Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách.

Ranní ptáče: Biden plánuje přijímat uprchlíky. Nezaměstnanost u nás stoupá. Rekordní prodej kartičky

Lukáš Bilinec
04. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Americký Joe Biden s rouškou v oválné pracovně

Tep jistě stoupá republikánským politikům i příznivcům ze zpráv o navyšování počtu přijímaných uprchlíků v USA novou vládou Joe Bidena. Bohužel s ohledem na pandemii nemoci COVID-19 stoupá i nezaměstnanost v České republice. A věděli jste, jak bude vypadat nová centrála společnosti Amazon? 

Vláda Joe Bidena chce navýšit počty přijatých uprchlíků

Otevřít v galerii (5)
Úřadující americký prezident Joe Biden při svém projevu
Úřadující americký prezident Joe Biden při svém projevuZdroj: Profimedia.cz

Už dnes by měla oznámit nová vládnoucí garnitura Spojených států amerických zvýšení počtu uprchlíků, kteří budou moci přijít do USA. Po letech historicky nízkých příchozích za vlády předchozího prezidenta Donalda Trumpa jde o razantní změnu. Biden se již během své prezidentské kampaně zavázal, že čísla zvýší. Svůj plán by měl oznámit dnes během návštěvy ministerstva zahraničí. Trumpova vláda stanovila pro tento fiskální rok (končící v říjnu) strop pro počet přijatých uprchlíků na hodnotě 15 000. Jde o nejnižší číslo od roku 1980. Zatím není jasné, o kolik tento strop Biden zvýší. Do budoucna prý však plánuje až 125 000 nově přijatých uprchlíků ročně. Prezident už v úterý podepsal několik výkonných příkazů. Mezi nimi i ustanovení pracovní skupiny, určené ke sloučení rodin, oddělených na hranici mezi USA a Mexikem.

"Když máme spravedlivý, spořádaný a humánní legální imigrační systém, bude Amerika bezpečnější, silnější a prosperující,"

řekl 46. prezident Spojených států amerických. 

V ČR klesl počet odpracovaných hodin 

Otevřít v galerii (5)
Pracující lidé v kanceláři
Pracující lidé v kancelářiZdroj: Unsplash.com/timmykp

Průměrný počet skutečně týdně odpracovaných hodin u nás v posledních třech měsících loňského roku meziročně klesl o 3,6 hodiny na aktuálních 31,6 hodin. Pokles ve čtvrtém čtvrtletí byl v rámci roku 2020 největší. Průměrná hodnota skutečně odpracovaných hodin týdně za celý loňský rok je na hodnotě 33,3 hodin, což je pokles o 2,1 hodiny týdně oproti roku 2019. 

"Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku meziročně klesl počet pracujících o téměř 88 tisíc lidí. Počet nezaměstnaných vzrostl o 53 tisíc a počet ekonomicky neaktivních občanů o téměř 50 tisíc. Koronavirová krize se tak výrazně podepsala na změně struktury ekonomického postavení české populace,"

sdělila Marta Petráňová z oddělení pracovních sil, migrace a rovných příležitostí ČSÚ.

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Liz Cheney přežila hlasování o důvěře

Otevřít v galerii (5)
Republikánka Liz Cheney
Republikánka Liz CheneyZdroj: Profimedia.cz

Zkušená republikánská politička a dcera bývalého viceprezidenta Dicka Cheneyho, Liz, se dostala do velkých problémů po svém hlasování pro impeachment Donalda Trumpa. To bylo vyvoláno po obviněních 45. amerického prezidenta z podněcování povstání v Kapitolu. Mnozí Trumpovi příznivci i samotný bývalý prezident ji za to chtěli odvolat z vysokých postů ve sněmovně. Liz Cheney je aktuálně třetí nejvýše postavenou republikánkou ve Sněmovně reprezentantů. Před několika hodinami v tajném hlasování čtyřiapadesátiletá politička své pozice uhájila. Zvítězila s velkým náskokem, když se jí zastalo 145 hlasujících a jen 61 republikánů hlasovalo pro její odvolání z funkce. Zásadní otřesy v republikánské straně tak byly prozatím odvráceny.

Plánované ústředí Amazonu vzbuzuje pozornost

Otevřít v galerii (5)
Vizualizace budovy Amazon HQ2
Vizualizace budovy Amazon HQ2 Zdroj: Architektonická kancelář NBBJ

Ke zmrzlině, emoji ikoně hovínka, nebo vánočnímu stromku přirovnávají uživatelé na sociálních sítích novou centrálu společnosti Amazon. To vyroste v Arlingtonu ve Virginii. Dominantní skleněná spirálovitá věž s názvem The Helix bude součástí komplexu tří kancelářských budov Amazon HQ2. O návrh se postaralo mezinárodní architektonické studio NBBJ. Po obvodu budovy povede stezka s množstvím stromů, které by měli zaměstnancům i návštěvníkům zpříjemnit den. Kromě stezky by měly být součástí stavby i vnitřní zahrady či konferenční centrum s kapacitou 1500 lidí. V budovách je myšleno také na péči o děti zaměstnanců či domácí mazlíčky. Spirálovitá věž Helix by měla být o některých víkendech přístupná pro veřejnost.

Kartička hráče amerického fotbalu za miliony

Otevřít v galerii (5)
Kartička hráče NFL Patricka Mahomese
Kartička hráče NFL Patricka MahomeseZdroj: Goldin Auctions Gaming

Sportovní šílenství s blížícím se vrcholem sezóny ligy amerického fotbalu (NFL) v podobě finálového zápasu SuperBowl vrcholí. Aukce karty hráče Kansas City, Patricka Mahomese II, přinesla rekordní výsledek. Kartička se prodala za 861 000 amerických dolarů (více než 18,5 milionu českých korun), což z ní udělalo nejdražší kartičku hráče amerického fotbalu v historii. Jde o nováčkovskou kartu z roku 2017 s podpisem hráče. Velký zájem je o ni právě proto, že se Mahomesovi v NFL náramně daří a o víkendu má šanci získat další SuperBowl. Vyvolávací cena byla 50 000 amerických dolarů. Do aukce se podle Goldin Auctions zapojilo celkem 39 uživatelů. Pokud by se Kansas City Chiefs podařilo obhájit titul v zápase s Tampa Bay Buccaneers, očekává se, že hodnota karty okamžitě vzroste. 

Více zpráv už pro vás dnes ráno nemáme. Nezapomínejte ani v této uspěchané době na své nejbližší. Vzpomeňte si na moudrá slova amerického krále popu, Michaela Jacksona:

"Úspěch, sláva a bohatství jsou jen iluze. Všechno, co je reálné, je přátelství, co dva mohou sdílet."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze