Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Beyoncé pomáhá rodinám. Očkování v USA je pomalé. KFC má herní konzoli

Lukáš Bilinec
24. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Zpěvačka Beyoncé

V magický vánoční čas se zpěvačka Beyoncé rozhodla pomoci těm, kteří v životě nemají tolik štěstí jako ona. Štěstí se naopak usmálo na české e-shopy, kterým díky pandemii vzrostly tržby. A co vy, už máte vše hotové? Přejeme vám, ať si nejkrásnější den v roce užijete naplno!

Očkování proti COVID-19 trvá v USA déle

Otevřít v galerii (5)
Vědecký zdravotník v laboratoři
Vědecký zdravotník v laboratořiZdroj: Unsplash.com/younis67

Miliony dávek vakcín momentálně ve Spojených státech čeká na využití. Do včerejšího dne byl aplikován jen zhruba jeden milion z nich. Tempo očkování je o poznání pomalejší než se očekávalo, a to i přesto, že mohou být data zpožděná a reálné číslo vyšší. Cíl 20 milionů podaných vakcín do konce roku 2020 se v tuto chvíli zdá v USA nedosažitelný. Velmi pomalé byly hlavně první dny očkování. Do 1. března by podle plánu mělo být podáno minimálně 100 milionů vakcín. Prozatím budou využívány vakcíny Pfizer a Modena, na konci února by měly dorazit také vakcíny od společností Johnson & Johnson a AstraZeneca Plc. 

Odborníci po několika dnech podávání vakcín hovoří o tom, že očkování proti COVID-19 trvá zhruba dvakrát až třikrát déle než očkování proti chřipce. Zpomalují ho jednak hluboké zmrazení skladované vakcíny a také několikaminutová izolace pacientů po podání vakcíny kvůli sledování možných alergických reakcí.  

Češi před Vánocemi utráceli na internetu

Otevřít v galerii (5)
Nakupování oblečení na chytrém telefonu
Nakupování oblečení na chytrém telefonuZdroj: Pixabay.com/HutchRock

Koronavirová pandemie přitáhla davy lidí k nakupování (nejen) vánočních dárků na internetu. Češi během předvánočních nákupů utratili v tuzemských internetových obchodech skoro 70 miliard korun. Nejsilnějším dnem byl 9. prosinec, kdy zákazníci utratili více než 1,5 miliardy Kč. Češi si na online nakupování zvykli a tržby e-shopů nespadly ani po znovuotevření kamenných prodejen. Zpřísnění protiepidemických opatření jim navíc nahrává i v příštích týdnech.

"V e-shopech, které spadají pod naši platformu, dosáhne obrat prodejů v listopadu a v prosinci přibližně 9,2 miliard korun. Při analýze dat za celou e-commerce v Česku poté vychází celkový objem prodejů v hlavní sezóně na zhruba 68 miliard. Lidé letos nakupovali vánoční dárky dříve. I vrchol předvánočních nákupů přišel o den dříve než loni. Důvodem byly obavy, aby dárky dorazily pod vánoční stromeček včas, kvůli přetíženým přepravním službám,"

uvedl šéf Shoptetu Miroslav Uďan. 

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Zoom plánuje mail a kalendář 

Otevřít v galerii (5)
Aplikace Zoom
Aplikace ZoomZdroj: Zoom.us

Společnost, která zažila hvězdný rok, by ráda konkurovala Googlu a Microsoftu, chystá e-mailovou službu a aplikaci s kalendářem. Videokonferenční služba Zoom vznikla už v dubnu 2011, ale až koronavirová pandemie ji vystřelila mezi silné hráče na technologickém poli a přinesla meziroční růst akcií o více než 500 procent. V letošním roce překročila hranici 2500 zaměstnanců a snaží se stále vylepšovat poskytované služby. Teď to vypadá, že má pro následující měsíce velmi ambiciózní plány. 

V roce 2021 by Zoom rád představil vlastní e-mailovou službu, na které již usilovně pracuje. Kalendář by měl následovat v případě úspěchu klienta pro e-maily. Zoom si uvědomuje, že s návratem lidí do kancelářích po úspěšné vakcinaci proti COVID-19, bude muset disponovat širšími službami než v současnosti. V Zoomu by rádi vybudovali kompletní sadu podnikových aplikací. 

Nadace Beyoncé BeyGOOD rozdá 10 milionů korun

Otevřít v galerii (5)
Americká zpěvačka Beyoncé
Americká zpěvačka BeyoncéZdroj: Profimedia.cz

Pomoc bude nasměrována k rodinám, kterým hrozí ztráta bydlení kvůli pandemii COVID-19. Žádosti o příspěvky bude možné podávat už od 7. ledna a peníze budou rozděleny do konce měsíce. Nejde o první pomoc během letošního roku. Už v červenci zpěvačka spustila Black Small Impact Fund, který poskytl pomoc ve výši 10 000 dolarů (přibližně 215 tisíc korun) dvaceti černošským podnikům po celých Spojených státech. 

"Mnoho rodin je zasažených kvůli pandemii, která vyústila pro mnoho lidí ve ztrátu zaměstnání. Moratorium na bydlení má skončit 26. prosince, což bude mít za následek zastavení hypoték a vystěhování z pronájmu,"

uvedla nadace ve svém prohlášení na webu Beyoncé. Podporu 5 000 dolarů (více než 100 000 Kč) by mělo obdržet 100 rodin. 

KFC má vlastní herní konzoli

Otevřít v galerii (5)
Herní konzole KFCONSOLE
Herní konzole KFCONSOLEZdroj: KFC

Zdálo se to jako pouhý vtip, ale nakonec je z toho realita. O čem je řeč? V červnu 2020 KFC hbitě reagovalo na zprávy o nové konzoli PlayStation 5. Společnost oznámila, že uvede svou vlastní herní konzoli s vestavěným ohřívačem kuřete. A jako předčasný vánoční dárek pro své fanoušky KFC opravdu ukázalo, jak bude herní konzole vypadat. Může se pochlubit skvělými technickými parametry, 4K a 240 FPS. KFC se spojilo se společností Cooler Master a nabídne také Intel Nuc 9 Extreme Compute Element, což zaručuje extrémní herní výkon. Datové úložistě se dvěma 1TB SSD přinese zvýšení efektivity a spolehlivosti konzole. A teď to hlavní - zdá se, že prostor pro ohřev kuřecího masa bude skutečně funkční. Plně totiž využije přirozené teplo, které bude vznikat při provozu konzole. Ta by měla zvládnout všechny nejnovější hry.

Pro dnešní velký den je to z naší strany vše. Přejeme vám klidné a láskyplné prožití Štědrého dne v přítomnosti vašich nejbližších.

Americká autorka a politická aktivistka Helen Keller kdysi řekla:

"Snad slepý je člověk ten, který nemá Vánoce ve svém srdci."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze