Top hledané
Výsledky (0)
Bude David Pastrňák pro český tým významnou posilou?

Nejstylovější hráč NHL? Pokud Pastrňákovi nevyjde hokej, může bez obav na molo, šatník už na to má

Denisa Zajíčková
22. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
David Pastrňák přiletěl z Bostonu

Na rodáka z Havířova čekala celá Česká republika. Ačkoliv přítomnost Davida Pastrňáka v českém reprezentačním týmu vítězství s Kanadou nepřinesla, není pochyb, že se umí za český tým rvát jako lev. Svou sílu přitom nezískal náhodou. Osud ho krutě zkoušel. Čím si musel projít jeden z našich nejstylovějších hokejistů? 

Když neobléká dres, rozhodně se neztratí
Po svém boku má nádhernou ženu
Výrazných barev se David Patrňák rozhodně nebojí
Ani džíny s květy se nebojí obléknout!

Šatník Davida Pastrňáka je divoký, barevný a inspirativní. Je to přitom právě on, kdo by mohl vyprávět o tom, jaké to je, když si s vámi osud krutě pohrává. Ačkoliv působí jako věčný pohodář, který si snad ani nemá na co stěžovat, v jeho životě ho zastihlo hned několik tragédií.

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Oporu nacházel v rodině

K hokeji ho přivedl jeho tatínek Milan, který se sám živil jako hokejový trenér. Zdálo by se, že má David sport v krvi a po ruce má toho nejlepšího kouče. Jenže rodina neměla tolik peněz, aby mu financovala náročný koníček. Přesto dělali, co mohli. Snad právě proto, že věděli, že mají doma budoucí superstar.

Davidova maminka chodila na brigády, tatínek ve svém úsilí nepolevoval. Když bylo Davidovi třináct let, vzal si ho pod křídla agent Aleš Volek, který mu zařídil sponzory. Mezi jeho klienty patří také například Filip Chytil, Mikuláš Hovorka, Jakub Lauko, Dominik Pavlát, Roman Červenka, David Kämpf nebo Jakub Vrána. 

Když bylo ale Pastrňákovi 17 let, jeho otec Milan zemřel. Krutá rána, která ho jako chlapce doživotně poznamenala. Otec bojoval s rakovinou. Poprvé zvítězil, podruhé už nikoliv. Tehdy žil David ve Švédsku a pustil se do práce, aby smutné myšlenky zahnal. To se mu také podařilo, když se svou pílí dostal do klubu Boston Bruins, kde působí dodnes. Když začal být hvězda a získával ceny, nezapomněl děkovat především své rodině. Je to totiž právě skromnost, kterou si na něm fanoušci cení nejvíce. 

Smrt milovaného syna

Kruté zkoušky tím ale neskončily. Před čtyřmi lety přišli s partnerkou Rebeccou Rohlsson o syna Vigga, a to jen šest dní po narození. „Jménem sebe, přítelkyně Rebeccy a našich rodin chceme poděkovat všem mým spoluhráčům, trenérům, celé organizaci Bruins, celé lize a fanouškům za podporu. Je to těžké období, kterým procházíme a ještě budeme. Máme ale vaši podporu, takže lidi – moc děkujeme,“ napsal tehdy na své sociální sítě. Tragédii tehdy hokejista oznámil na svém Instagramu prostřednictvím černobílé fotky synových nožiček. "Viggo Rohl Pastrnak 17. června 2021 - 23. června 2021. Máme anděla, který nás střeží, a říkáme mu SYN. Budeme tě milovat NAVĚKY."

O dva roky později se na ně usmálo štěstí a narodila se jim dcera Freya Ivy. Dnes s Rebeccou plánují svatbu, na kterou by mělo dojít velmi brzy.

Je módní ikonou

Pastrňák je taky známý svým vytříbeným vkusem, co se oblečení týče. Často je označovaný za nejstylovějšího hráče celé NHL! Nebojí se barviček i divokých vzorů. Toho musí módní návrháři právem milovat, podívejte se sami do galerie.

Otevřít v galerii (1)
Pastrňák má velmi odvážný vkus
Pastrňák má velmi odvážný vkusZdroj: se souhlasem D. Pastrňáka

Proč je klub Boston Bruins tak slavný?

Boston Bruins je profesionální hokejový klub sídlící v Bostonu a je jedním z nejstarších a nejúspěšnějších týmů v historii. Klub byl založen v roce 1924 a stal se prvním americkým týmem v NHL. Od svého založení se Boston Bruins stali jedním z nejdominantnějších týmů v NHL. Během své existence měl tým mnoho vynikajících hráčů, kteří se zapsali do jeho historie. Mezi nejznámější patří Bobby Orr, považovaný za jednoho z nejlepších obránců všech dob. Orr, který hrál za Bruins od roku 1966 do roku 1976, byl osminásobným vítězem Norrisovy trofeje pro nejlepšího obránce NHL. Další legendou je Phil Esposito, který se stal jedním z nejproduktivnějších útočníků své éry.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Ray Bourque, dlouholetý kapitán týmu, je dalším ikonickým hráčem Bruins. Bourque strávil v Bostonu 21 sezón a drží rekord pro nejvíce bodů dosažených obráncem v historii NHL. Cam Neely, současný viceprezident Bruins, byl pro klub během své hokejové kariéry rovněž klíčovým hráčem. 

Od svého založení se Boston Bruins stali jedním z nejdominantnějších týmů v NHL. Klub získal celkem šestkrát Stanley Cup, nejprestižnější trofej v ledním hokeji. První vítězství přišlo v roce 1929, když Bruins porazili New York Rangers. Další triumfy následovaly v letech 1939, 1941, 1970, 1972 a naposledy v roce 2011, kdy tým porazil Vancouver Canucks v sedmi zápasech.

V posledních letech si Bruins udržují vysoký standard výkonnosti a pravidelně se účastní play-off. Tým je známý svou fyzickou hrou a silnou obranou, což z něj činí obtížného soupeře pro jakýkoli tým v lize. Mezi současné hvězdy patří například Brad Marchand, známý svými dovednostmi a agresivním stylem hry.

Nejen David Pastrňák spolu s Jakubem Zbořilem, Pavlem Zachou a Jakubem Lauko je významnou současnou posilou Boston Bruins. V minulých letech za ně hrál například David Krejčí, Ondřej Kaše, Daniel Vladař, Jaromír Jágr, Petr Tenkrát, Vladimír Sobotka nebo Zdeněk Blatný.

Zdroj: redakce, Instagram, blesk.cz, nhl.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze