Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Angela Merkel chce tvrdá opatření. Lodě čekají v Suezu. Speciální respirátor pro hráče

Lukáš Bilinec
30. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Německá kancléřka Angela Merkel

Německá kancléřka nemá v posledních měsících klidné spaní. Nedaří se ani její straně, co se týče volebních preferencí, ani Německu ve zvládání koronavirové pandemie. Několik dní ještě nebude klid také v Suezském průplavu, kde se vytvořila dlouhá fronta lodí. A věděli jste, v jakém filmu si zahraje Russel Crowe?

Frustrovaná Angela Merkel si stěžuje v televizi

Otevřít v galerii (5)
Angela Merkel s respirátorem
Angela Merkel s respirátorem Zdroj: Profimedia.cz

Německá kancléřka je nešťastná z jednání s vládnoucími politiky jednotlivých států Spolkové republiky Německo. Šestašedesátiletou rodačku z Hamburku již delší dobu trápí rozdílné názory mnoha jejích politických oponentů na vývoj koronavirové pandemie. Merkelová je příznivcem tvrdších opatření. Často však naráží na odpor v této oblasti. Mnozí její protějšci by navzdory rostoucím číslům nakažených rádi rozvolňovali. Poslední kapkou pro ni prý byly jednání z posledních dnů.

"To byl zlom. Nemůžeme to dál takhle dělat. Neexistuje žádný prostor pro pořádání setkání nad 100 lidí. Je to jasně napsáno v našich dohodách,"

reagovala kancléřka na tlaky některých jejích politických protějšků. Třeba Armin Laschet, ministerský předseda německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, vyzval Merkelovou, aby v případě její nespokojenosti s vývojem zvážila zvýšení vlastního vlivu při dalším rozhodování. Spekuluje se o tom, že právě Laschet by rád byl dalším německým kancléřem po Merkelové, která tuto funkci zastává již od roku 2005. 

Praha si posvítila na předražené taxislužby

Otevřít v galerii (5)
Taxi v Praze
Taxi v PrazeZdroj: Pixabay / Skitterphoto

Hlavní město reaguje na výsledky kontrol, které zjistily obcházení nařízení o maximálních cenách taxislužby. Rada hl. m. Prahy schválila nové znění tohoto nařízení. Na základě kontrolních zjištění odboru dopravy Magistrátu hl. m. Prahy je zřejmý trend k zneužívání institutu smluvní přepravy mnohými dopravci. Ti díky výjimce uvedené v nařízení č. 20/2006 účtují několikanásobně vyšší ceny oproti regulované taxislužbě. Jde o službu, uskutečňovanou na základně uzavřené písemné smlouvy, na kterou se dosud maximální ceny nevztahovaly. Šlo často o "hotelová taxi". 

"Dnešním rozhodnutím rady jsme potvrdili konkrétní jasně definovaná pravidla, kterými se budou muset mimo jiné řídit i pseudo-historická vozidla. To znamená, že nebudou jezdit za 2 200 korun na hodinu, ale za maximálně 36 korun za kilometr jako kdokoliv jiný. Celý byznys tím bude výrazně méně lukrativní, jakmile se turisté vrátí do Prahy. Centrum není lunapark a slíbili jsme, že ho vrátíme lidem. Žijí zde rezidenti, Pražané sem jezdí za prací a zájmy Prahy jsou pro nás na prvním místě,"

uvedl náměstek primátora a radní pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Fronta v Suezu vydrží ještě několik dní

Otevřít v galerii (5)
Loď v Suezském průplavu
Loď v Suezském průplavuZdroj: Pixabay/ 12019

Přesně před týdnem se upnuly zraky celého světa na Suezský průplav, kde v jižní části kanálu příčně uvízla loď Ever Given a zablokovala nejkratší přepravní cestu mezi Evropou a Asií. K uvolnění průplavu došlo až včera, v pondělí 29. března. Předseda Úřadu pro Suezský průplav (SCA), Osama Rabie, řekl novinářům, že do dnešního rána proplulo kanálem v obou směrech 113 lodí. Dalších více než 400 však ještě na svou plavbu průplavem čeká. Potrvá další 3 až 4 dny, než netradiční fronta zmizí. Loď Ever Given kontrolují technici ve Velkém hořkém jezeru, které odděluje dvě části kanálu. Ani jeden z kontejnerů na její palubě nebyl poškozen. Rozhodnutí o tom, zda-li je schopná plavby, by mělo padnout v nejbližších dnech. 

Russel Crowe si zahraje v novém Thorovi 

Otevřít v galerii (5)
Russel Crowe na premiéře filmu Správní chlapi
Russel Crowe na premiéře filmu Správní chlapiZdroj: Profimedia.cz

Držitel Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli (2001, Gladiator) se stává novou posilou chystaného filmového hitu Thor: Love and Thunder. Šestapadesátiletý herec z Nového Zélandu si tak do své filmografie připisuje další pořádný zápis. Připojuje se tak k dalším filmovým hvězdám jako jsou Chris Hemsworth, Natalie Portman, Elsa Pataky, nebo Jeff Goldblum, kteří si v novém filmu o Thorovi také zahrají. Zatím není potvrzené, jakou roli by měl hollywoodský herec ztvárnit. Mělo by však jít o zábavnou postavu. Premiéra je plánována na květen příštího roku a za režisérské kormidlo usedl Taika Waititi. 

Hráči se dočkají herních respirátorů 

Otevřít v galerii (5)
Herní respirátor od společnosti Razer
Herní respirátor od společnosti RazerZdroj: Razer

Herní gigant Razer potěšil všechny hráče a potvrdil, že poslal do výroby herní respirátor Razer Project Hazel. Společnost již speciální masku představila na veletrhu CES 2021 v lednu, ale dlouhé týdny zvažovala, zda-li se pustit do sériové výroby. Nyní se rozhodla pozitivně, a tak se mohou hráči z celého světa těšit na zajímavý, funkční a designový ochranný prvek. Ochranu proti koronaviru hráčům poskytnou výměnné filtry N95. Dominantním designovým prvkem je RGB podsvícení okolo obou z nich. Výrobci též mysleli na bezchybnou komunikaci, což zajišťují mini mikrofon a mini reproduktor. Respirátor je navíc poloprůhledný, a tak je při komunikaci možné lépe odezírat, co dotyčný říká. Info o ceně ani termínu vydání zatím není známé.

"Uvědomili jsme si, že i po očkování bude potřeba se stále chránit. Pořád existuje rizikový faktor i pro naočkované lidi. Vidíme také mnoho zemí, u nichž je nepravděpodobné, že by se v nejbližším roce či dvou dokázaly naplno zaočkovat. Při cestování by se tak měli chránit úplně všichni. S ohledem na tento vývoj se Projekt Hazel stává realitou,"

vysvětlil motivaci k začátku sériové výroby generální ředitel společnosti Razer, Min-Liang Tan. 

I dnes jsme si pro vás na závěr přehledu ranních zpráv připravili jeden inspirativní citát. Ten dnešní je od českého podnikatele Petra Kellnera, který o víkendu tragicky zahynul na Aljašce:

"Ve změně vidím příležitost."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze