Top hledané
Výsledky (0)
Velkolepý hudební festival se nezávratně blíží. Luxus v podobě hudebního zpracovaní nám přináší Pražské jaro. Vyrazte společně s námi za společensky luxusní událostí města Prahy.

Pražské jaro a hudební legendy v něm (12. 5. - 2. 6.)

Mgr. Jana Höger
04. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Upoutávka na Pražské jaro

Široce rozevřený hudební vějíř bude mít 45 koncertů. Od pojetí velkého orchestrálního zvuku, komorní hudby, vás může chytnout za srdce současná hudba nebo prezentace nejnovější trendů z hlediska interpretace minulých epoch hudby.

Zahájení v okázalém stylu

Festival klasické hudby zahájí 12.5. hudební těleso světového jména, Vídeňští filharmonikové v čele s dirigentem Danielem Barenboimem. V okázalém duchu k úctě k velikánu české hudby Bedřichu Smetanovi uslyšíme Mou vlast. Festival Pražské jaro potrvá od 12. 5 – do 2. 6. 2017, kdy budete vtaženi do dění kvalitní hudby těch nejlepších interpretů hudebního světa.

S jakými jmény se můžeme setkat?

Příslibem vrcholového luxusního uměleckého zážitku jsou tato jména: Toronto Symphony Orchestra se svým šéfdirigentem Peterem Oundjianem, Orchestre de Paris s německým dirigentem Thomasem Hengelbrockem, William Christie v čele Orchestra of the Age of Enlightenment, Zapico Brothers, Petr Wajsar, Maxim Vengerov, Celula New York Jan Lisiecki, Laco Déczi & Celula New York a mnozí další.

Mezonetový byt s terasou Praha 2 - 204m
Mezonetový byt s terasou Praha 2 - 204m, Praha 2

Luxusní nový „ kabát“

Nový vizuální koncept festivalu Pražské jaro je pracovně nazvaný Musica Magica. Hudební nástroje v něm ožívají přímo před našima očima. Plynule se vpíjejí do jiných objektů, aby nakonec vytvořily nového tvora – zpěvného ptáka, symbol jara. Pěvci na vizuálech symbolizují tvory nejen žijící v přírodě, ale zvláště žijící v hudbě. Mají svá jména a životy, společenské zvyky a rituály. Vizuální koncepce Pražského jara nás svými barvami a tvary uvádí do snového světa, existujícího mimo každodenní skutečnost, a vábí nás, abychom se nechali unášet fantazií, stejně jako na koncertech klasické hudby.

Třesnička na konec!

Závěrečný koncert bude luxusním vyústěním Pražského jara. Dominovat mu bude Krzysztof Penderecki, jakožto jeden z největších skladatelských osobností 2. poloviny 20. století a současnosti. Pod jeho taktovkou uslyšíme slavnou symfonii Sedm bran jeruzalémských, která vznikla k oslavám 3000. výročí založení města Jeruzalém.

Přejeme luxusní zážitek!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Pražské jaro
Pražské jaro, o. p. s. Hellichova 18 118 00 Praha 1
+420 257 312 547