Top hledané
Výsledky (0)
Eva Pavlová je půl roku ve funkci první dámy a představila své další plány.

Půlrok na hradě první dámy Evy Pavlové. V akčnosti si s manželem nezadá a věnuje se zranitelným skupinám

Radim Červenka
11. srpna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Eva Pavlová

Manželka Petra Pavla je podobně aktivní ve veřejném prostoru jako prezident, kdy přímo podporuje řadu akcí a organizací. Aktuálně představila tým nejbližších spolupracovníků, kteří by ji měli pomoci s realizací dobročinné agendy první dámy. Představila také oblasti, kterým chce věnovat pozornost a plány do nejbližší budoucnosti.

Eva Pavlová
Eva Pavlová
Eva Pavlová
Eva Pavlová

Velmi odlišné pojetí ve vykonávání prezidentské funkce nepřišlo jen od Petra Pavla, ale také od jeho manželky Evy Pavlové v "neformální" funkci první dámy. Aktivně se účastní desítek společenských akcí, což jsme neviděli u její předchůdkyně Ivany Zemanové, která nikdy nebyl příjemný velký zájem novinářů a před prezentací na veřejnosti preferovala své soukromí.

Naposledy Eva Pavlová zahájila výstavu bižuterie Křehká krása v Jablonci nad Nisou, kde podle svých slov přijela podpořit tradiční tuzemské řemeslo a české značky.

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

“Velmi bych si přála, aby česká řemesla a naše tradiční značky měly své stálé místo, aby o výrobu české bižuterie, skla a vánoční ozdoby byl zájem jak doma, tak i ve světě,”

uvedla během zahájení výstavy první dáma.

Pavlovou trápí situace samoživitelů a náhradní rodinná péče

Velmi otevřená je Eva Pavlová také směrem k zájmu médií, a právě dnes zorganizovala neformální setkání s novináři, kde hovořila o svém prvním půlroce ve funkci a představila tým spolupracovníků, kteří by ji měli být nápomocni při realizaci ambiciózní agendy první dámy, kterou si před sebe vytýčila.

Zabývat se chce především podporou sociálně zranitelných lidí. Už během prezidentské kampaně uvedla, že se chce zabývat rodinou problematikou, zejména samoživitelkami a samoživiteli a také chce podpořit péči o seniory. Tyto témata chce aktuálně rozšířit starostí o zdravotní péči a náhradní rodinou péči.

Aby svůj neformální vliv mohla napřít co nejužitečnějším směrem, oslovila skupinu odborníků s nabídkou spolupráce v jejím týmu první dámy. Jde o osobnosti z jejího předchozího profesního života, armádní profesionálky a komunální političky, a také o odborníky, s nimiž se seznámila během volební kampaně a kteří ji v tomto směru zaujali.

"Požádala jsem je, aby se stali součástí mé práce, protože rozumí přesně těm oblastem, kterým se chceme věnovat. Tito lidé neváhají obětovat svůj čas, znalosti a know-how, aby mohli prospět dobé věci. Za jejich spolupráci jsem vděčná jak jim, tak i jejich rodinám a kolegům, kteří jim toto nasazení umožňují,"

sdělila během setkání novinářům Eva Pavlová ke svému novému konzultačnímu týmu.

Kdo bude v týmu první dámy a co se chystá?

Z předchozího působení po boku Petra Pavla v čele armádního velení NATO naváže první dáma na spolupráci s generálem Františkem Maleninským. Kromě práce pro velitelství NATO prošel Maleninský všemi stupni Armády ČR, včetně velitelského štábu.

Dalšími spolupracovníky týmu bude zakladatelka PR a vzdělávací agentury Lilly Ahou Král, psychoterapeutka zaměřená na děti a mládež Eva Holečková, rodinná mediátorka Michaela Kopalová a pracovněprávní konzultant a projektový manažer Josef Blaho, který byl nejbližším poradcem Evy Pavlové během prezidentské kampaně.

Jednou z prvořadých ambicí týmu je zprovoznit internetové stránky s nabídkou "první pomoci" lidem ve složitých životních situacích, ať už půjde o rodinné problémy, potíže mladistvých nebo jinou závažnou problematiku. Navázat by pak v budoucnosti Pavlová se svými spolupracovníky chtěla založením nadačního fondu. 

Zdroje: ČTK, hrad.cz, TZ prezidentské kanceláře

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze