyní ho mají v hledáčku především podnikatelé, kteří spatřují Anděl jako prosperující lokalitu. Sídlí zde také významné firmy jako jsou Google, Pfizer, Seznam.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Historické ohlédnutí a jeho samotný vznik 

1. července 1960 byl ustaven zákonem o územním členění státu Městský obvod Praha 5 se spádovým centrem na Smíchově. V letech 1968 a 1974 byl rozšířen o obce připojované k Praze. Od roku 1990 byl předefinován výčtem městských částí. Momentálně se oblast Prahy 5 nachází v jižní části Prahy, na levém břehu Vltavy. Přirozeným dopravním, obchodním i společenským centrem je okolí smíchovské křižovatky Anděl, které od 80. let 20. století prošlo dvěma luxusními vlnami modernizace.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: