Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Argentina přesáhla milion nakažených. Legendární vozy jdou do aukce. Známe nejstrašidelnější film ze všech

Linda Veselá
20. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Sacha Baron Cohen v obleku

Argentina trhá smutné rekordy v počtu nakažených koronavirem. Kdyby vám však ani to nenahnalo strach, vědci zjistili, který hororový film je ten nejstrašidelnější. Nebo vás více děsí Sacha Baron Cohen jako Donald Trump?

Vláda chce pomoci cestovkám

Otevřít v galerii (6)
Pár cestuje
Pár cestujeZdroj: freepik.com/photos/travel

Vláda rozdá cestovním kancelářím, agenturám a průvodcům v programu COVID cestovní ruch celkem půl miliardy korun. Program podpory bude vyhlášený do konce října, čerpat z něj bude možné do června 2021. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová situaci okomentovala:  

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

„Vzhledem k současné situaci pandemie je jasné, že do konce roku se situace nezmění, a i během prvních měsíců roku 2021 se může proměňovat jen velmi zvolna. Situace v cestovním ruchu bude proto dlouhodobá. Po opadnutí krize se začneme soustředit na podporu poptávky."

Jedná se totiž o jedno z odvětví, které epidemie zasáhla nejvíce. Už 12 procent cestovních kanceláří a agentur (přes stovku) jich letos skončilo. V cestovních kancelářích a agenturách přitom před krizí pracovalo přes 13 tisíc lidí.

Smutný rekord pro Argentinu

Otevřít v galerii (6)
Žena s rouškou sedí na zastávce
Žena s rouškou sedí na zastávceZdroj: freepik.com/photos/woman

Argentina se stala pátou zemí světa, která překročila hranici milionu nakažených koronavirem. Šíření nákazy se zrychlilo v posledních týdnech. Jihoamerická země čítá přibližně 45 milionů obyvatel, celkem se od jara nakazilo 1 002 662 z nich. Za posledních 24 hodin přibylo téměř 13 tisíc nakažených a 450 úmrtí. Celkem v Argentině nemoci podlehlo více než 26 tisíc lidí.  

Nejvíce postiženou zemí světa stále zůstávají Spojené státy. Druhá je Indie, třetí Brazílie.  

Netopýří auta od Bertoneho míří do aukce

Otevřít v galerii (6)
Vozy Alfa Romeo Bertone B.A.T. stojí na poušti
Vozy Alfa Romeo Bertone B.A.T. stojí na pouštiZdroj: Ron Kimball © 2020 RM Sothebys

Mají osobitý tvar, který připomíná fantasy a science fiction. Sdílejí podobně aerodynamické rysy, každé z nich je však jediné svého druhu. Řeč je o koncepčních vozech Alfa Romeo B.A.T., na kterých prestižní automobilka spolupracovala se studiem Bertone. Teď si je totiž můžete koupit: trojice futuristických koncepčních vozů z 50. let míří v New Yorku koncem měsíce do aukce.  

Popisek aukce o nich hovoří jako o "jedněch z nejpozoruhodnějších a nezapomenutelných automobilových designů, které kdy vznikly." Tak co, máte zájem?

Má to však háček: můžete je koupit jedině všechny dohromady, a to podle odhadu za cenu mezi 14 a 20 miliony dolarů.  

A nejstrašidelnější hororový film je....

Otevřít v galerii (6)
Pár sleduje strašidelný film
Pár sleduje strašidelný filmZdroj: freepik.com/photos/people

To se snažila zjistit studie s názvem "Science of Scare" (volně přeloženo jako Věda zděšení). Jednotlivé filmy výzkumníci hodnotili podle průměrné srdeční frekvence přibližně padesáti diváků během více než 100 hodin sledování hororových filmů. Tak sestavili žebříček těch 35 nejstrašidelnějších.  

A kdo je vítěz? Jako nejstrašidelnější vyšel film Sinister (2012). Podle studie se totiž divákům při jeho sledování zrychlil tep téměř o třetinu.

Jako druhý se umístil film Insidious (2010), na třetí příčku pak dosáhl V zajetí démonů (2013). Do výběru se pak probojovaly jen čtyři filmy, které jsou starší než dvacet let - Vymýtač ďábla (1973), Noční můra v Elm Street (1984), Halloween (1978) a Texaský masakr motorovou pilou (1974).

Rozepře mezi Čínou a Tchaj-wanem

Otevřít v galerii (6)
Tchajwanské oslavy v ulicích
Tchajwanské oslavy v ulicích Zdroj: Profimedia

Oslavy tchajwanské ambasády na ostrově Fidži měly skončit poraněním představitele tchajwanské ambasády. Událost se totiž pokusili nečekaně navštívit představitelé čínské ambasády, aby si mohli vyfotit hosty. Ti pak měli být vulgární na personál, až celý incident vyeskaloval v poranění hlavy zaměstnance tchajwanské ambasády.  

K události se včera vyjádřila také Čína - podle té Tchajwanci vyprovokovali příslušníky čínské ambasády, kteří byli na pochůzce.

Sacha Baron Cohen jako Trump

Otevřít v galerii (6)
Sacha Baron Cohen v obleku
Sacha Baron Cohen v oblekuZdroj: Profimedia

Anglický komik se netají svými negativními názory na současného amerického prezidenta. Co tedy udělal pro svůj nadcházející film? Oblékl protetický obličej i gigantické tělo, a vyrazil na únorový proslov viceprezidenta a Trumpova podporovatele Mikea Pence.  

Náročné podle Cohena bylo především propašovat se dovnitř. Situaci mu totiž mimo jiné komplikovalo i to, že v rámci natáčení scény do nadcházejícího filmu na rameni nesl svou "dceru". Drobný zádrhel navíc přišel při bezpečnostní prohlídce.

"Pak jsem se schovával v koupelně a pět hodin poslouchal rozhovory konzervativců, kteří chodili na záchod, než jsem vtrhnul do místnosti. Byli jsme obklopeni tajnou službou a policií a vnitřní bezpečností,“

popsal Cohen, který proti Trumpovi vystupuje často. Pokračování Borata by proto mělo mít premiéru ještě před volbami, 23. října na Amazonu.

A to už je od nás pro dnešek všechno! Přejeme vám pohodový den a ničeho se nebojte. Samozřejmě kromě strašidelných filmů. Jak řekl americký spisovatel Elbert Hubbard:

„Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze