Top hledané
Výsledky (0)
Elizabeth Taylor byla americká herečka a vývojářka voňavek a parfémů, jedna z velkých hollywoodských hvězd stříbrného plátna 20. století.

Prázdninový dům Elizabeth Taylor je na prodej: Ikona zlatého věku si žila v luxusu

Denisa Zajíčková
24. srpna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Elizabeth Taylor milovala šperky

Patřila k nejkrásnějším herečkám filmového plátna, a to i přesto, že po slávě vůbec netoužila. V osobním životě ale hledala štěstí jen těžce. Herečka Elizabeth Taylor byla osmkrát vdaná, závislá na alkoholu i sexu, a přesto patřila k ikonám tehdejší doby. Zdi domů, ve kterých strávila alespoň část života, skrývají nejedno tajemství. Jedna z nich, prázdninová luxusní vila Casa Elizabeth, se teď prodává za 4,95 milionů dolarů. Bude vaše?

Dům nabízí elegantní prostory, ve kterých byly použity luxusní materiály
O soukromí se nový majitel bát rozhodně nemusí
Dům v Palm Springs herečky Elizabeth Taylor je na prodej

Kouzelný dům v populární čtvrti Old Palmas v kalifornském Palm Springs vlastnila herečka Elizabeth Taylor více než deset let. Hostil celebrity, královské rodiny, světové vůdce, byl v televizi, časopisech i knihách. Je elegantní, moderní a vyznačuje se minimalistickým designem. Na 400 metrech čtverečních nabízí tato luxusní nemovitost čtyři ložnice, pět koupelen a nádherný výhled na pohoří San Jacinto. Nechybí bazén s vodopádem, koupelny inspirované lázněmi nebo garáž pro tři auta. Nedávno byl rekonstruován, a tak novému vlastníkovi nebrání nic v tom, aby se nastěhoval bez dalších starostí. Co dalšího majitele v honosném sídle čeká?

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

Venkovní grilování u bazénu s vodopádem

Dominantou nemovitosti je světlý interiér, který dodává prostoru vzdušnost a eleganci. Z prostorného foyer vstoupíte do obývacího pokoje, ve kterém nechybí vestavěný krb vsazený do dřeva. Díky proskleným oknům a dveřím, které sahají až ke stropu, nechybí nemovitosti denní světlo. Koupelny mají nejen vanu, ale samozřejmě sprchový kout, dvě umyvadla a dostatek prostoru. Během romantických večerů oceníte venkovní kuchyň, vzrostlé palmy, gril, krytou venkovní terasu, lednici nebo bar. Je znát, že Taylor měla Casa Elizabeth jako víkendovou chatu, podle toho je i zařízená. Tak, aby se zde dobře odpočívalo - a zbylo nějaké to místo i pro zábavu.

Elizabeth byla známá tím, že na společenskou akci oblékla vždy perfektně padnoucí šaty a luxusní šperky, za branami svých nemovitostí ale přestávala být herečkou, a chtěla jen pohodlný a útulný život. V Old Palmas přitom trávila čas až posledních deset let. Hlavní dům, který koupila v roce 1981, měla v Bel Air v Los Angeles. Ten je dnes ve špatném stavu a má být dokonce srovnán se zemí. Ambiciózní developer Ardie Tavangarian chce na místě vystavět nové luxusní sídlo, čemuž se místní urputně brání. Dům dříve vlastnila manželka Franka Sinatry Nancy, a ztělesňuje tak zlatou éru Hollywoodu. Interiéry navrhoval Waldo Fernandez, který dříve pracoval například na domě Angeliny Jolie a Brada Pitta.

Rekonstrukce se ujala Kathy Ireland

Vkusné rekonstrukce Casa Elizabeth se letos ujala blízká přítelkyně Taylor, americká supermodelka, a pozdější podnikatelka Kathy Ireland. Nebylo to přitom poprvé. Původně byla nemovitost, která stojí na půl hektarovém pozemku, postavena v roce 2001 a Taylor jí koupila za 1,4 milionu dolarů (zhruba 30 milionů). I tehdy požádala Ireland, aby se podílela na přestavbě podle hereččiných představ - a tak podruhé už měla byznysmenka nemovitost v malíčku. Oslovil jí k tomu aktuální vlastník stavby Fred Bin, generální ředitel společnosti Zoom Casa se sídlem ve Westlake Village. Dům koupil letos v březnu za 3,8 milionu dolarů (zhruba 84 milionů korun). Přízemní stavbu nyní nabízí za 4,95 milionu dolarů - tedy zhruba za 110 milionů korun.

Jak se odpočívá v Palm Springs?

Pro většinu Američanů je právě tenhle kout kalifornské oázy synonymem pro relaxaci a víkendové radovánky. Své domy tu měl Elvis Presley, Kirk Douglas, Suzanne Somers, Frank Sinatra nebo Rita Hayworth. Asi 30 kilometrů odtud ve městě Indio se koná jeden z nejznámějších hudebních festivalů na světě - Coachella Valley Music and Arts, na který se každoročně do údolí Coachella Valley v jižní Kalifornii sjíždí účastníci z celého světa.

Otevřít v galerii (1)
Koupelny jsou inspirované lázněmi
Koupelny jsou inspirované lázněmiZdroj: Profimedia

Elizabeth Taylor: Nešťastná ikona s velkým srdcem

Hollywoodská hvězda a sexsymbol 60. let Elizabeth Taylor zemřela před dvanácti lety ve věku 79 let. Mezi její nejvýraznější role patří film Kleopatra, Zkrocení zlé ženy nebo Telefon Butterfield. Často byla vyzdvihována pro svou fyzickou krásu a klasické rysy, které nastavily trend. Ten, po kterém toužilo miliony žen po celém světě. Stala se módní ikonou a měla vytříbený vkus - chyby nedělala v oblečení, špercích ani doplňcích.

Ostatně, její sbírka šperků, a to včetně slavného Taylor - Burton diamantu, byla takřka stejně slavná jako ona sama. Elizabeth Taylor byla provdána celkem osmkrát za sedm různých mužů - k oltáři se postavila vedle Conrada Hiltona, Michaela Wildinga, Eddieho Fishera, Richarda Burtona (s nímž to stihla hned dvakrát), Johna Wagnera a Larryho Fortensky. Právě vášnivé a bouřlivé vztahy s Burtonem byly předmětem velké mediální pozornosti. Není tajemstvím, že měla také několik mimomanželských svazků. Scházet se měla například s Frankem Sinatrou nebo Malcolmem Forbesem. Herečka zemřela v březnu 2011 v Cedars-Sinai Medical Center na srdeční selhání. 

Zdroj: themessenger.com, socalhouse.com, homesandgardens.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze